Zumbathon koruncuk 22 Eylülde

IMG_4691Geçtiğimiz Mayıs ayında malum nedenlerle son anda iptal edilmiş olan Zumba etkinliğine davetlisiniz! Bu etkinlikte Türkiye’nin en iyi Zumba eğitmenleriyle Caddebostan sahilinde denizin mavisine karşı doyasıya dans edeceksiniz. Üstelik sadece orada bulunarak Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın Çocuk Köyü’ne yardımda bulunacaksınız!
Etkinliğin detaylarını zumba eğitmeni dostum Hande Ermiş’e sordum. Hande; amaçlarının Zumba ile spor yapmanın yanı sıra, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı köyü çocuklarının (Koruncuklar) düzenli spor yapabilmeleri için ihtiyaçları olan spor merkezinin yapımını sağlamak olduğunu söyledi. Hidayet Türkoğlu’nun ana sponsor olarak spor merkezinin yapımını üstlendiği bu süreçte ayrıca, çocukların düzenli Zumba dersleri alması sağlanması amacıyla köyün spor eğitmenine eğitim aldırılarak dersler başlatılacağını ekledi.

1

Peki zumba ve zumbathon nedir ?

Zumba dünyanın dört bir yanında 14 milyon kişi tarafından yapılan, hem dans hem spor konseptiyle eğlenceli bir program. Egzersiz dünyasında devrim niteliği taşıyor. Latin ve dünya müziklerini, takip edilmesi kolay dans hareketleriyle birleştiren bu sağlık programı ile amaç, eğlenerek formda kalmak. Herhangi bir ön dans bilgisi ya da yeteneği gerektirmeyen program, Jennifer Lopez, Victoria Beckham ve Nicky Hilton gibi ünlülerin de egzersiz planlamasında yer alıyor. Zumbathon ise yardım amaçlı düzenlenen Zumba partilerine verilen isimmiş.
Organizasyon dışında çocuk köyünde sürekli bir spor rutinine destek olmak için SMS kampanyası harekete geçiriliyor.
Destek için: 4717’ye bir mesaj atabilirsiniz. Bir mesaj operatörünüz tarafından 5 tl olarak ücretlendirilecek.
Vakıfla ilgili detaylı bilgi için: www.koruncuk.org
Kısacası 22 Eylül Pazar sabahı Saat: 11.00 – 13.00‘ da Caddebostan sahilinde (Caddebostan Migros’tan Bostancı yönüne doğru yürürken 250 m. kadar sonra gelen Beltur ile marina arasındaki alan) Türkiye’nin önde gelen Zumba eğitmenleriyle hep beraber coşuyor ve bu anlamlı organizasyona katkıda bulunuyoruz. Etkinliğe minik, genç, kendini genç hisseden herkes ücretsiz olarak davetli!
Not: O gün için seçilen renklerden bir veya birkaçını giymemiz öneriliyor ki, coşkumuz da rengimiz de ortak olsun!
PEMBE: Sevgi2
MAVİ: Özgürlük
TURUNCU: Coşku

Organizasyon ekibi:HEP DANS – ACTIFIT
Destek Ekibi Türkiye Zumba eğitmenleri: Gökçe Güngör, Ece Sueren Ok (İzmir), Meltem Demircioğlu, Kutsal Zeren, Ayşegül Demirsoy, Orit Habip, Hülya Yılmaz, Zeynep Deniz, Emrah Yıldırım, Gülcan Takuş, Lisya Aben Meşulam, Rosita Morlevi Kastro, Tuğba Tembel, Remzi Öztosun, Melek Ercan, Betül Aydın (İzmir), Neşe Demirhan, Güzin Lüleci (Çanakkale), Elif Odabaşı, Tülay Ateş, Mine Özcan (Çeşme) ve Hande Ermiş (İstanbul)

Kadıköy Belediyesi – Atölye İdil Korkmaz – Depo Dans – Libra Yapım – Ece Sueren Ok