Taptaze internet akımı ‘Milking’

Planking Kralı

Sanırım can sıkıcı hayatlarına bir nebze olsun heyecan katıp bir akıma dahil olmanın vereceği iç huzuru yaşamanın derdinde olanların kapılıp gittiği bir Planking olayı vardı hatırlarsınız. Olur olmadık her yere boylu boyunca uzanıp tek yada toplu olarak çekilip sosyal ortamlarda paylaşılan fotoğraflardan bahsediyorum. Bu uğurda ceza alanlar mı istersiniz maalesef hayatını kaybedenler mi arasınız hepsi vardı. Gerçi bu olayın mayası Türkiye’de pek tutmadı ama dünyayı kasıp kavurdu. Şahsen bir kazığın üzerinde boylu boyunca uzanamayan insana planking yapabiliyor demem. Ardından gelen Batmaning, Owling akımları da bir süre sosyal medyayı meşgul etti benim favori saçmalığım planking üzerine owlingdir aslında… Her neyse şimdide  çok taze bir akımla karşı karşıyayız. Milking -Sütlemek!

Sosyal medyada ‘gençlerin yeni çılgınlığı’ olarak haber edilen olay İngiltereli bir grup yeni mezun gencin başının altından çıkmış. Çoğumuzun okul koridorlarında yaptığı su savaşları gibi spontane gelişmiş bir hadisenin ürünüdür diye düşündüğüm olayın aslı öyle değilmiş.

Sütlemek nedir: Halka açık mekanlarda elinize geçirdiğiniz süt şişesini kafanızdan aşağıya rahatça boşaltmak.

Newcastle’da yaşayan bir grup genç mutfakta oturup sütlerini içerken birden Starbucks’a gidip akıllarına gelen bu dahiyane fikri insanlar içinde hayata geçirip videoya kaydetmeyi düşünmüşler. Ardından planlarını uygulamaya geçiren gençlerin internete yükledikleri video çok kısa bir sürede 30.000’den fazla tıklama almış. Daha sonrada Newcastle Üniversitesi öğrencileri tarafından hükümeti protesto etme eylemine dönüşmüş. Dürüst olayım neyi protesto ettiklerini bilemiyorum ama bizim ‘yumurta’ eylemlerinin eline ‘süt’ dökemez kanısındayım.

Şimdi ise ‘milking’ yada ‘sütlemek’ adı altında bir arama yapıldığında ağaç tepesinde, cadde ortasında, pencere pervazında kısaca havada, karada olur olmaz her yerde kafalarından süt boşaltan insan fotoğraflarıyla karşılaşmak mümkün. Taptaze bu akımdan BB olarak biz de payımızı alalım istedim.. Hayırlı olsun!

Milking Video:

YouTube Preview Image