Türkan Şoray hayranları kaçırmasın

turkanTürk sinemasının sultanı Türkan Şoray için, 27 Mart’ta çok özel bir sergi başlayacak.  İstanbul Güngören’deki Kale Outlet Center, 26.000 m2 olan tüm alanını, tüm koridorları,  tüm mağaza vitrinleri, yani alışveriş merkezinin içindeki her  bir metrekaresini Türkan Şoray’ın fotoğraflarına ayırıyor.

Bir ay sürecek sergi, hem Türkiye’de hem de dünya’da bir ilk. Zira söz konusu çalışma yaşayan bir efsane için yapılan en büyük fotoğraf sergisi olacak.

Tabii böylesine bir çalışma kolay olmamış. Aylar boyunca çok büyük arşiv çalışması yapılmış. 50 kişi Türkan Şoray fotoğraflarını tek tek arayıp bulmuş ve baskıya yetiştirmiş.  Birçok fotoğraf da Türkan Şoray’ın hayranlarından alınmış.1.500 adet fotoğrafın, en yeni teknoloji ile baskı çalışması  yapılmış. Tüm bu basım işleri ise tam 1 ay sürmüş.

Bu arada fotoğraf  sergisi için Guiness Rekorlar Kitabı’na başvurusu yapıldığını da belirtelim. Son bir not daha: Türkan Şoray fotoğraflarının sergi  satışından elde  edilen  tüm  gelir,  İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı’na  bağışlanacak.