Yeni albümler : Kasım 2012 (devam)

Stone Sour – House of Gold and Bones Part 1 : Stone Sour, Slipnot vokalisti Corey Taylor’ın yan projesi. Stone Sour ile 4. albümleri House Of Gold And Bones Part 1. Tahmin ettiğiniz üzere Part 2’de 2013 Mayıs ayında piyasaya çıkacak. Albümde bas gitarı gruptan ayrılan Shawn Economaki’nin yerine Skid Row’dan, Rachel Bolan çalmış. Albüm zımba gibi ve gerçekten çok iyi.  RU 486 şarkısında Slayer dinliyor hissine kapılırken, My Name Is Allen şarkısında kendinizi Nickelback dinler halde buluyorsunuz; albümde Gone Sovereign, Absolute Zero gibi başarılı şarkılar başta olmak üzere toplam 11 şarkı yer alıyor. Müzik eleştirmenleri tarafından da beğenilen albüm Billboard’da 7 numaraya kadar yükseldi.

Lynch Mob – Sound Mountain Sessions : Dokken’in gitar virtüözü George Lynch’in solo projesi Lynch Mob ile çıkardığı mini albümde 4 şarkı yer alıyor. George Lynch’i her zaman çok beğenirim, aynen Malmsteen, Zakk Wylde gibi onun gitarını duyunca hemen tanırsınız, kendine has tarzı olan bir virtüözdür Lynch.  Blues etkisi hissedilen albümde vokalini pek beğenmediğim Oni Logan yer alıyor. Albüm biraz sıradan olmuş; 6 ay önce George Lynch’in kendi adıyla çıkardığı Legacy EP albümünü alıp dinleyin, o muhteşem; gerçi onda da 4 şarkı var ama olsun. Bu da yetmezse Lynch’in eski albümleri Sacred Groove ve Furious George’u dinleyin.

All That Remains – A War You Cannot Win : İşte son dönemin en parlak gruplarından biri daha, Metalcore tarzında müzik yapan All That Remains’in yeni albümü yine çok başarılı. Vokallerde Philip Labonte ve gitarda Oli Herbert yine muhteşem. Mutlaka dinleyin.

Molly Hatchet – Regrinding The Axes : Sothern Rock grubu Molly Hatchet’tan bir cover albüm. Free Bird, Layla, Sharp Dressed Man, The Boys Are Back In Town, Yesterday gibi bir çok efsane şarkının southern rock versiyonu, gayet güzel olmuş.

Taylor Swift – Red : Genç ve sevimli country şarkıcısı bu albümüyle listelere bir numaradan giriş yaptı ve 2 haftadır yerini koruyor. Albüm 29 Ekim’de piyasaya sürüldü ve ilk haftasında Amerika’da 1,2 milyon satışla tüm zamanların en hızlı satan albümlerinden oldu. Swift’in bu albümünde tümünü kendisinin yazdığı toplam 16 şarkı yer alıyor. Bu arada 2010 yılında çıkarmış olduğu başarılı Speak Now adlı albüm ise 106 haftadır Billboard 200 listesinde yer almaya devam ediyor.

Die Toten Hosen – Ballast der Republik : Geçen aylarda Tage wie diese adlı mini albümünü tanıttığım Alman gruptan bu kez 16 şarkıdan oluşan yeni bir albüm. Şarkılar tamamen Almanca ama punk müziğin hakkını veriyorlar. Siz de bir şans verin.

Coheed and Cambria – The Afterman Ascension : Coheed And Cambria Amerika’nın en sevilen rock gruplarından. Genellikle bilim kurguya dayalı hikayeler üzerine yazılan şarkıları ile belli bir konsepti baz alan albümler yapan grubun bu albümünün devamı da The Afterman Descension adıyla 2013 şubat ayında yayınlanacak. Gitar ve vokalde Cladio Sanchez önderliğindeki gruptan güzel bir albüm.

Sex Pistols – Great Rock ‘n’ Roll Swindle : Sex Pistols’ın en iyi şarkılarından oluşan bir toplama albüm.

Motorhead – The World is Ours Vol 2 : Motörhead’den 28 şarkıdan oluşan bir konser albümü. Konser dediğime bakmayın gerçekten stüdyo kaydı kadar keyif alabileceğiniz en güzel şarkıları bu albümde.

Jon Lord – Concerto For Group And Orchestra : Jon Lord’un ölümünden sonra piyasaya sürülen bir orkestral albüm. İlk olarak 1969 yılında piyasaya çıkan albümün yeni stüdyo versiyonu olan 3 şarkı toplam 47 dakika sürüyor.

Doro – Raise Your Fist : Geçen ay EP’si çıkan Doro’dan bu kez full albüm. Warlock’un çekici vokalisti yine sert müzik yapmaya devam ediyor.

Muse – The 2nd Law : Alternatif Rock grubu Muse’un 6. stüdyo albümü listelere en tepeden girdi. Toplam 13 şarkıdan oluşan güzel bir albüm.

Bananarama – Now or Never : 80’lerin efsane pop gruplarından Bananarama 2 kişi ile yoluna devam ediyor. Toplam 5 şarkıdan oluşan bir EP.

Electric Light Orchestra – Mr. Blue Sky The Very Best of Electric Light Orchestra : ELO’dan toplam 12 şarkıdan oluşan bir toplama albüm. Bir de daha önce yayınlanmamış şarkı yer alıyor.

—————————————————————–

Stone Sour – “Gone Sovereign” (Official Music Video)

YouTube Preview Image

Lynch Mob – Slow Drag (Official Video)

YouTube Preview Image

All That Remains – Stand Up (Lyric Video)

YouTube Preview Image

Taylor Swift – Begin Again

YouTube Preview Image

Coheed and Cambria – Domino the Destitute

YouTube Preview Image