Köşe yazarlarının gündeminde ne var?

Gazetelerin gittikçe magazine bulandığı, haber değeri taşımayan meselelerin ön plana alınıp, esas önemli mevzuların geride bırakıldığı bir dönemdeyiz sevgili okurlar. Misal; bugün hayatını kaybeden Hugo Chave  gazetelerin İnternet sayfalarında öne çıkan haberler arasında yer alamamış; kız arkadaşından ayrıldığını Twitter’dan duyuran İdo Tatlıses çoğu gazeteye manşet olacak ayara gelmiş vaziyette…

Hal böyle olunca, severek okuduğumuz köşe yazarlarının günlük yazılarına ulaşabilmek önem kazanıyor. Hepimizin bir çizgisi, düşüncesi, savunduğu ya da karşı olduğu şeyler; buna bağlı olarak da severek takip ettiği köşe yazarları var. Şu teknoloji çağında nasıl ki sevdiğimiz yazarların hepsini okuyabilmek için gidip onlarca gazete almak abes kaçıyorsa, artık bilgisayarın başına oturup her gazetenin İnternet sitesine ayrı ayrı vakit ayırmak da o kadar abes. İşte bu abesle iştigali ortadan kaldırmak için artık karşınızda Türk yapımı bir uygulama var: YazarGündemi.

template

Yazar Gündemi, gazetelerin köşe yazarlarını takip etmeniz için tasarlanmış, tamamen ücretsiz bir uygulama. Şimdilik AppStore’da mevcut, ama çok kısa süre sonra Android versiyonu da hizmete sunulacak.

Peki, YazarGündemi’ni kullanarak neler yapabiliyorsunuz?

  • Tüm gazetelere ait günlük köşe yazılarına kolayca ulaşabiliyor;
  • Kendinize ait favori bir yazar listesi belirleyebiliyor;
  • Diğer kullanıcılar tarafından en çok okunan yazarlara erişebiliyor;
  • Arşivlenmiş eski yazıları bile okuyabiliyor;
  • Beğendiğini yazıları Facebook ve Twitter’da kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz.

sc4 copy

Uygulama, muadili bir iki uygulamaya nispeten çok daha hızlı çalışıyor. Üstelik kullanıcının AppStore’dan güncelleme yapmasına gerek kalmıyor.  Gazeteler İnternet sitelerine yeni köşe yazısı ekledikten sadece 1-2 dakika sonra, aynı yazıya YazarGündemi’nde ulaşmak mümkün. Uygulama reklam yayınlamayı tercih etmediğinden, yazıları okurken araya giren tuhaf banner’larla filan mücadele etmeniz de gerekmiyor. Özetlemek gerekirse hayli güncel, hızlı ve faydalı bir uygulamayla karşı karşıyayız.

Kaliteli içeriğe ulaşmanın gittikçe zorlaştığı şu günlerde, çer çöp haber ve yazıları okumakla vakit kaybetmemek gerek. Olan bitenden haberdar olmak için ayırdığınız sayılı dakikaları tarayıcılarda pop up’larla filan cebelleşerek çürütmeyin – tamamen ücretsiz bir uygulama olan YazarGündemi’ne muhakkak bir göz atın. Detaylı bilgi ve uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Comments
  1. Turankhan

    Güzel bir inceleme.Ve evet programı her gün aktif olarak kullanan biri olarak gayet kullanışlı ve güzel bir program olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Gündemi takip eden ve köşe yazılarını okumayı seven herkese şiddetle tavsiye eder,köşe yazılarını sıkıcı bulan insanlara ise bu uygulamanın size köşe yazılarını okumayı sevdireceğini belirtirim : )