Shameless ve Californication başlıyoooor!!

Uzun zamandır diziler kış uykusundaydı. Ya ara verdiler, ya da dizi sahnesinden çekildiler yavaş yavaş. Kış vakti dizi vaktidir, Ocak ayını ortalıyoruz şu günlerde. Yani dizi gerek. Evde, sıcak ortamda, battaniye altında elde atıştırmalık ya da bir iki birayla dizi izleme vaktidir kış vakti. Ara veren dizilerin de yavaş yavaş başlayacağını bilmek insanı heyecanlandırıyor. Spartacus: War of the Damned, bir terslik olmazsa bu ay içinde final serisi olmak üzere izleyici ile buluşacak. Ayrıca Game of Thrones da 31 Mart’ta ekranlara geri dönüyor. Şahsen Spartacus’un finalini dört gözle bekliyorum. Ama bu Pazar yeni sezonu başlayacak olan iki dizi var ki, içim içime sığmıyor a dostlar..

Bunlardan ilki Shameless.. Esasen bir İngiltere dizisi olan Shameless’ı, açıkçası Amerikan versiyonu ile izlemeye başladım. İkisini mukayese etmiyorum. Ama Amerikan versiyonundaki Gallagher ailesine çok alıştım ve kendimi onlardan biri olarak görmeye başladım onları izlerken. Aslında şöyle bir düşünürseniz, dünyanın en acıklı hikayelerinden birinin anlatıldığını görürsünüz Shameless’ta. Ama bunu öyle bir anlatıyorlar ki, kahkahalarla kendinizden geçerken ailenin pervasız ve fütursuz babası Frank Gallagher’ı bağrınıza basmak istiyorsunuz (tabi, önce onu yıkadıktan sonra ).

Beleş biracının kralı Frank Gallagher!!

Geçen sezonda Fiona’nın Jimmy ile ha oldu, ha olacak denen gönül ilişkisi, Jimmy’nin Portekizli afet-i devran ve ‘formalite karısı’ Estefania ile Lip’in ilişkisi; Frank’ın eski karısı Monica ve kendini yamamaya çalıştığı Sheila ile olan muhabbeti bizi o kadar kendine çekti ki, artık üçüncü sezonun başlaması için gün saymaya başladık. Shameless’ı ilk izlediğimde bu kadar saracağını düşünmemiştim. Ama izledikçe her pazartesi sabahını (iş olsa bile) iple çekmeye başladım. Ayın 13’ünde, yani bu Pazar Showtime’da prömiyerini yapacak dizi. Biz de HD versiyonunu malum mecralardan indirip haftaya Pazartesi akşamı bu dizinin seyrine kapılacağız.

Showtime’ın bu Pazar bir diğer bombası ise Californication olacak. Pirimiz, haşmetmeabımız, idolümüz Hank Moody, onun yancısı Runkle ve Hank abimizin her daim yanında olan efsane hatunlar da bu Pazar bize geri dönüyor. Californication’a aslında tam anlamıyla bir komedi dizisi demek yavan kalıyor. Temas ettiği yakın dönem tarihine ait konular oluyor, eğer ki diziyi izliyorsanız bunu zaten fark etmişsinizdir. İlk dört sezonu düşünüyorum da, bir dizi nasıl adım adım zirveye oynarın resmini gördük o dört yılda.Geçen sezon ise, yani beşinci sezondan bahsediyorum, açıkçası ilk dört sezondaki gibi tat alamadım ben. Hank’in maceraları biraz törpülendi gibi geliyor. Karen’la olan ilişkisi de artık ‘Böyle Mi Olacaktı?’ tadına geldi. Hele beşinci sezonun finalinde olay, iyice Türk filmi moduna girmişti.

Hank Moody ile Marilyn Manson'ın muhabbetleri merakla bekleniyor.

Hank Moody ile Marilyn Manson’ın muhabbetleri merakla bekleniyor.

Bakalım yeni sezonunda bize Hank abi neler sunacak, hangi hatunlarla arz-ı endam eyleyecek? Daha da önemlisi Karen, son bölümde son sahnede gördüğü tablo karşısında neler yapacak?.. Esas önemli nokta ise bu sezon dizide konuk oyuncu olarak yer alacağı açıklanan Marilyn Manson, nasıl bir rolle bizlerle olacak. Özellikle Hank ile Manson arasındaki muhabbetleri dört gözle bekliyorum. Bunların, bu soruların hepsi bu Pazar akşamı cevap bulacak. Haftaya Pazartesi’ye kimseye söz vermeyin. Art arda hem Shameless hem de Californication’ın yeni bölümleriyle kış dizi sezonunu açıyoruz!! Herkese iyi seyirler..