Tetris sevenlere duyurulur

jenga1Hatırlıyorum da, çocukken ne çok Tetris oynardım. Sadece ben mi? Neredeyse etrafımdaki herkes…. Genç jenerasyon için belki bugün Tetris pek bir şey ifade etmeyebilir ama, benim gibi 30’larını yarılamış kuşak için, bir dönem en önemli eğlence kaynağıydı. Geçmişten bahsediyorum ama aradan geçen onca yıla karşın Tetris hala popülerliğini kaybetmiş değil.  Tetris, 185’ten fazla ülkede, 50’den fazla dilde, ayda 1 milyardan fazla kez oynanıyor.

Bunları niçin mi anlatıyorum? Hasbro, dünyanın en çok oynanan dijital oyunlarından Tetris’in lisans sahibi The Tetris Company ile bir işbirliğine imza attı. Bu lisans anlaşmasıyla Hasbro, Tetris markasını temel alan oyunları geliştirme ve dağıtma hakkına sahip oldu.

Tetris-Jenga

Hasbro’nun yaratacağı yeni JENGA TETRIS’te oyuncular oyunu Tetris bloklarıyla oynayacak ve kuleyi devirmeden yükseltmeye çalışacak. Hasbro ve Tetris, oyun ve oyuncak dünyasına yeni bir eğlence boyutu katacak olan ilk ürünlerini2013’ün ikinci yarısında piyasa sunacak.

Hasbro Oyunlar Pazarlama Başkan Yardımcısı Jonathan Berkowitz, işbirliğiyle ilgili olarak oyun severlere yenilikçi ve yüz yüze oynayabilecekleri yepyeni bir Tetris deneyimi yaşatacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını söyledi.

The Tetris Company’nin yöneticisi Henk Rogers ise, “Tetris, yaklaşık 30 yıldır dünya çapında milyonlarca insan tarafından mobil cihazlar ve bilgisayar ortamlarında oynandı. Hasbro ile işbirliği yaparak Tetris markasını geliştirmekten ve Tetris sevenlerin oyunu yüz yüze oynamasını sağlayarak Tetris eğlencesine yeni bir boyut kazandıracak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.