The Purge

Yılda sadece bir gece bütün suçlar yasal olursa ne olur?

“Home Invasion” ya da Türkçe mealiyle “Ev İstilası” tadındaki filmleri sever misiniz? Açıkçası senaryosu incelikle düşünülmüş, kurgusu mantıkla oturtulmuşsa ben çok severim! Geçtiğimiz yıllarda beyazperdede Funny Games, The Strangers gibi başarılı örneklerini de izlemiştik zaten.

purge-trailer-630x420

Bu türe örnek olarak bir yenisini daha izleyenlerle buluşturmaya hazırlanan James DeMonaco, “The Purge” dilimize çevrilmiş haliyle ise Arınma Gecesi’ni hem yazmış hem de yönetmiş. Projenin ilk zamanlarında Vigilandia olarak duyurulan daha sonra The Purge olarak kesinleşen film, 7 Haziran 2013’te Amerika’da, 13 Eylül 2013’te ise ülkemizde vizyona girecek. Filmin yapımcılğını ise Paranormal Activity ve Sinister gibi başarılı filmlerden hatırladığımız isimler üstleniyor.

hero_the-purge03

Bir süredir beyazperdede görmediğimiz Ethan Hawke ve Game of Thrones dizisinde beğeniyle izlediğimiz Lena Headey’in başrollerini paylaştığı The Purge’un konusu ise şöyle: Kendine bir çeki düzen vermeye çalışan ve yenilenme sürecine giren Amerikan hükümeti, geçtiğimiz yıllarda artan suç oranlarını azaltmak için bir takım yollara başvurmuştur. Hükümetin aldığı karara göre yılda sadece 1 gece 12 saat süreyle tüm vatandaşlar cinayet dahil istediği her suçu işleyebilecektir. Kısacası herşey yasaldır ve ceza verilmeyecektir. Yalnız verilen süre içerisinde hiçbir vatandaş polise başvuramayacak ya da hastanelerden yardım isteyemeyecektir, herkes başının çaresine bakmak zorundadır.

1b87faf4dab536c7fe41b18c4931381b

Sandin ailesi, the Purge adı verilen bu günah gecesinde, evlerine sığınmak isteyen tanımadıkları birine kapılarını açar. Fakat sığınan adamın peşindeki çetenin niyeti kötüdür ve onu öldürmeye de kararlıdırlar…

Bakalım Sandin ailesi zorlu 12 saati nasıl geçirecek, hep birlikte izleyip göreceğiz. Baştan sonra aksiyon ve heyecan dolu bir film olmasını ümit ediyor ve hepimize iyi seyirler diliyorum : )

YouTube Preview Image
Comments
  1. neyssi

    ablam Malena filmini izle seveceksin tavsiyemdir sana :) içimden geldi 😀