Yeni albümler Kasım 2013

sventh keySeventh Key – I Will Survive : Son zamanlarda adından sıkça söz ettiğim, yıllardır deli gibi takip ettiğim usta gitarist ve composer Mike Slamer’ın hatırladığım son albümü Slamer “Nowhere Land” 2006’dan sonraki nihayet dediğimiz albümü. Bu arada Birinci Blog’daki köşemde  yazdığım Mike Slamer ile ilgili yazımı da sizlere hatırlatmak isterim.”The Raging Fire” (2004) albümünde kaldığı yerden devam ediyor bu süper grup. Dikkat çekici parçalar “I Will Survive”, “I See You There”, “I Want It All”. Bas gitar ve vokal; Billy Greer (Kansas, Streets), gitar; Mike Slamer (Streets, Steelhouse Lane, Slamer, City Boy), davul; Chet Wynd, klavyeler; David Manion, violin; David Ragstale.

defleppardVIVA-HYSTERIA-Def Leppard – Viva! Hysteria Live : Dev grup Def Leppard’ın Blu-Ray tadında formatındaki live albümü Frontiers Records sayesinde arşivlerimize giriyor. Sanırım artık günümüzde yalnızca albümü çıkartmak yetmiyor, albümün kayıtları sırasındaki görüntüleri bile bu compliation çalışmalara eklemek  oldukça gündemde. 33 yıllık kariyeleri boyunca yaptıkları belki de en nicelikli ve en nitelikli çalışmalardan biri. “Woman”, “Love Bites”, “Rock of Ages” gibi altın şarkıların içinde bulunduğu Las Vegas Hard Rock Hotel konseri sanırım uzun yıllar dvd oynatıcılarımızdan çıkmayacak. Vokal; Joe Elliott, bas gitar; Rick Savage, davul; Rick allen, gitarlar; Phil Collen ve Vivian Campbell (Dio, Riverdogs)

375193Place Vendome – Thunder in the Distance : Helloween solisti Michael Kiske’nin (Avantasia) grubu Place Vendome 3. albümleriyle tekrar karşımızda. Vendome bir proje grubu olsa da Kiske Pink Cream 69’dan arkadaşlarıyla, bu birlikteliği sürdürecek gibi gözüküyor. Gitarlardaki Uwe gerçekten çok iyi işler çıkartmış. Pink Cream 69 performanları ve grubun son albümünü unutmamak gerekir.  Melodic hard rock/AOR tadındaki bu albüme de bir kulak kabartmak gerekir diye düşünüyorum. Vokal; Michael Kiske, bas gitar; Denis Ward (Pink Cream 69), klavye; Gunther Werno (Vandenplas), davul; Dirk Bruinenberg, gitar; Uwe Reitenauer (pink Cream 69)

testament_dark-roots-of-thrashTestament – Dark Roots of Thrash : Thrash Metal’in en büyük gruplarından biri Testament de artık günümüz teknolojisini kullanarak Blu-Ray formatındaki bu konser performansını gözlerimizin önüne koyuyor. Yılların verdiği tecrübe ve birlikte 30 sene aktif olarak çalan bu süper grup gerçekten inanılmaz keyifli çalmış. Özellikle Alex Skolnick ve Eric Peterson yıllarca beraber çalmış olduklarından doğan ve bu iş birliğinden oluşan müzik ziyafeti ve Gene Hoglan’nın makine dairesindeki performansı takdire şayan. Vokal; Chuck Billy, ritm gitar; Eric Peterson, davul; Gene Hoglan (Dark angel, Death), bas gitar; Greg Christian ve lead gitar; Alex Skolnick.

stryper-no-more-hell-to-payStryper – No More Hell to Pay : Michael Sweet önderliğinde yaklaşık 30 yıllak bir glam-metal grubu Stryper’ın yeni albümü bizlere güzel bir müzik ziyefeti sunacağa benziyor. Yine bu yıl içinde çıkardıkları “Second Coming” isimli albüm de yeni teknolojiyle kaydedilmiş grubun eski hit parçalarından oluşan  bir albüm olarak kulağa hoş geliyordu. Michael Sweet kendi solo kariyerindeki albümlerle de 90’larda adından sıkça söz ettirmişti. Vokal ve gitar; Michael Sweet, davul; Robert Sweet, bas gitar; Tim Gaines, lead gitar; Oz Fox.

 

 

Seventh Key – I Will Survive

YouTube Preview Image

Testament – Dark Roots of Thrash

YouTube Preview Image