The Following için geri sayım…

The Following başlıyor! Meraklısının nasıl büyük bir heyecanla beklediğini tahmin edebiliyorum. Öncelikle bu heyecanı körükleyen unsur şüphesiz ki Kevin Bacon. Kevin Bacon’u nasıl bilirsiniz deseler kendi adıma sadece Sleepers filminin bende yarattığı etkiyi hatırlar, filmde göründüğü son sahneye kadar tiksinti uyandıran ama son sahnesinde sadece acınılacak biri olan ‘kötü adam’ı en iyi şekilde oynamış oyuncudur derim. Geçtiğimiz yazın ortalarında The Following hakkında kısa kısa haberler okumuş Fox’un sezon ortasında diziyi yayınlayacağının haberlerini almıştım… Ama aklımdan çıkıp gitmiş geçtiğimiz günlerde Emrah’ın hatırlatmasıyla dizinin yayın tarihine çok az kaldığını farkettim böylece yayınlanan 21 dakikalık promoya da anca göz atabildim..

Kısaca dizinin konusuna değineyim; Neredeyse 9 yıl önce 14 öğrenciyi öldüren Joe Carroll (James Purefoy) , bir şekilde  hapisten kaçmış ve kurbanlarının arasına yenilerini eklemek istemektedir. Bunun üzerine FBI yeni bir oluşuma gider ve bir ekip kurar ve bu ekibe daha önce Joe’nun yakalanmasında çok büyük katkısı olan Ryan Hardy’ı (Kevin Bacon) dahil etmek ister. Fakat Ryan artık dedektif değildir ve bu işlerden elini eteğini çekeli uzun yıllar olmuştur. Ama şartların zorladığı Ryan bir çok insanın hayatını tehlikeye atan bu seri katilin peşine düşmeyi kabul eder.

İlk bakışta çok değişik bir hikaye olmadığı ortada fakat, katil Joe’nun oynadığı bu kanlı oyuna diğer seri katilleri veya yardım etmek isteyen gönüllü psikopatları da dahil etmesiyle ortaya ciddi ve planlı bir suç ağı çıkar. Birden fazla hedefin takipçisi olacak olan Ryan ve kendini kabul ettirmeye çalışacağı ekibinin işi oldukça zor olacak gibi görünüyor.. Bu arada dizi geçmişten kalma dedektif ve katil hesaplaşmalarından da nasibini alacak gibi duruyor.

The Vampire Diaries dizisinin de yapımcısı olan Kevin Williamson başrolü paylasan oyuncular için ne kadar heyecanlı olduğunu şöyle ifade etmiş; Bacon’u getirip oynatmamızı imkansız görüyordum , ne mutlu ki bizimle çalışıyor. James Purefoy da rolü için harika bir seçim oldu. Onun gözlerine baktığınız zaman sizi öldürecek mi yoksa öpecek mi farkedemiyorsunuz. Böyle bir görünüşü var. Her ne kadar yapımcı Bacon’ın dizide rol almasına inanamıyor olsa da senaryoyu eline alıp okuduktan sonra Kevin Bacon hemen dizide oynamaya karar vermiş. Çok uzun zamandır bir dizide oynamak isteyen Bacon senaryoyu eline alınca bırakamamış ve 8 bölümlük senaryoyu bir çırpıda okumuş.. Uzun süredir beklediği gibi bir karakterin sonunda geldiğini söyleyen oyuncu dizinin merakla takip edileceğinden emin gibi. Ben izlediğim promo ve kadroya güveniyorum. Umarım uzun soluklu ve soluk kesen bir yapım olur.  Yayın tarihi : ABD 21 Ocak 2013 IMDB notu: 7.5

The Following Fragman:

YouTube Preview Image
Comments
  1. Seyhan Ahen

    İlk bölümü izledim ve beklediğim gibi çıktı.Çok beğendim.Senayo müthiş daha ilk bölümden belli.Kevin Bacon zatn hiç tatışılmayacak bir oyuncu fakat James Purefoy bence tam bu karakter için biçilmiş kaftan.Güzel oldu bu dizi :)