Yeni albümlere devam…Nisan 2013

timotolkkiavalon-thelandofnewhopeTimo Tolkki’s Avalon – The Land of New Hope : Power Metal grubu Stratovarius‘un uzun yıllar gitaristliğini yapmış, 2008 yılında ayrıldıktan sonra Revolution Renaissence adlı kurduğu grupla ve solo kariyeriyle metal dünyasının önemli gitaristi haline gelmiş olan Timo Tolkki’nin yeni projesi ve nefis albümü. 3 yıldır çıtı çıkmayan Timo bu yepyeni albümüyle hayranlarına yeniden ulaşma çabası içinde. Müthiş kadrosuyla albüm, kulakların pasını alacak gibi gözüküyor. Gitar ve bas; Timo Tolkki vokaller; Michael Kiske (Unisonic), Elize Ryd (Amaranthe), Rob Rock (Impelliteri), Russel Allen (Symphony X), Sharon Del Adel (Within Temptation), Tony Kakko (Sonata Arctika) klavyeler; Jens Johansson (Stratovarius), Derek Sherinian (Black Country Communion), Mikko Harkin (Sonata Arctika) davul; Alex Holzwarth (Rhapsody of Fire)

Made-in-JapanWhitesnake – Made in Japan : 2006’da çıkan “Live In The Shadow Of The Blues” adlı nefis DVD/CD’yi dinlemekten ve izlemekten pek sıkıldığımı söyleyemem ama yine de bu yeni Whitesnake parçalarıyla donanmış Dvd yi de izlemek gerçekten keyifli olacak diye düşünüyorum. Bu Live albüm blueray kalitesinde, efsane kadrosu ve nefis parçalarıyla Rock tarihinin en önemli konserlerinden biri olmaya aday. Vokal: David Coverdale, gitarlar: Doug Aldrich, Reb Beach, klavye: Brian Ruedy, bas gitar: Michael Devin, davul: Briian Tichy. Bir söylentiye göre gruptan bir önceki dönemde ayrılan davulcu Tommy Aldrich, Tichy’ye teslim ettiği görevi yeniden alması yönünde.

burningrain-epicobsessionBurning Rain – Epic Obsession : İşte sabırsızlıkla beklediğim albümlerden biri daha çıkmak üzere. Whitesnake live albümünü çıkara dursun; bu boşluktan yararlanan Doug Aldrich grubuBurning Rain ile 3. albümlerine imza atmak üzereler. İlk iki albümü hard-rock sevenlerin favori albümlerinden biri olmuş, doug aldrich’in nefis gitar riffleri ile bezenmişti. Yeni iki elmanı ile görünen o ki bu albüm de müthiş bir albüm olacağa benziyor. Daha önce bas gitarda Ian Mayo ve davulda Alex Makaravich gruptan ayrılarak yeni bir macereya yelken açtılar. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir albüm. Vokal Keith St. John, gitar Doug Aldrich, bas gitar Sean McNabb, davul Matt Starr

cover220Pinnick Gales Pridgen : Bir proje grubu desek yeridir. Doug Pinnick, hard-rock/ progressive grubu King’s X in bas gitaristi ve solisti. Kendi solo kariyeri dışında yıllarca bir çok müzisyenin albümüne de konuk olmuş. Eric Gales; modern rock blues gitaristi, kendi solo kariyerinde onlarca albüme imza atmış ve yanlarına da yine progressive rock grubu The Mars Volta‘dan  davulcu Thomas Pridgen‘i de alarak yeni bir sayfa açmışlar. Magna Carta Records‘un bu oluşumuna da bir kulak kabarmak gerekir diye düşünüyorum.

 

Burning Rain – My Lust Your Fate

YouTube Preview Image

Whitesnake – Made in Japan

YouTube Preview Image