Zombiler de sever: Warm Bodies

warm-bodies-poster-21

‘Bir kızla tanışmanın çeşitli yolları vardır, erkek arkadaşının beynini yemek en iyi tanışma şeklidir’ diyen Zombi R ve dünyayı saran salgın sonrası temiz kalmış azınlıktan biri olan Julie arasında yaşanan aşkı anlatan Warm Bodies / Sıcak Kalpler bu Cuma vizyona giriyor. Modern Romeo ve Juliet hikayesine benzetilen Sıcak Kalpler aslında Isaac Marion’un dilimize Sıcak Bedenler adıyla çevrilmiş kitabından uyarlama ve tüm hikaye zombi R’nin gözünden anlatılıyor.

R-Warm-Bodies-r-warm-bodies-33683568-1904-984

Geçmişini, kim olduğunu, yaşarken neler hissettiğini hatta adının baş harfinden sonrasını dahi hatırlayamayan R ve diğer zombigiller insan ırkının yaşadığı güvenli bölgenin oldukça uzağında bir hava alanında yaşamaktadırlar (!) Ortak paylaşımları sadece yemeğe olan sevgileridir ve av zamanında iki ileri bir geri tempoda şehre doğru ilerlerler. Aslında R bu insan eti yeme olayına bir türlü anlam verememektedir ama yakalandığı bu hastalık sonrası edindiği iç güdüler farklı davranmasını engeller. Yine böyle bir avlanma döneminde zombilere savaş açmış bir grubun gönüllü savaşçısı olan Julie ile karşı karşıya gelen R’nin kalbi kurumuş damarlarına rağmen atmaya başlar. Tabi bunun en büyük sebebi Julie’nin sevgilisi Perry’nin beynini yemiş olmasıdır. Söylemeden olmaz, karın doyurmak için kolları ve bacakları yemek yetse bile bir zombi için avının en leziz tarafı beynidir, daha az ölü ve daha çok insan gibi hissedebildikleri tek an o andır. R’de Perry’nin beynini yerken onun anılarında Julie ile karşılaşıp kıza aşık olur ve yaşanan çatışmada tek sağ kalan Julie’yi av olmaktan kurtarıp evi olan jet uçağı 747’ye getirir. Olaylar gelişir!

warm_bodies_4_20130102_1794315183

Hikayenin devamını merak edenler bu Cuma sinemada filmi izleyebilir yada Sıcak Bedenler kitabını alıp okuyabilir. Daha fazla spoiler verip tadını kaçırmak istemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki R görüp tanıyabileceğiniz en sevimli zombi. Hem komik hem de romantik olan bu hikaye sonrası içinizde  zombilere karşı derin muhabbet gelişebilir. Sevmek her derdin devasıdır temalı filmin yönetmeni Jonathon Levine ve senaryoyu da Isaac Marion ile beraber kaleme almışlar. Kısaca kadro şöyle: Nicholas Hoult(R), Teresa Palmer (Julie), John Malkovich ve Rob Corddry.. İmdb noyu: 7.3  İyi seyirler

 

Sıcak Kalpler Fragman:

YouTube Preview Image