Vampir severlere Dracula ve The Originals geliyor!

fantastik-vampir-kiz-kapak-resmi

Bu yılı gönül rahatlığıyla vampir yılı ilan edebiliriz. Neden mi? Birkaç sezondur süren vampir konseptli (bkz: The Vampire Diaries  –  True Blood ) dizilerin arasına eklenmek üzere iki dizi daha yola çıktı geliyor. İlki The Vampire Diaries’in spin-off’u olan The Originals. Vampir günlüklerinin en sevilen kötü kahramanı köken vampir Klaus’un (Joseph Morgan) ve ailesinin hikayesi yoluna The Originals ile devam edecek.

the_originals_s3e14__wall__by_tvdavidsan_d58c908-1366938597

Geçtiğimiz günlerde plot bölümü yine Vampir Günlükleri’nin bir bölümü olarak yayınlanan dizi The CW tarafından sipariş edilmiş. Sonbaharda yayınlanması beklenen dizide en çok merak edilen Klaus & Caroline hikayesinin ne olacağı. Her ne kadar yoluna ayrı devam edecek dense de The Vampire Diaries  ve The Originals akraba diziler olarak kalacağından birbirlerine misafir olacaklardır diye tahmin ediyorum.

2013_0510_Dracula_HeroMain_970x400_CA-e1368431456138-600x333

Diğeri ise dünyanın en bilindik efsane vampiri Dracula. Geçtiğimiz yıllarda The Tudors sayesinde yakinen tanıma fırsatı bulduğum Jonathan Rhys Meyers’ı Dracula olarak görecek olmak beni heyecanlandırdı. İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizi sonbaharda NBC’de yayınlanacak.

JonathanRhysMeyersDracula3

19. yüz yılın sonlarında Amerikalı bir girişimci kimliğine bürünerek Londra’ya gelen Dracula tutucu ve muhafazakar topluma modern bilimi tanıtmaya çalışırken gün ışığını geceye getirmeyi vaat ediyor. Bir yandan da yüz yıllar öncesinde onu ölümsüzlüğe hapsedenlerden alacağı intikamı planlıyor. Dracula’nın planları yolunda gidecek gibi görünürken delicesine aşık olduğu karısının reenkarnesiyle karşılaşması işleri karıştıracak. Şimdilik fragmanı bende olumlu etkiler bıraktı. Bir vampir sever olarak iki diziyi de merakla bekliyorum.

Dracula Fragman için: http://www.nbc.com/dracula/?vid=n36763