“Tek Yüzük” arayışı Lego ile devam edecek

Sever misiniz Lego denilen mucizevî oyuncağı?

Küçük küçük yüzlerce detaylı parçadan oluşan ve hemen her şeyi yapabileceğiniz, inşa edebileceğiniz ufuk açan bir oyuncaktır Lego.  Ben bayılırdım küçükken ve ne mutlu ki bana kızım sayesinde yıllar sonra tekrar oyun matlarının üzerine döküp oynayabiliyorum istediğim kadar. Oysa hayatın dertleri, koşuşturması içinde öyle uzun zamandır aklımdan çıkmıştı ki bu harika oyuncak…

Sonra bir gün kızım Lara Nur artık Lego’dan anlayacak yaşa geldi ve ona dördüncü yaş günü hediyesi olarak yaşına uygun bir kutu Lego almaya karar verdik annesiyle. Daha doğrusu ben ince ince Lego alınmasını işledim. Baba da sebeplenecek ya! Evimizin yakınlarında Bağdat Caddesi üzerinde sadece Lego satan rüya gibi bir mağaza açılmıştı ve girişinde ne vardı dersiniz? Danimarka’da özel olarak yapılmış Lego’dan dev bir Darth Vader! Elindeki ışın kılıcıyla beni Lego’nun dayanılmaz cazibesine doğru çağırıyordu bu kara şövalye. Kimdir bu Darth Vader demeyin, kızarım. Koşarak Enis’in yazılarını okumaya başlayın lütfen!

Bana kalsa ben bir tane Millennium Falcon alır çıkardım. Ama kız çocuğu olunca insanın pembe kutuyu sıkıştırıp koltuğumuzun altına ayrıldık mağazadan biraz buruk!

Bildiğiniz üzere bu Lego firması trendleri, revaçta kahramanları yakinen takip eder. Bebekler için Winnie-the-Poo, Cars, Toy Story, daha bir büyüklere Friends, SpongeBob Squarepants, DC Super Heroes, yeni yetmelere Bionicle, Mindstorms v.b. üretir. Bu işin son aşaması da Harry Potter, Star Wars, Pirates of the Caribbien, Prince of Persia  gibi en popüler karakter ve filmler üzerine yoğunlaşan koleksiyon ürünleridir.

Ama bu kadar karakter arasında en büyük efsanelerden birinin olmadığını fark etmiş miydiniz? Düşünün bakalım. Lord of the Rings mi dediniz?

Din din din! Doğru cevap. Nihayet Danimarka’daki Lego üssünde oturan arkadaşlar bu büyük ayıbı çözmek için kolları sıvamışlar ve ilk etapta en ünlü The Lord of the Rings figürlerini hayata geçirmeye karar vermişler. Kabaca Frodo, Gandalf, Aragorn gibi “İyiler” ve Gollum, Orklar gibi “Kötüler” grubu olarak  adlandırabileceğimiz iki parti ürün, 2012 yaz aylarında (büyük ihtimalle Temmuz gibi) Lord Of The Rings karakterleri raflardaki yerini alacakmış. Kısa zamanda tüm Lord evrenini hayata geçireceklerdir Legocular sanırım. Tüm Lord fanlarına, kendime ve Emrah’a duyurulur!

Lego dünyasını bilen, unutan, hatırlamak isteyenler ya da yeni tanışacaklar www.lego.com’a göz atabilirler.

SON SÖZ: Darth Vader’e kardeş geldi mağazaya bu arada. Yüce YODA da Lego olarak arz-ı endam etmiş durumda şu an.