Zumba ile “Zımba” gibi olacağız!

Sporu severek, isteyerek, gerçekten bir hedef doğrultusunda yapmayanlar bilirler; “spor yapmak hem eziyettir hem sıkıcıdır!” Salona gidersiniz kardiyo aletlerinde başlarsınız daha başladığınız 5. Dakikada gözünüz saatinize takılır,o lanet zaman bir türlü geçmez!

Spor sonradan üzerinize yapıştırabileceğiniz bir süs eşyası değil; gerçekten bir yaşam biçimi. Yok yaz yaklaştı kilo vereyim, yok ayy ben de o filanca spor salonuna gidiyorum gibi havasal muhabbetler hiç bu işin kalemi değil.

Ama günümüzde hepimiz biraz öyle değil miyiz? Yani kaçınız ben gibi spor salonlarına binlerce lira döküp bir heves 3-5 kez gittikten sonra verdiği paraları püff diye havalara savurdu? Ya da kaçınız “ayy dans kursuna gidelim hem form da tutarız!” diyip de bırakın gitmeyi salonun muhitinden bile geçmedi?

Ha cidden yapamıyor olabilirsiniz, buna zamanınız olmayabilir ya da başka geçerli sebepleriniz de olabilir. Ama yapmak da istiyorsunuzdur da! Peki bunun bir çıkar yolu, bir çözümü yok mu?!!

Var!!! Dansı seven, spordan sıkılan ama hem zayıflamak, hem form tutmak hem de eğlenmek isteyenler için artık bir çözüm var!!! Zumba Fitness!!!

Peki nedir bu Zumba Fitness?
Shakira’nın koreografı Beto Perez’in geliştirdiği Zumba, milyonlarca insan tarafından yapılan eğlenceli ve kolay bir fitness-dans programı. Kilo vermeyi oldukça kolaylaştıran Zumba ile formunuzu koruyabilir hatta sıkılaşabilirsiniz bile! İşin en güzel tarafı ise spor yapmayı keyifli bir hale getiren Zumba’da zamanın nasıl geçtiğini farketmediğiniz bir partide gibi olacaksınız.

Farklı türde hareketli müzikler eşliğinde yapılan Zumba, takip edilmesi kolay dans adımları ile yapılıyor. Kalabalık bir ekiple çılgınlar gibi dans ettiğiniz bir Zumba dersinde zayıflamak ve form tutmak çok keyifli ve kolay. Amerika’da yılın fitness trendi seçilen Zumba’da her ders neredeyse 700 kalori yakabilmeniz de mümkün.

Zumba Fitness’ın faydaları:

*Sağlıklı zayıflamak için idealdir,
*Vücudu şekillendirir ve sıkı bir görünüm sağlar,
*Farklı dansların figürleri ile hareket ettiğiniz için dans etmeyi de öğrenirsiniz,
*Tüm kaslar çalışır,
*Kan basıncı düzene girer,
*Ders esnasında sürekli eğitmeni takip etmeniz gerektiğinden başka bir şey düşünemez böylelikle zihninizi de boşaltırsınız,
*Zumba dans ve fitness karışımı özel bir programdır. Sağlıklı zayıflamak, kilo vermek için özel yapılandırılmıştır.

Biraz da görelim:

YouTube Preview Image