Yeni çıkan albümler: Haziran 2012

Maroon 5 – Overexposed (18 Haziran 2012) : Geçtiğimiz sene Move Like Jagger şarkısı ile her türden müzikseverin beğenisini kazanan grubunun son albümü çok başarılı. Albümde ilk hit şarkıları Payphone’un yanısıra, Lucky Strike, One More Night gibi hareketli ve güzel şarkılar var. Pop-rock tarzında müzik yapan grup popülaritesini de biraz çapkın vokalistleri Adam Levine’a borçlu. Başarılı  vokalistin aşk defterinde Jessica Simpson, Cameron Diaz, Maria Sharopava gibi bir çok ünlü yer alıyor; son sevgilisi Anne Vyalitsyna ise bir Victoria’s Secret güzeli. Albüme geri dönecek olursak; bir çok hit şarkıyla listelerde üst sıralarda yer alacak gibi görünüyor.

Marty Friedman – Tokyo Jukebox 2 / Bad D.N.A. (13 Haziran 2012) : Megadeth’in eski üyelerinden büyük gitar virtüözü Marty Friedman’ın son solo albümü. Megadeth’de 9 sene içerisinde 5 albümde yer alan Friedman 1999’da gruptan ayrıldıktan sonra solo çalışmalara yönelmişti. İlk solo albümlerinde daha yavaş ritmli, mistik albümler yapan Friedman sonrasında sert thrash tarzı gitar stiline geri döndü. Bu albümde de aynı stilde devam ediyor, zaman zaman sert ritmler ve sololarla aklınızı başınızdan alıyor. 2003’den beri Japonya’da yaşayan ve kendi TV programı Rock Fujiyama’yı yapan Friedman’ın albümü Japonya’da Eylül 2011’de piyasaya çıkmıştı.

Manowar – The Lord Of Steel (16 Haziran 2012) : Heavy Metal’in kralları yine çok sert. Genellikle, savaş, kahramanlık ve mitolojiyi anlatan albümlerinde her zaman aynı çizgide devam eden grup, yine en iyi heavy metal grubu oldukları iddiasındalar. Albümde toplam 10 şarkı yer alıyor, içlerinde Manowarriors, Expandable, El Gringo gibi harika şarkılar var. Albüm genel olarak çok başarılı. Eric Adams (vokal) ve Joey De Maio (Bas) grupta hiç değişmeyen elemanlar; grubun efsane kadrosundan Scott Colombus 2011’de ölmüştü ama umarım Ross The Boss (Gitar) bir gün tekrar gruba döner.

Neil Young and Crazy Horse – Americana (5 Haziran 2012) : Rock müziğin yaşayan efsane isimlerinden Neil Young 67 yaşında ve 33. stüdyo albümü ile yine karşımızda. Rolling Stones dergisi tarafından dünyanın en başarılı 100 vokalisti, aynı zamanda gitaristleri arasında gösterilen usta müzisyenin albümü her halükarda dinlenmeli. Albüm Billboard listelerinde de en üst sıralarda yer alıyor.

Lacuna Coil – Dark Adrenaline (31 Mayıs 2012) : İtalyan gotik metal grubu Lacuna Coil, güzel vokalistleri Cristina Scabbia ile Tuborg Goldfest’de Temmuz ayında İstanbul’da olacak.

Pantera – Vulgar Display of Power [20th Anniversary Edition] (29 Mayıs 2012) : Grup 2003’de dağılmış, Dimebag Darrel 2004’de hasta, fanatik bir hayranı tarafından sahnede öldürülmüştü. Bu albüm muhteşem albümleri Vulgar Display of Power’ın 20. yılı anısına çıkarılmış. Albümde daha önce yayınlanmamış Piss adlı sürpriz bir şarkı da var.

Saxon – The EMI Years [1985-1988] (12 Haziran 2012)  & Heavy Metal Thunder (27 Nisan 2012) : Ünlü ingiliz NWOBHM grubu Saxon bu yıl 2 albüm birden çıkardı. İlki EMI years adı altında 1985-1988 yılları arasında yapmış oldukları toplam 4 CD’den oluşan bir koleksiyon; diğeri ise Heavy Metal Thunder  adında bir live albüm.

Lita Ford – Living Like A Runaway (19 Haziran 2012) : Eski Runaways vokalisti Lita Ford metal müziğin seksi kadınlarından. Şu anda 54 yaşında olmasına rağmen enerjisinden bir şey kaybetmemiş görünüyor. Özellikle Hate çok güzel bir şarkı.

U.D.O. – Celebrator (19 Mayıs 2012) : Accept’in efsane vokalisti U.D.O. ve yine Accept’ten kankası Stefan Kaufmann’ın gitarlarda yer aldığı grubun 2 CD’den oluşan toplama albümü.

Soul Asylum – Delayed Reaction (15 Haziran 2012) : Bir zamanlar Runaway Train adlı şarkıyla dillere pelesenk olmuş ve Grammy kazanmış sonrasında aynı başarıyı bir tülü yakalayamayan alternatif rock grubunun son albümü.

The Smashing Pumpkins – Oceania (15 Haziran 2012) : Alternatif rock grubu The Smashing Pumpkins Billy Corgan önderliğinde yoluna devam ediyor. Albüm eleştirmenlerden büyük övgü alıyor.

Kreator – Phantom Antichrist (6 Haziran 2012) : Thrash metalin babalarından Alman grup Kreator yine çok sert. Grubun her şeyi  vokal ve ritm gitarda Mille Petrozza yine çok başarılı.

Linkin Park – Living Things (19 Haziran 2012) : Amerika’da çok tutulan günümüz NuMetal gruplarından Linkin Park, Transformers filmlerine yaptıkları müziklerle kariyerlerini iyice parlatmışlardı. Bu albümde de Chester Bennington’un başarılı vokallerine yine Mike Shinoda rap ile destek veriyor. Başarılı bir albüm, Bilboard’da üst sıralarda yer alacak gibi görünüyor.

Candlemass – Psalms For The Dead (6 Haziran 2012) : İsveçli Doom Metal grubu Candlemass 6. kez vokalist değiştirdi, bu kez vokallerde Mats Levén var. Hadi hayırlısı.

Fear Factory – The Industrialist (2 Haziran 2012) : Amerikali endüstriyel metal grubunun 8. albümü.

U2 – U22 (12 Haziran 2012) : 2 CD’den oluşan bir konser albümü.

 

Linkin Park – Burn It Down (Official Music Video)

YouTube Preview Image