Stream etme, anında izle!

Sabah The Americans yazısını yazdım öğlen üzeri bu haber geldi. Fox International Channels yepyeni bir uygulama başlatmış. Gerçekten lazımdı böyle bir uygulama. Mesela ben hastası olduğum halde The Walking Dead’i Pazartesi akşamları izlemek için beklemek isterim ve internet üzerinden stream, download v.b. bir yolla hiç izlemedim. Bu hem bir emeğe saygı hem de gizliden bir heyecan yaratma yolu benim için. Bana Twitter üzerinden “Müdür biz izledik yeaa ne anlatıyorsun.” diyen genç arkadaşlar da artık bu yolu bırakırlar sanırım. Şimdi Detayları görelim:

Foxlife, FX, Foxcrime’dan Türkiye’de Bir İlk: İzlenme Rekorları Kıran 3 Dizi Amerika Yayını ile Aynı Anda Yayında!

homeland_post

Homeland, Glee ve The Walking Dead izleyicileri artık dizileri Amerika yayını ile aynı anda izleyebiliyor.

Fox International Channels’a bağlı Foxlife, FX ve Foxcrime kanalları en sevilen dizileri artık Amerika yayını ile aynı anda izleme fırsatı sunuyor. Türkiye’de ilk kez 3 ayrı içeriğin Amerika’yı aynı anda takip etmesi kanalların izleyiciye olan “yakın takip” vaadini güçlendirmekle birlikte korsana son vermek için yürütülen kampanya konusunda da olumlu bir örnek sergilemiş oluyor. Bu sayede, izleyiciler sevdikleri dizileri korsan üzerinden izlemek yerine, dizinin ilk yayınıyla aynı anda Foxlife, FX ve Foxcrime üzerinden takip edebilecek.

Homeland, Glee ve The Walking Dead artık izleyiciye daha yakın

Akıllara kazınan performanslarıyla müzikal komedi dalının en başarılı örneklerinden bol ödüllü Glee Amerika yayını ile aynı anda Foxlife’ta, drama dalında “En İyi Dizi”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleri başta olmak üzere Altın Küre ve Emmy’de ödüle doymayan dizi Homeland yine Amerika yayını ile aynı anda Foxcrime’da, Pay TV tarihinin en çok izlenen dizisi olma ünvanını elinde bulunduran The Walking Dead ise Amerika yayınından sadece 1 gün sonra FX’te yayınlanıyor.

twd_post

Dizilerde neler olduğunu başkasından duymanıza gerek yok!

Kampanya, “Başkasından duyma, ilk izleyen sen ol” sloganıyla ve sosyal medyada #başkasındanduyma hashtag’iyle yürütülürken, spoiler yayan (diziyi izleyenlerin, izlemeyenlere neler olduğunu anlattığı) reklam filmleri de konuya dikkat çekecek.

Sürprizler devam edecek…

Amerika ile aynı anda kampanyası önümüzdeki sezon da güçlü içeriklerle devam edecekmiş:

24: Live Another Day (FX) – 4 yılın ardından yepyeni bir sezonla ekranlara dönmeye hazırlanan Kiefer Sutherland’in efsane dizisi 24’ün son sezonu Amerika yayını ile aynı anda FX’te yayınlanacak.

Under the Dome (FX) – Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan Steven Spielberg yapımı dizinin 2. sezonu,

Da Vinci’s Demons (FX) – Dünyanın en merak uyandırıcı karakterlerinden Leonardo Da Vinci’nin gençlik günlerinin anlatıldığı dizi Amerika yayınlarından sadece 1 gün sonra FX izleyicisi ile buluşacak.

glee_post

The Bridge (Foxcrime) – Ünlü Hollywood yıldızı Diane Kruger’ı başrole taşıyan dizinin yeni sezonu Foxcrime’da,

True Blood (Foxlife) – Vampir hikayelerini tekrar fenomen hale getiren bol ödüllü dizinin yeni sezonu ise Foxlife’ta

Amerika yayınlarından sadece 1 gün sonra izleyiciyle buluşacak.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image