Yeni albümler: Temmuz 2012

Rock Of Ages – Soundtrack : 31 Ağustos’ta ülkemizde vizyona girecek olan Tom Cruise’un 80’lli yıllarda ünlü bir rock yıldızını canlandırdığı filmin müzikleri gerçekten de harika.  Filmin müziklerinde o yıllarda ses getirmiş pek çok şarkının coverları yer alıyor; şarkıların bir çoğunu da Tom Cruise kendisi seslendirmiş. Paradise City, I Love Rock ‘n’ Roll, More Than Words, Wanted Dead or Alive, Pour Some Sugar on Me, I Wanna Rock, Here I Go Again, Every Rose Has Its Thorn, We Built This City… gibi 80’lere ait toplam 20 şarkı yer alıyor. Albüm Billboard listelerinde 5. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Die Toten Hosen – Ballast der Republik : Alman Punk-Rock grubunun yeni albümü. “Tage Wie Diese” ve “Du Fehlst” mükemmel şarkılar. Şarkıları Almanca olduğundan Almanya ve Avusturya dışında pek tutulmasa da ciddi hayran kitlesine sahipler. Bir göz atın derim.

Testament – Dark Roots Of The Earth :Bu ayın en iyilerinden biri Dark Roots Of The Earth. Thrash Metal’in devi, davulcu Gene Hoglan haricinde orijinal kadrosunu koruyor. Chuck Billy vokallerde yine muhteşem; bence rock müziğin en uyumlu ikililerinden olan Alex Skolnick ve Eric Peterson gitarlarda harikalar yaratmaya devam ediyorlar; basçı Greg Christian’ı da es geçmemek lazım. 2008’de çıkardıkları The Formation of Damnation’dan 4 sene sonra çıkardıkları albüm, hayranlarını kesinlikle tatmin edecek nitelikte. Rise Up, Native Blood, True American Hate, Man Kills Mankind ise favori şarkılar.  Albüm normalde 9 şarkıdan oluşuyor ancak Deluxe Edition’da 4 şarkı daha mevcut:  Dragon Attack (Queen cover), Animal Magnetism (Scorpions cover), Powerslave (Iron Maiden cover), Throne of Thorns (extended version). Testament favori gruplarımdandır ancak Powerslave’i Iron Maiden söylemeye devam etsin bence : )

Mr. Big – Raw Like Sushi 100 : Hard Rock’ın başarılı gruplarından Mr. Big’in Live albümü 2 CD, toplam 29 şarkıdan oluşuyor. Bas virtüözü Billy Sheehan ve gitar virtüözü Paul Gilbert, vokalde Eric Martin, davulda Pat Torpey ile orjinal kadrosunu koruyor. Bir ara 2 albümde yine virtüöz gitarist Richie Kotzen’ın yer aldığı grubun bu çalışmasında, en iyi şarkılarının hemen hepsi yer alıyor. Sadece Wild World yok (ki bence büyük eksiklik) . Konser kayıtları seviyorsanız alınabilir, yoksa best of albümlerini alabilirsiniz.

Asia – XXX : İngiliz grubunun 12. stüdyo albümü. Bas ve vokalde John Wetton, gitarda Steve Howe (Yes), Geoff Downes (Yes) ve Carl Plamer’dan (Emerson, Lake & Palmer) oluşan grup progresive rockın öncü gruplarından. Ghost of a Chance, Face on the Bridge ve Faithfull dikkat çeken şarkılar.

Hellyeah – Band Of Brothers : Hellyeah son dönemin “Supergrup” ‘larından. Supergrup genelde ünlü müzisyenlerin bir araya gelmesinden oluşan gruplara verilen isim. Grupta Mudvayne’den vokalist Chad Gray ve gitarist Greg Tribbett, Nothingface gitaristi Tom Maxwell, Damageplan basçısı Bob Zilla ve Pantera’nın müthiş davulcusu Vinnie Paul yer alıyor. Grubun Hellyeah ve Stampede’den sonraki 3. albümleri. Groove Metal tarzı müzikleri ise Pantera’yı andırıyor. Yapım Billboard’da da listelerde yer alıyor.

Heart – Strange Euphoria :  Ann ve Nancy Wilson kardeşlerin kurduğu Kanadalı grubun toplama albümü. Hard Rock’ın en iyi 100 grubu arasında gösterilen grup 36 yıldır müzik yapıyor. Strange Euphoria 3 CD ve 51 şarkıdan oluşan bir box set. Heart’ın en güzel şarkılarının yanısıra Wilson kardeşlerin solo çalışmaları, daha önce yayınlanmamış demo ve canlı kayıtlar da yer alıyor. Bu arada Heart’ın yeni albümü Fanatic de Ekim ayında piyasada olacak.

P.O.D. – Murdered Love : Alternative metal grubunun yeni albümü Billboard listelerinde üst sıralarda yer alıyor. Özellikle Eyez son derece vurucu bir şarkı.

Saga – 20/20 : Gitar virtüözü Ian Crichton, Basçı Jim Crichton, vokalist Michael Sadler’ın yanlarında bu kez Jim Gilmour (klavye)  ve Mike Thorne (davul) yer alıyor. İsmi 20/20 olmasına rağmen Kanada’lı Progressive Rock grubunun 21. albümü. Dikkat çeken şarkılar Anywhere You Wanna Go ve Six Feet Under. Bu ayın dikkat çeken çalışmalarından…

Slipknot – Antennas to Hell : Yüzleri maskeli ve üzerlerinde 0’dan 8’e kadar numaralarla sahneye çıkan çılgın nu metal grubu, basçı Paul Gray’in 2010 yılında ölümünden sonra 8 kişi yollarına devam ediyorlar. Antennas To Hell grubun 19 şarkıdan oluşan Best Of albümü. Mutlaka edinilmeli.

ZZ Top – Texicali / Rancho Texicano: The Very Best of ZZ Top :  Gitar ve vokalde Billy Gibbons, basta Dusty Hill ve davulda Frank Beard’den oluşan ZZ Top, 40 yılı aşkın süredir  hiç değişmeyen kadrosuyla müzik yapmaya devam ediyor. Grubun çıkarmış olduğu Texicali adlı EP’de yer alan 4 şarkı aynı zamanda Eylül ayında çıkacak olan La Futura albümünde de yer alacak. İlk hit ve liste şarkıları I Gotsta Get Paid… Best Of çalışmaları olan Rancho Texicano’da ise toplam 38 şarkı yer alıyor. Legs, La Grange, Gimme All Your Lovin’, Sharp Dressed Man, Sleeping Bag, Rough Boy gibi bir çok hit şarkının yanında bazı şarkıların dans ve remix versiyonlarına da yer verilmiş (!).

The Offspring – Days Go By : Amerikan Punk Rock grubu Billboard listelerine 12. sıradan girdi. 2009 yılından beri üzerinde çalıştıkları ancak turneler ve yeni şarkılar eklenmesiye sürekli ertelenen albüm 26 Haziran 2012’de piyasaya sürülebildi. Bu albümde ünlü rock müzik yapımcısı Bob Rock ile çalışan grup frontmanleri Dexter Holland’ın vokaliyle çok başarılı. Holland ile 28 yıldır birlikte çalan gitarist Kevin “Noodles” Wasserman ve Greg Kriesel (bas) bu kez davulda Pete Prada’ya (Steel Prophet, Face to Face, Saves The Day, Halford…) yer vermişler. İlk single Cruising California (Bumpin’ in My Trunk) punk-rap tarzı bir şarkı.

 

The Rolling Stones – Live At The Tokyo Dome

Staind – Live From Mohegan Sun

Richard Marx – Inside My Head : (Best Of- 2 CD)

Duran Duran – A Diamond In The Mind : 19 şarkıdan oluşan bir live albüm.

 

Testament – Native Blood

YouTube Preview Image

Die Toten Hosen – Tage Wie Diese

YouTube Preview Image

Hellyeah – Band of Brothers

YouTube Preview Image

ZZ Top – I Gotsta Get Paid

YouTube Preview Image

P.O.D. – Eyez

YouTube Preview Image

The Offspring – Cruising California (Bumpin’ In My Trunk)

YouTube Preview Image