Star Wars’la yeni randevu 2015’te

Yıllardır Star Wars üzerine neredeyse söylenmeyen kalmadı. Ama bu söylemlerden en popüleri her zaman “Abi duydun mu, Lucas Episode 7-8-9’u çekecekmiş” olmuştur. Askerlikteki “bedelli çıkıyormuş muhabbetine eşdeğer olan bu söylem dün akşam aldığım bir haberle gerçek oldu. BB okuyucularından bir dostum facebook’taki iletisine beni de etiketleyerek ABCNews’un haberini paylaştı. Gözlerime inanamadım,kulaklarıma güvenemedim, ağzıma hakim olamadım.

Eğer halen haberdar değilseniz o zaman sıkı durun sevgili BirinciBlog okuyucuları ve benim gibi Star Wars manyakları. Walt Disney 4 Milyar dolara Lucasfilm’i satın almış. Aslında tam olarak 4.05 milyar ama Disney “Gel şunu 4’e yuvarlayalım Corç” demiş. Gorge Lucas’ın 35 yıldır Star Wars ile tabiri caizse kremasını,kaymağını yediği, gözbebeği Lucasfilm rekor fiyata Disney’e satıldı. Peki satıldı da ne oldu? Şu oldu. Disney jenerasyonlar boyu devam eden Star Wars mirasını devam ettirme sözü verdi ve bu sözle beraber Star Wars Episode 7’nin 2015’de geleceğini açıkladı. Bununla da kalmayıp seriyi devam ettireceklerini de ekledi.

Haberin ardından bendeniz geceyi Numune Hastanesi’nde geçirdim, ambulansta “Allah’ım sana geliyorum ama lütfen önce şu seriyi bi seyrediyim sonra geleyim” dediğim söyleniyor. Emin değilim, ben sevinçten ne yaptığımı biliyor muyum a dostlar.

Bu arada belirtmekte fayda var ki her ne kadar bu müthiş bir haber olsa da Disney son derece zorlu bir görevin altına giriyor. Yıldız Savaşları çok kemikleşmiş bir hayran kitlesine sahiptir ve hayal kırıklığını fazla tolere eden bir kitle değildir bu kitle (Bkz. Jar Jar Binks). Dolayısıyla 7.bölüm için gerek konu gerek ise oyuncu seçimini çok dikkatli ve titizlikle gerçekleştirmeleri gerekiyor. Tahmin ediyorum ki bu işin her aşamasına Lucas’ın danışmanlığına ihtiyaç duyacaklar ama sonucunda ortaya süper bir iş çıkacağına eminim.

Benim gibi kronik hastalar, yeni Star Wars severler ve eski kurtlar Güç hep bizimle olsun.

Haberin detayları için:

http://abcnews.go.com/blogs/business/2012/10/disney-to-acquire-lucasfilms-for-4-billion/

Comments
 1. İbrahim Salı

  Hep derim yine diyorum 2006 sonrası fantastik/bilim kurgu filmler s*çtı sıvadı, hep hayal kırıklığı oldu, Hobbit’de aynı şeye maruz kalacak, Star Wars sen onlardan olma be gülüm diyip kapatıyorum.

  • Enis Hazan

   Star Wars’da batırma riskini göze alamazlar eminim çok iyi bir iş çıkartacaklar İbrahim rahat ol 😉

 2. Demir Yalman

  George Lucas artık Noel Baba kıvamına gelmiş tam, o nasıl pofuduk yanaklar bembeyaz saçlar öyle ya :) dark side’a kayarsa orada teşhis etmek çok zor artık amcamı :)

  • Enis Hazan

   Gıdıyı alsan bildiğin Dooku olacak zaten bence yakındır :)

 3. NaturalBornJedi

  bu haberi duyduğumda yeni film geliyor diye, zaten yüksek olan tansiyonumda ani sapmalar olmuştu. lakin disney’in genel karakteri ve tarzını düşününce lucas modelini nasıl canlı tutucak diye düşünüyorum.. gişe kaygısı olmaksızın, hayran kitlesi kaygısı duyarak yapacakları bir film olacak sanırım bu.. ne olursa olsun defalarca izleyeceğim bir bölüm daha gelecek olması müthiş haber!

 4. Murat Süzük

  Filmler kötü olursa Disney’i bombalarlar.

  • Enis Hazan

   Kesinlikle katılıyorum. Hatta bana sorarsanız Disney’in sonu bile olabilir. Ama ben iyimser hayran kitlesi tarafındayım. Dİsney’in kötü bir işi olmadı bugüne kadar bence Star Wars’u da gayet güzel yapacaklardır. Memnun edilmesi çok zor bir hayran kitlesiyle uğraştıklarını bir an bile akıllarından çıkartmamaları gerekiyor.