“Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri 2012” sahiplerini buldu

Dün akşam yapılan törenle “Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri 2012” sahiplerini buldu. Bu sene 7. si yapılan Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’ne (Eski adıyla İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri) 11 kategoride toplam 56 firma aday gösterildi.

IMI Conferences tarafından her yıl Ekim ayında düzenlenen, Çağrı Merkezi Oscar’ları olarak bilinen “Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri 2012” Çağrı Merkezi’nin bir sektör olarak tanınmasında öncülük etmeye devam ediyor. IMI Conferences Genel Müdürü Meltem Karateke öncülüğünde sektörün önde gelen finans, telekom, outsource ve BT  şirket, kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinden oluşan 25 kişilik bir kurul tarafından uzun inceleme ve değerlendirmeler sonucunda dağıtılan ödüller Türkiye’de bu konuda verilen tek ödül. Yurtdışında bir çok ülke ve kuruluş tarafından çeşitli isimler altında düzenlenen ödüller Türkiye’de de çağrı merkezleri için bir prestij sembolü konumunda. Tasarımını modacı Cemil İpekçi’nin yapmış olduğu çok şık ödülü ben de daha önce yöneticilik yapmış olduğum Garanti Bankası ve BankAsya’da alma şerefine erişmiştim : )

Tüm ödüller içerisinde en prestijlisi olan “En İyi Çağrı Merkezi Ödülü” 3 kategoride dağıtılıyor. 500’den fazla koltuk sayısına sahip çağrı merkezi ödülünü bu yıl Vodafone Çağrı Merkezi, 100-499 koltuklu çağrı merkezi ödülünü ise bir outsource (dış kaynak kullanımı) şirket olan Speak aldı. 100’den az koltuklu çağrı merkezi ödülünü bu sene kazanan olmadı.

Bu vesileyle kazanan arkadaşlarımız Vodafone Müşteri Hizmetleri Bölüm Başkanı Hakan Çelik ve Speak CEO’su Levent Burak Demiralp’i en içten dileklerimle kutluyorum.

Ödüllerin yanı sıra Call Center Life dergisinin düzenlemiş olduğu “Çağrı Merkezleri Yarışıyor” ödülünü alan eski ekibim BankAsya Çağrı Merkezi ve yöneticileri Ali Sait Özkan’ı tebrik ediyorum.

Ayrıca yıllardır bu ödül ve beraberinde Çağrı Merkezi Fuar ve konferansını organize eden, Call Center Life isimli son derece profesyonel bir dergi çıkaran ve Call Center Radyo’yu yaratan Meltem Karateke’ye sektöre vermiş olduğu hizmetlerden ötürü de teşekkürü bir borç bilirim.

Ödül Kazananlar :

1. En İyi Çağrı Merkezi
* 500 ‘den fazla Koltuk: VODAFONE
* 100-499 Koltuk: SPEAK
* 100 ‘den az Koltuk: –
En Övgüye Değer: BURSAGAZ

2. En İyi Çağrı Merkezi Eğitim Programı: SPEAK

3. En İyi Çağrı Merkezi Performans Gelişimi: TÜRK EKONOMİ BANKASI

4. En İyi Müşteri Deneyimi: AVEA
* En Övgüye Değer: MARKAFONİ

5. En İyi Yeni Çağrı Merkezi: SEDAS
* En Övgüye Değer: İETT

6. Teknolojinin En İyi Kullanımı: AVEA

7. Sosyal Medya’da En İyi Müşteri Yönetimi: AKBANK
* En Övgüye Değer: TURKCELL GLOBAL BİLGİ

8. En İyi Çağrı Merkezi Takım Lideri: ATOS-Sevil Korkmaz

9. En İyi Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi: AKBANK-Gülcan Ünal
* En Övgüye Değer: DIYALOGO-Nihan Burgaz
* En Övgüye Değer: ATOS-Hilal Yıldırım

10. En Yaratıcı Çağrı Merkezi Uygulaması: VODAFONE

11. En İyi Telemarketing ve Satış Kampanyası:
* En Övgüye Değer: HALK BANKASI

 

Comments
  1. Efe

    Could you share some informations about competitons ?