Ultas Project tribün kreasyonunu sunar

Ultas Project,  “Do It Yourself” mantığıyla üretimden, paketlemeye, tasarıma kadar her şeyine üç arkadaşın hayat verdiği, iki sene önce kurulan  bir giyim markası. Yurtdışından sipariş ettikleri sokak ve futbol kültürüyle ilgili ürünlerin kalitesizliği ve pahalı olması sonucunda “Bu işi neden biz yapmayalım” diyerek kafa kafaya veren üç futbol delisinin hayat verdiği bir oluşum.  Tasarımlarında da asilik, aykırılık, futbol, tribün gibi kavramlar var.

Kendileriyle yapılan bir röportajda “ Biz her ne yaparsan yap bir hikayesi olmalı diye düşünüyoruz. Her ürünün arka planında bir hikayesi var. Bu da ürüne değer katıyor. Bizim derdimiz giyindiğimiz şeylerin anlam taşıması, bizi anlatan bir şeyler ifade etmesi” diyerek ortaya koydukları ürünlerin çıkış noktasını anlatıyorlar.

U.P’In tasarımlarından bahsedecek olursam geçtiğimiz yaz satışa sundukları son kreasyonlarında genellikle sade tasarımlar kullanmışlar. T-shirtler mesajlarını bağırarak değil de kulağınıza fısıldayarak veriyor. T-shirtlerin konsepti yine aynı, “Tutkuya Saygı”.  Eskişehirspor taraftarlarıyla ortaklaşa yaptıkları Türkiye Futbol Federasyonu’nun meşale yasağını eleştiren “Problem?” t-shirtü,  Zeynep Ünal’ın çizimiyle hayat bulan ve ” Pazartesi günü sefil bir hayata döneceksen, Pazar günü daha iyi ne yapılabilir ki?” cümlesiyle ifade edilen Sunday/Monday t-shirtü  en beğendiğim ürünler oldu.

Ultras Project’İn ilk ürünlerden olan  Steve Mcqueen’e ithaf ettikleri   “King Of Cool” ve 1970’li yılların İngiliz futbolunda ortaya çıkan Milwall Tuğlasını anlatan  “Millwall Brick” t-shirtleri  ise hala en favori  t-shirtlerim.

Havaların soğumasıyla  artık yavaş yavaş kışlık ürünler için hazırlıklara başlayan Ultras Project ekibi kısa bir süre içinde umarım kışlıkları hazır eder. Geçtiğimiz kış yaptıkları  ninja poların yaz sıcaklarında bile ısrarla sorulmasına karşı yeniden üretmemişlerdi. Yanlarından not defterlerini eksik etmeyen ve anında not alıp, çizim yapıp bunları  kumaşta canlandıran Ultras Project’in kış ürünlerinde neler olacak bilmiyorum ama bu kış yeni ve farklı tasarımlarla ninja polarlar üretecekler.

Her ürünü sticker, poloroid ve güzel bir kutuyla adreslere gönderen U.P’In ürünleri için acele etmeniz iyi olur. Çünkü hepsi limited edition. Ve yalandan limited değil. Her ürün 100 adet basılıyor.Ve asla yeniden üretilmiyor. Zaman zaman internet sitelerinde futbol fanzinleri ve futbol kültürüyle ilgili kitaplara da rastlayıp, satın alabilirsiniz.

Ticaretten çok tribün ruhuyla üreten ve bunu  uygun fiyatlarla paylaşan Ultras Project ekibinin tutkusu saygıyı fazlasıyla hak ediyor. Ultras Project ürünlerini http://shop.ultrasproject.com/ adresinden satın alabilirsiniz.