Sporu sanatla birleştiren adamlar!

Board üzerinde yapılan sporları sever misiniz bilmem, suda ya da karada hiç fark etmez. Ben uzaktan seviyorum J Yapana saygı sonsuz fakat denemeyi hiç düşünmedim. Elimizde neler var peki? Sörf ve kaykay! Ülkemizde giderek yaygınlaşan hatta oldukça da başarıyla icra edilen spor dallarından olmaya başlayan bu ikiliye Alanya’da sanatsal bir bakış açısı getiren bir grup var.

Alanya’da Çapasunta ismiyle kaykay ve sörf tahtaları üreten bir grup arkadaş tam anlamıyla sporu sanatla birleştiriyor. Kişiye özel tasarımların yanı sıra sokak sanatı çizgileri taşıyan boardlar oldukça ilginç bir o kadar da güzel. Çapasunta’da ayrıca bu tarz board sporlarına başlayacaklar için mükemmel bir ürün de yer alıyor ismi “Denge Tahtası”.  Denge gerektiren tüm sporlar için bir ön alışma safhası olarak adlandırabileceğimiz denge tahtaları da yine sanatsal görünümlerinden ödün vermiyor.

Dedim ya! Bu adamlar sporu sanatla birleştiriyor diye işte tam da bu noktada çok da güzel bir projeye de imzalarını atıyorlar: Denge Sanatı Projesi! Nedir bu Denge Sanatı Projesi?

Denge Sanatı Projesi: Türkiye’nin farklı yerlerinden 12 sanatçı ile yapılan güzel bir işbirliği sonucunda ortaya çıkmış. Her denge tahtası başından sonuna kadar, günümüzde her geçen gün daha da zorlaşan el emeğiyle yapılmış. Tahtaların boyanma sürecini ise her sanatçı kendi istediği şekilde videoya çekmiş.

Sanatçılar:
Saydan AkşitOzan YıldırımGülin ÖzdemirSinem UysalKadir ÖnerEthem Onur BilgiçFurkan Birgün,Selin ÇınarMert TügenKaan BağcıAhmet ÖzcanCSU

Çapasunta ekibi kendini şöyle tanımlıyor: İnsanın fiziksel ve ruhsal güçlenmesini doğaya saygılı bir şekilde başarması amacıyla ağaç ağırlıklı ve doğa dostu bir üretimi benimsemiştir.
Daha çok hareket etmenin yanında; spor, sanat ve felsefenin birarada olduğu üretimleriyle insanların kendilerine bakmalarını ve kendilerini ifade etmelerini bekler.

Eğer siz de board sporları ile ilgileniyorsanız Çapasunta ekibi tarafından özenle hazırlanan bu çok özel ürünlerden bir tanesine sahip olmalısınız bence, bol aksiyonlar…

Çapasunta:

Telefon:
0 532 314 10 20
e-mail:
capasunta@gmail.com
Adres:
Çapasunta Ltd. Şti.
Şekerhane mah. Bostancıpınarı cad. Martı sok. 2/C
Alanya/Antalya
Facebook sayfası için tıklayın.