Tattoo Nightmares’i ıskalamayın!

Dövmeyi çok severim. Uzun yıllar önce yaptırdığım iki dövmem var. Biri sırtımda, diğeri sağ bacağımda. Muhtemelen yaza girmeden üçüncüyü de yaptırmış olacağım.  İyi yapıldığı takdirde dövmenin insana son derece yakışan bir şey olduğunu düşünüyorum. Peki ya iyi yapılmazsa?

İşte o zaman tam bir kabus ile karşı karşıyasınız demektir… Kötü bir dövmeyle bir ömür geçirmek gerçekten de çok zor. Bugüne kadar bu tip dövmelere sıkça rastladım. Alkollüyken yapılan dövmelerden tutun da, sevgilisinin ismini yazan, hatta cep telefonunu yazan bile gördüm. Her birinin pişmanlığı gözlerinden okunuyordu. Kapatmak için, göstermemek için ellerinden gelenleri yapıyorlardı.

Geçtiğimiz ay Amerika’da yayına başlayan “Tattoo Nightmares” işte tam da bu konuya parmak basan bir program. Son derece kötü dövmelerin usta sanatçıların elinde nasıl birer başyapıta dönüştüğü anlatıyor. Spike TV’de yayınlanan program altı bölümü devirdi. 20 dakikalık bu Realty Show’un gerçekten de hastası oldum.

Tattoo Nightmares tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye’de yayınlanmıyor. İzlemek istiyorsanız resmi sitesinde bölümler mevcut.  Ha tabii bir de Youtube var. Ama orada da tüm bölümler bütünüyle yok. Yani bir şekilde bir yerlerden temin etmeniz gerekecek.

Tattoo Nightmares’e üç dövmeci hayat veriyor. Yukarıdaki resminden gidersek soldan sağa Big Gus, Jasmine Rodriguez ve Tommy Helm…  Her biri oldukça iyi dövmeciler… Bu üçlü arasında benim favorim ise Big Gus. Herif harbiden hem çok sempatik hem de sağlam bir bir dövmeci.

Her bölümde bu isimlere aşağıdaki dövme gibi birer kötü dövme geliyor. Tabii her dövmenin enteresan bir de öyküsü var. Örneğin mağdurlarımızdan biri alkollüyken barda tanıştığı bir hatuna dövme yaptırıyor. Bir başkası ise 10 yıl önce ayrıldığı sevgilinin suratını sırtından sildirmek için geliyor. Tüm bu öyküler ise son derece eğlenceli olarak canlandırılıyor. Her bölümün sonunda ise, o kötü dövmelerin yok edilip yerlerine son derece cool dövmelerin geldiğini görüyorsunuz.

Dövmeye meraklıysanız ve eğlenceli bir şeyler izlemek isterseniz, Tattoo Nightmares’e göz atın derim.

Resmi sayfasıwww.spike.com/shows/tattoo-nightmares

Bölümleri de şuradan izleyebilirsiniz.