Söz Uçar Derler Ya! Ya Yazılar?

Günlerdir Taksim’le, Gezi’yle yatıp Gezi’yle kalkıyoruz! Bazen gidemesek de göremesek de aklımız, kalbimiz hep orada, oradakilerde kalıyor! Olay zaten kimilerinin demesiyle “1 ağaç için” olmaktan çoktaaan çıktı bile! Bu ülke başta İstanbul olmak üzere Ankara’sı, İzmir’i, Hatay’ı, Adana’sı, Antalya’sı, Kocaeli’si kısacası yurdumun 4 bir yanındaki kardeşleriyle günlerdir hiç olmadığı kadar tek yürek, tek bilek!

Blog olarak bizler de direnişin ilk günlerinden beri naçizane duygularımızı, hislerimizi yazmaya, olabiliyorsak hissettirebiliyorsak ne mutlu ki onlarla olduğumuzun altını çizmeye çalışıyoruz. Şimdi ben bugün buraya ne yazarsam yazayım sevgili arkadaşlarım Ece’den, Enis’ten, Orhan’dan, Mehmet’ten farklı olmayacak hislerim…

Hepimiz gördüklerimizi, aklımızdan ve kalbimizden geçenleri yazmaya çalıştık. Yazmaya da devam edeceğiz. Taksim’de – Gezi’de her şey hiç olmadığı kadar güzel. Oradaki topluluk ifade edilemez güzellikte işler yapıyor şüphesiz. Yardımlaşma, arkadaşlık, dostluk, sevgi, saygı her şey o kadar iç içe ki.

Bir şeylerin duyulması gerekiyordu artık, bedelleri olacaktı elbet. Ödendi, ödeniyor da … Ama sesi çıkarabilmekti kilit nokta ve sadece çıkarmakla kalmayıp duyurduk da! Ülkece günlerdir sosyal medya’dan (ülkemiz ulusal medyası sağolsun varolsun : ) ) olanı biteni takip ediyoruz. İçimizi cız ettiren, yürek parçalayan, yürekleri ağzımıza getiren birçok görüntü fotoğraf gördük elbet. Ama güzel kareler de olmadı mı? Oldu hem de çok güzel kareler oldu!

Hani bir söz vardır: Söz uçar, yazı kalır derler… Günlerdir bağırıyoruz avazımız çıktığınca sesimizi duyan var elbet ama ya kulaklarını tıkayanlar? Onlar için de kardeşlerimiz bu özlü sözümüzü hatırlamış olacak ki dertlerini yazarak çizerek de anlattılar İstanbul başta olmak üzere ülkemin sokaklarında… Kimi bizi güldürdü kimi acı gerçekleri yazdı; ama hepsi doğruydu!

Fazla söze gerek yok zaten aynı hisleri paylaştığımızı biliyorum. Ne demişler söz uçarsa yazı kalır… #direngeziparkı

tumblr_mnvf5yiWBk1rc9b5io1_1280

tumblr_mnvniti3pi1rc9b5io1_1280

tumblr_mnwve3yOcW1rc9b5io1_1280

tumblr_mnvstgIXrR1rc9b5io1_1280

tumblr_mnvsueSE7w1rc9b5io1_1280

tumblr_mnwnscJpjG1r4oxc6o1_1280

tumblr_mnu58qBjo91rc9b5io1_1280

tumblr_mnt6srquKR1rc9b5io1_1280

tumblr_mnvt9hVjH91rc9b5io1_1280

tumblr_mnu1hth7gs1rc9b5io1_1280

Comments
  1. Alper

    Çok teşekkürler Elif hanım elinize ve yüreğinize sağlık.
    BirinciBlog bu konudaki tavrı ve hassasiyetiyle beni yanıltmadı…