Spor salonunda karşılaşılması muhtemel 8 tip

Yaklaşmakta olan yaz aylarının stresiyle birlikte spor salonlarının yine hınca hınç dolduğu bir bahar ayında daha sizlerle birlikteyiz sevgili okur. Herkes bu aralar o kadar azimli ki, para kazanmak için her an olmadık yerinden kampanya üretebilme kapasitesine sahip spor salonları yeni üye kabul edemiyor, zavallı koşu bantları salonlara üye olmayı becerebilenlerin tabanları altında adeta inleyerek ağlıyor.

Bu bahar ayı güdümlü enteresan güruhun üyelerinden biri olarak, belirtmek isterim ki şu koşu bandı denen hamster değirmeninden ölesiye sıkılıyorum. Karşımdaki aynaya, ya da daha kötüsü kaslarını şişirmek için anırarak ağırlık kaldıran adamlara bakarak olduğum yerde yürümek ömrümden ömür götürüyor diyebilirim. Fakat spor salonuna dair gözlemlerin de yine en iyi koşu bandı üzerinde sütçü beygiri gibi yürürken yapıldığını itiraf etmeden geçemeyeceğim. Sadık bir koşu bandı insanı olursanız, aşağıda sayacağım hemen her spor salonunda bulunan tipleri siz de rahatlıkla tespit edebilecek, o salonda geçirdiğiniz can sıkıcı anları eğlenceli hale getirebileceksiniz.

kuzey-kibrisin-en-fit-adami-2014-mens-fitness-dergisinde-olacak-297411)      Spor salonunun sahibi gibi davranan aşırı kaslı çocuk

Bu tipler genellikle uzun süredir haftada 6 gün gibi bir oranla spor salonuna gelme devamlılığına sahip, istikrarlı ve tüm hocalarla kanka gençlerdir. Sakin bir şekilde otururken aniden gaza gelip en yakın demire tutunarak bir anda barfiks çekmeye başlayabilir ya da spinning dersinde hocanın yerine geçip dersin son 5 dakikasında saniye 20 kere pedal çevirerek rekora koşabilirler. Her artistik hareketin ardından kankalık müessesesinin gerektirdiği üzere hocayla “Yo bro!” sarılması yapıp yüksek sesle gülebilirler. Çevrelerine rahatsızlık vermeleri pek umurlarında değildir; zira spor salonunun gerçek sahipleri senin benim gibi haftada 3 gün gidip koşu bandının üzerinde gezenler değil, onlardır.

Sckt2un

 

2)      Skip the Leg Day oğlan

Bacak çalışmak zor geldiğinden kendisini üst vücut çalışmaya adamış, aynaya bakıp kollarındaki kasları hayranıkla seyrederken ne hikmetse aşağıda bacak diye adlandırdığı iki tane kibri çöpünü hiç görmeyen oğlandır bu. Bir nevi yerli Hugh Jackman, türk işi Wolverine’dir. Fakat yazıktır ki günlük yaşamda özel efekt yoktur ve kendisine “o bacaklar Max dondurma çubuğu gibi kalmış çocuum,” demek isteseniz de bunu yapamazsınız.

 

 

cbe0cture-on-Tuesday-with-the-caption-60-years-old

3)      Rambo teyze / amca

Yaşın kemale ermesiyle birlikte (50+) kendini ahşap boyama/balık tutma yerine spora adayan bu teyze ve amcalar bazen sahip oldukları kas ve kondüsyon itibarıyla çevreye korku salabilirler. Genellikle ağır antrenmanları tercih eder, antrenman ve stüdyo dersleri arasında dinlenmek yerine her daim ceplerinde taşıdıkları iple atlamaya başlar ve karşısında hareketler yaptıkları aynaya çelik gibi sert bakışlar atarlar. Ellerinin üzerindeki lekeler, ya da boyunlarındaki kırışıklıklar yaşlarını ele verse de, senden benden sağlam kondüsyona sahip birer no-lifer olduklarından kendileriyle sidik yarıştırmak doğru olmayabilir. Sizi hem hayat tecrübeleriyle hem de kırışık kaslarıyla döverler, aman ha.

4)      Her aktiviteye katılan müzmin bekar

Bu kişiler genellikle 30’larının ortalarında, sosyal hayattan ümidi kesmiş ve flört açılımı için kendini spor salonuna adamış insanlardır. Kendilerini zumbadan cross fit’e kadar yeteneği/kondüsyonu olsun-olmasın neredeyse her aktiviteye katılmaları ve sürekli etrafı kesmeleriyle belli ederler. Hocalarla ders esnasında atışarak spor salonunun demirbaşı gibi bir intiba yaratır, bununla da dikkatleri üzerlerine çekmeyi hedeflerler. Genellikle fitness gibi kişinin kendi kendisine yapacağı çalışmaları tercih etmemelerinin sebebi de yine aynıdır; zira taş gibi olmadığınız sürece sosyalleşmek ancak ve ancak stüdyo dersleriyle mümkündür.

charge-more-as-a-personal-trainer_asm5)      Güzel kızlara daha çok yardımcı olan fitness hocası

Genellikle “yavşak hoca” olarak da adlandırabileceğimiz bu hoca tipi, nerede fıstık gibi kız varsa onun yanına koşup, aslında kızcağızın %80 doğru yaptığı hareketleri daha da doğru yapması için en az 20 dakika kadar yardım eder. Sen eğer averaj güzelliğe sahipsen, istediğin kadar o aletlerde çalışmaya çabalarken maymun ol, bu hocanın umurunda olmazsın. Halterin altında kal, kafana ağırlık düşsün ya da koşu bandında yürürken gaza gelip ellerini bıraktığın için suratın dağılsın; fark etmez. Spor yapan güzel kızlar çevrede olduğu sürece bu adam için her daim ikinci planda kalmaya mahkum bir müşteri olacaksındır.

6)      Fitness hocası kendisiyle daha az ilgileniyor diye olay çıkaran kadın

Buna birebire şahit olmasam da, bir arkadaşımın gittiği spor salonunda pilates hocası hareketlerin doğrusunu kendisine dokunarak göstermiyor diye yönetime şikayette bulunan bir kadın olmuş. Herkesin spora gelme amacı farklı tabii.

7)      Soyunma odası çıplakları

1

Vücuduna aşırı güvenen bu arkadaşlar havluyu lank diye çıkararak bir anda sizi memeleriyle ve popolarıyla karşı karşıya bırakabilir, olur olmaz yerde can sıkabilirler. Özellikle soyunma kabinlerinin olduğu salonlarda bu hareketi yapan kişilerin %90’ının teşhircilik özelliği taşıdığına kanaat getirmek mümkündür. Hamamda bile peştemalla yıkanan bir milletin evlatları olarak böyle hadiseleri tuhaf karşılamamız normaldir. Kimse kimsenin dötüyle burun buruna gelmesin lütfen.

8)      Spor salonunda bile birbirinden ayrılmayan çift

Her yerde birlikte olmaları yetmiyormuş gibi, spor salonunda bile yapışık gezen, hocalara programlarını hemen hemen aynı yazdırmaya kalkan çiftlerdir bunlar. Artık birbirlerine güvenmediklerinden midir, yoksa sevgileri o denli mi aşmıştır bilinmez, birbirlerinin gym buddy’si olarak ilişkilerinde yeni bir boyut yaratırlar. Misal bizim salonda kız arkadaşını sırtına alıp barfiks çeken bir şovmen var ki, evlere şenlik. Görünce kornean yanar, hızla uzaklaşmak istersin.

Velhasıl bu tipler de olmasa spor salonu iyice çekilmez olur. Etrafa bakıp da kendinize izleyerek eğlenebileceğiniz 3-5 tip bulduğunuz anda o geçmek bilmeyen dakikaların nasıl da çabucak tamamlanmış idmanlara dönüştüğüne siz bile şaşıracaksınız.

Dambıllarınıza zeval gelmesin. Hayırlı sporlar.

Comments
  1. Atehaa

    1 Nolu tipler büyük sıkıntı

  2. SSS

    burda saydıklarına bakılırsa senden fitnesscı felan olmaz admin.. Başarılı insan işiyle diğer gevendeler kişiyle uğraşır işine bak.!

  3. Görkem

    çok cahilsin hugh jackman leg dayleri off geçmez öğren sonra gel hugh jackman hayranı biri olarak çok sinir oldum