Sneijder, Ice Tea içecek

sneijder_2903629

Sneijderler, Ice Tea’nin yeni reklam yüzü oldu. Parlak fikre imza atan PepsiCo, Quaker, Tropicana, Gatorade, Frito-Lay ve Pepsi-Cola ana şirketleri ile dünya genelinde tanınan, yüzlerce yiyecek ve içecek üretiyor.

Türkiye’nin en sevilen soğuk çay markası Lipton Ice Tea reklamlarında artık Sneijder çifti rol alacak. Sneijder çifti, Lipton Ice Tea reklam filmiyle ilk kez beraber kamera karşısına geçmiş oldu. “Hararetini Dindir” sloganıyla ekranlara yansıyacak olan yeni reklam filminde Yolanthe, Wesley Sneijder’in hararetini Lipton Ice Tea ile dindirecek

Yeni Resim

Dünyanın en büyük futbol yıldızlarından biri olan Wesley Sneijder ile çalışmalarının bir tesadüf olmadığını belirten PepsiCo İçecek Türkiye Pazarlama Direktörü Deniz Aktürk Erdem, Sneijder çiftinin eşlik ettiği reklam kampanyasının hikayesinin 2010 yılında teknik direktör Yılmaz Vural ile gerçekleştirdikleri reklam filmiyle başladığını değindi. Türk insanının en belirgin özelliklerinden biri olan “hararet” kavramını ana mesaj olarak işleyen ilk kampanyada, Türkiye’nin en hararetli kişilerinden biri olan Yılmaz Vural ile çalışılmıştı. Yeni reklam kampanyası da tamamen Türk değerleriyle örülü olacak.

lipton-ice-tea-yilmaz-vural-1

Kampanyanın başarısı ile birlikte “Hararetini Dindir” sloganı tüm Lipton Ice Tea dünyasında kullanılmaya başlandı. Bunun ilk örneği de Hollanda’da Wesley Sneijder ile birlikte çekilen reklam filmi oldu. Sneijder’ın  reklam yüzü olarak kullanılması kararında, ünlü futbolcunun profesyonelliğiyle gençlere örnek bir sporcu olması etkili olmuş.

Wesley ve Yolanthe Sneijder çifti de Türkiye’yi çok sevdiklerini ve Türk kültürü ve insanıyla hızlı bir şekilde kaynaştıklarını belirtiyorlar. Sempatik çift, böyle bir reklam kampanyasında yer almaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirirken, Türkiye’de herkesin kendisine “yenge” diye hitap ettiğini söyleyen Yolanthe Sneijder, canayakın tavırlarıyla dikkat çekiyor.