The Americans başlıyor

FX kanalını bilen bilir. Ülkemizde güzide dizi The Walking Dead’in resmi yayıncısı kanalı pek severim. Bu arada kanalın eski bir çalışanı olmamın konuyla hiçbir alakası yok! Neyse FX enteresan dizileri yakalama konusunda giderek daha da ustalaşıyor. Bu kez de The Americans ile bombayı patlatmışlar. Bu akşam 21:30’de başlayacak olan yeni dizinin öyküsüne gelecek olursak:

FX TheAmerican

The Americans; Soğuk Savaş döneminde 1980’li yılların başlarında, Ronald Reagan’ın ABD başkanlık koltuğuna geçmesinin hemen ardından; Washington, DC’de bir banliyöde çevreye iki Amerikalı görünümü veren, ancak gerçekte iki KGB ajanı olan evli bir çiftin hikâyesini konu alıyor. Anlaşmalı bir evlilik yapmalarına rağmen, Soğuk Savaş dönemi yoğun ve hararetli bir hal aldıkça ikilinin birbirlerine olan bağlılıkları ve duyguları her geçen gün daha gerçekçi bir hal almaya başlıyor.

Altın Küre ödüllü Keri Russell, Elizabeth Jennings rolüyle dizinin ana kadın karakterini canlandırırken, Elizabeth’in kocası Phillip Jennings karakterini Matthew Rhys (Brothers & Sisters) hayata geçiriyor. Noah Emmerich (White Collar, The Walking Dead) ise aynı mahalleye taşınan, casuslarımız için bir tehdit olarak beliren ve karşı istihbarat için çalışan FBI ajanı Stan rolüyle yer alıyor.

Dizi, Amerika’nın en önde gelen eleştirmenleri tarafından belirlenen “Television Critics Association Awards” da 2013 yılının en iyi yeni dizisi ödülüne layık görüldü.

Americans Poster

Eski bir CIA ajanı olan Joe Weisberg tarafından yaratılan dizinin, her bölümü Amerika’da ortalama 4,3 milyon kişi tarafından izlendi. Tüm dünyada büyük ses getiren The Americans Perşembe akşamı (yani bu akşam!) 21:30’da FX’te başlıyor!

Dizinin Fragmanı

YouTube Preview Image
Comments
  1. coffee

    Good day! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay.
    I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.