“Terbiyesizim” çok komik bu adam!

Geçen gün Deniz (eşim olur kendisi bilen bilir) sabah çalmak üzere youtube’da klip aranırken birden gülmeye başladı ama ne gülmek! Kızım ne oluyor diye ben de dönüp baktım Oğuzhan Uğur denilen bu nevi şahsına münhasır kişilik ile tanıştım. Ardı ardına tüm kliplerini seyrettik ve karar verdik ki biz kesinlikle bu adam ve ekibinin kafasından istiyoruz!

Sonra bu mevzudan güzel yazı çıkar, eşi dostu bilgilendirmek lazım bu komik arkadaş hakkında diyerek kimdir bu Oğuzhan biraz araştırma yaptım.

29 Ocak 1984 tarihinde doğması dışında hakkında pek bir bilgi sahibi olmadığımız Oğuzhan Uğur, ilk olarak paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kıran şarkısı “Terbiyesizim” ile tanınmaya başlamış. Oğuzhan Uğur “Terbiyesizim” şarkısını Sevgi BİBER ile beraber seslendirmiş.

“Terbiyesizim”den sonra paylaşım sitelerine düşen şarkısı ise “Panpa” olmuş. “Panpa” Şarkısını da Bora Öztoprak ile beraber seslendiren Oğuzhan Uğur bu şarkısıyla da an itibarıyla birçok tıklanma rekoruna imza atmış durumda. Daha sonra “Şeberme”  videoları internet ortamında yayınlanmaya başlayan Oğuzhan Uğur kendisine sanal alemde ciddi bir izleyici kitlesi oluşturmuş durumda. Şeberme de neyin nesi derseniz Ekşi Sözlük’e göre tanımı şöyle:

“-şebeklik yapmaktan türemiş, maymunluk anlamına gelen sözcük”

“Şebermek” tam olarak ne menem bir şey derseniz aşağıdaki videolardan öğrenebilirsiniz!

Sırrı ne bu arkadaşın derseniz çok ama çok enerjik ve bir o kadar da komik klipleri denebilir. Video-kliplerini izlerken devamlı bir gülme hali geliyor insanın üzerine. En son gevrek gevrek sırıtırken çok eğlenmiş bir şekilde Oğuzhan’ın bir sonraki videosunu aratır buluyorsunuz kendinizi.

Bu arada Oğuzhan Uğur sadece webde yayımlanan videolarıyla adı oldukça sık duyulan biri olsa da aslında kendisinin yönetmen ve senarist kimlikleri de var. Oğuzhan Uğur “Ağır Abi” filminin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yapmış! Türlü zorluklara göğüs gerip epey badire atlatarak vizyona giren “Ağır Abi” filmi Oğuzhan Uğur ve arkadaşlarının ilk uzun metraj film çalışması.  İzleyenlerden tam not alarak daha sonraki yapımlarına ciddi bir referans olmuştur.

Herkesin albüm çıkarması lazım dediği arkadaş 2012’de Çok Şükür diye manidar isimli bir albüme de imza atmış durumda.

Sözün kısası çok yakında İşler Güçler taifesi gibi yeni bir fenomenimiz olacak gibi görünüyor…

“Panpa”nın sözlerinden bir bukle sizlere:

Ciddiyim bu ilişkimde
Öncesinde pek lakayittim papapa
Evlilik denen müesseseye
Fazla ihtimal vermezdim papapa
Kesin yüzük alıcam ben bu sefer
Yoksa sevgilim beni keser
Pisipisine bağlanıyor başım
Hayal oldu kaçamaklarım
Hatun tuttu ellerimden
Götürüyor nikah masasına
Bu işi dönüşü yok anladım
Balayından kart atarım
Galiba sanırım evliyim artık
Anam babam bile beni ona verdiler
Hiç kimse korumadı beni evlilikten
Bir de torun istediler yuh
Sağa sola baktım pırıl pırıl Tanrım
Donlarımı bile ütülüyo resmen
Eve geç kalma lüksüm yok artık
Ölü sayılırım kısmen… Ben

Adamımızın Resmi Facebook sayfası:

http://www.facebook.com/OguzhanUGUROfficial

Terbiyesizim:

YouTube Preview Image

Panpa:

YouTube Preview Image

Uzaylı Şebermesi:

YouTube Preview Image

Olay Yeri Şebermesi:

YouTube Preview Image
Comments
 1. İbrahim Sali

  Bu adami gecelerde kesfettim bende sarkilari cidden cok eglendirici, Muzik aletleri cok iyi mukemmel bi tarz olusturmus kendine, Panpa sarkisi cok eglenceli papapa kismi ozellikle.

  • Orhan Meriç

   Çok ama çook eğlenceli. Şebermeler de akıl dolu çok eğleniyorum ben de. Panpa günde bir kere dinleniyor bu arada ilaç niyetine :-)

 2. Melodi

  Oğuz harikasın panpa beyaz Show’da keşfettim seni yolun
  Açık olsun panpa :))