The Originals: Köken vampirlerle yola devam

TheOriginalsLace

The Vampire Diaries’ın spin-off’u olarak beyaz cama düşeceği ilkbaharda müjdelenen The Originals ilk dört bölümünü geride bıraktı bile. Vampir günlüklerini takip edenlerin yakından tanıdığı Köken Vampirlerin 100 yıl önce terk ettikleri New Orleans’a geri dönmeleriyle başlayan dizinin plot bölümü yine bahar aylarında Vampir Günlükleri’nin bir bölümü olarak ekranlara gelmişti.

İnkar edemeyeceğim bir gerçekle söze başlamak gerekirse dizide en çok ilgimi çeken tabi ki Klaus’u doya doya izleyebilecek olmaktı. Vampir Günlükleri’nin en kötü karakterlerinden biri olmasına rağmen kulaklara zarar İngiliz aksanı ve muhteşem gülüşüyle gönüllere taht kuran Klaus’u kendi dizisinde izlemenin tadını tam anlamıyla çıkarabilmek için beklettiğim ilk dört bölümü tek hamlede izledim.

The_Originals-Tarot_cards

Kişisel notuma gelirsek. Evet dizi artık kabak tadı veren Vampir Günlüklerinden birkaç adım önde başladı. Belki daha az aksiyonlu ama daha heyecanlı. Öncelikle teenage ve hatta young-adult kıvamından çıkmış diyebiliriz. Yeni karakterlerin çoğu yetişkin. Buda okul sıralarından çok uzak bir diziye merhaba dediğimiz anlamına geliyor. İflah olmaz bir vampir sever olarak izlenilmesi elzemdir diyorum.

Öncelikle kimdir bu kökenler diye merak edenlerin biraz forum yada bloglarda araştırma yapması ve köken vampirlerin TVD’de neler yaptıklarına dair bilgi sahibi olmasında yarar var. Çünkü karakterlerle bir geçmişiniz yoksa diziden tat almanız mümkün değil. Hali hazırda takip edenlere sözüm yok onlar ne izlediklerinin gayet farkındalar! (Bundan sonrası spoiler içerir – Dikkat)

The Originals

Aile Güçtür

Kurt adam ve Vampir karışımı bir melez olan ölümsüz köken vampir Klaus Mikaelson kardeşi Elijah’ın sevdiceği Katherina’dan aldığı bir mesaj sonucu soluğu New Orleans’da alır. Kendisine komplo kurulacağını öğrenen Klaus’u bekleyen asıl sürpriz kurt kız Hayley’ın bu komploda koz olarak kullanılacak olmasıdır. Klaus’u tanıyanlar bilir ki kendi kardeşlerine bile gümüş hançerler saplayıp oymalı tabutlarda saklayacak kadar vefalıdır. Birkaç gece birlikte takıldığı sıradan bir kızı koz olarak kullanacak cadılar onu sadece güldürecek kadar etkili olabilir. Tabii bir mucize eseri kurt kız Hayley’ın kendisinden hamile kalmış olması ve Elijah’ın yeniden bir aile olmak için bu bebeğin büyük bir şans olduğu üzerine çektiği nutuk üzerine hikayenin gidişatı değişecektir..

Bir tarafta da 100 yıl önce kurulmasına yardım ettikleri Fransız mahallesi Quarter’da sahip olması gereken otoritenin eski dostu – yeni düşmanı Marcel’e geçmiş olması Klaus’un yeni bir savaşa girmek için tetikler. Yeniden bölgenin hakimi olmak istemektedir. Fakat Marcel geçen yüz yıl içinde sandığından çok daha avantajlı bir duruma geçmiş ve bölgedeki en güçlü cadıları bile sindirebilecek bir gücü elinde tutmaktadır. Klaus kardeşi Elijah’ında öğütleri doğrultusunda tekrardan New Orleans’a yerleşmeye karar verir. Lakin tekrar avantajlı konuma geçene kadar her yolu deneyecektir. Bunlardan biri yine kardeşini tabuta yollamak olsa bile!

İyi seyirler!

The Originals Trailer:

YouTube Preview Image
Comments
  1. Cevdet

    İyi günler ebru hanım Benimle iletişime geçebilir misiniz ?

    Facebook profil:https://www.facebook.com/cevdetcvr
    Mail adresi: cevdetcvr@gmail.com