The Strain FX’de başlıyor!

GUILLERMO DEL TORO’NUN YENİ DİZİSİ “THE STRAIN” AMERİKA YAYININDAN 1 GÜN SONRA FX’TE BAŞLIYOR!

STRAIN 2175

 FX yayınladığı The Walking Dead ile yürüyen ölüler hakkındaki tüm ezberleri bozmuştu. Şimdi de The Strain ile vampirler üzerine bildiklerimizi sil baştan yazmaya niyetli gibi duruyor.

Başrollerinde Midnight in Paris ve Salt gibi yapımlardan tanıdığımız Corey Stoll ve The Lord of The Rings Triology filminde rol alan Sean Astin’in yer aldığı iddialı dizi The Strain,  ilk bölümü ile Amerika yayınından sadece 1 gün sonra 14 Temmuz Pazartesi günü 00.15’de FX ekranlarında başlıyor. Projenin en heyecan verici tarafı yönetmeni! Her yaptığı iş başlı başına bir olay olan Pan’ın Labirenti, Pasific Rim ve Hellboy gibi kalburüstü fantastik projelerin bol ödüllü yönetmeni Guillermo Del Toro’nun yönetip  Chuck Hogan ile birlikte kaleme aldığı The Strain, eleştirmenlere göre vampir türünü yeniden yazacak.

Strain Keyart

Bu enteresan girişimin kısa hikayesi ise şöyle:

New York City’de yaşayan “Dr. Ephraim Goodweather” ve ekibi, bir kaza sonucu tüm şehre yayılan gizemli bir virüs salgınını araştırmak için göreve çağrılır. Esas olaylar cesetlerin kaldırıldıkları morglardan kaybolmalarıyla başlar. Vampirlerin yarattığı ölümcül gerilim arttıkça, Dr. Ephraim, ekibi ve bir grup New Yorklu, insanlığın kaderi için mücadele etmek zorunda kalacaktır.

FX Strain Eichhorst

Sanıyoruz ki kısa sürede fenomen haline gelecek yeni dizi The Strain, 14 Temmuz Pazartesi günü 00.15’te FX ekranlarında başlıyor. Benim gibi die hard bir FX ve “24” fanı için “Live Another Day”  biter bitmez The Strain’in başlaması ilahların müdahalesi gibi!