Yeni albümler : Mart 2013

BonJoviWhatAboutNowBon Jovi – What About Now : Popüler grubun yeni albümü Mart ayında piyasaya çıktı. 1983’den beri müzik yapan grup bu sene 30. yıldönümünü kutluyor. İlk kurulduklarından beri gitar ve vokalde Jon Bon Jovi, lead gitarda Richie Sambora, davulda Tico Torres ve klavyede David Bryan ile yoluna devam eden grupta sadece 1994 yılında Alec John Such’ın ayrılması ile yerine Hugh McDonald’ı almıştı. Almıştı derken, adamcağız neredeyse 20 yıldır tüm albümlerde ve konserlerde yer almasına rağmen resmi olarak hala grup kadrosuna dahil edilmedi. Grubun 12. stüdyo albümü What About Now’da toplam 12 şarkı yer alıyor, yine her zaman olduğu gibi yok ITunes versiyon, yok Deluxe versiyon derken 3-5 şarkı daha da eklenmiş. Bence versiyon aramakla uğraşmayın çünkü albüm hiç olmamış. Bon Jovi’nin en kötü albümü diyebilirim. Albümden çıkan ilk single’lar Because We Can ve What About Now’a aldanmayın, diğer şarkılar gerçekten çok sıradan. Listelerde 1 numara olmasına rağmen eleştirmenlerce beğenilmeyen albümü bir hayranı olarak ben de beğenmedim. Bir de siz deneyin bakalım beğenecek misiniz. (5/10)

Buckcherry – Confessions : Amerikalı rock grubunun 6. albümü. Açılış parçası Gluttony zımba gibi bir parça. Diğer şarkılar aynı ayarda olmasa da fena bir albüm değil. (6/10)

covertaAdrenalin Mob – Coverta : İşte son yılların en iyi gruplarından biri. Adrenaline Mob, vokallerde Russell Allen (Symphony X), gitarda Mike Orlando ve daulda Mike Portnoy (ex-Dream Theater) gibi 3 virtüözden oluşan bir süpergrup. Yanlarında şu anda basçı John Moyer var. İlk çalışmaları bir demo EP olan ve 2011 yılında çıkan Adrenaline Mob’dan sonra geçen yılın en iyi albümlerinden biri olan Omerta’yla ortalığı yıkıp geçmişlerdi. Russel Allen’ın her kalıba giren yırtıcı vokalinin yanı sıra Orlando ile Portnoy “kim daha virtüöz”diye adeta savaş veriyorlar. İnanılmaz gitar ve davul atraksiyonları olan grubun Omerta albümü her rockçının arşivinde bulunmalı. Mart ayında çıkan albümleri Coverta ise adından da anlaşılacağı üzere bir cover albüm. Albümde Allen’ın Ronnie James Dio’ya hayranlığını gösterdiği iki şarkı Kill The King ve Stand Up And Shout; Van Halen’dan Romeo Delight; Led Zeppelin Whole Lotta Love ve The Lemon Song; Heart’tan Barracuda; The Doors’tan Break on Through; Badlands’den Highwire; Black Sabbath’dan Mob Rules olmak üzere toplam 8 şarkı yer alıyor. (7/10)

coheedCoheed And Cambria – The Afterman: Descension : Geçen yıl çıkan The Afterman : Ascension albümünün devamı, yine başarılı bir albüm. Grubun her şeyi olan gitarist/vokalist Claudio Sanches’in önderliğinde güzel işler çıkarmaya devam ediyorlar. (7/10)

Bonnie Tyler – Rocks And Honey : 80’lerin popüler sanatçılarından Bonnie Tyler’ın 8 yıl aradan sonra 16. stüdyo albümü. Eski günlerini arayan sanatçı, uzun yıllardır başarılı yapımcı Desmond Child ile çalışmasına rağmen yine vasat bir albümle karşımızda. Yine de albümde Believe In Me, This Is Gonna Hurt gibi bir kaç tane güzel şarkı yer alıyor. (4/10)

Bullet For My Valentine – Temper Temper : Galli heavy metal grubundan 4. stüdyo albümü. Toplam 11 parçadan oluşuyor. Temper Temper, Riot dikkat çeken şarkılar. (6/10)

 

Bon Jovi – Because We Can

YouTube Preview Image

Adrenaline Mob – Romeo Delight

YouTube Preview Image

Coheed and Cambria – Dark Side Of Me

YouTube Preview Image

Bonnie Tyler – Believe in Me

YouTube Preview Image