Shakra’dan yeni albüm “Powerplay”

Merhaba. Güzel ülke İsviçre’nin bağrından kopup gelen belki de son yıllarda o topraklardan çıkan en önemli Hard-Rock grubu Shakra‘nın yeni albümünü müjdelemek isterim : “Powerplay”. 1998 tarihli ilk albümü ‘shakra’ dan sonra dokuzuncu stüdyo albümleri. 2001 tarihli “Power Ride”, 2003 “Rising” ve 2005 “Fall” adlı albümlerini radyoda çok çalar olmuştum o dönemlerde.

Shakra discography

Ülkemizde az bir dinleyici kitlesine sahip Shakra’nın aslında keşfedilse hard-rock tutkunlarını peşinden sürükleyecek bir grup olacağını düşünüyorum. Güçlü soundu ve akılda kalıcı parçalarıyla bu türü sevenlerin kalbinde taht kuracak niteklikte. ‘Power Ride’ albümleri sırasında bir çok festivalde sahne alıp, Great White ve Uriah Heep gibi önemli gruplarla turnelere çıkmışlar. Albümleri hep listelerde ilk sıralarda yer almış. Birçok solist değişikliklerine rağmen ayakta kalmayı başarabilmişler. Bu son albümleri “Powerplay” ise yine listleri alt üst edecek gibi duruyor.

Dinamik, güçlü ve sarsıcı. Dinlenmeye ve satın almaya değer bence. John Prakesh (vokal), Thomas Blunier (gitar), Thomas Muster (gitar), Dominik Paster (bas), Roger Tanner (davul)

Shakra – Powerplay

YouTube Preview Image

Shakra – Wonderful Life

YouTube Preview Image

Shakra – Chains of Temptation

YouTube Preview Image