Şehirli kadının yeni trendi: Pixe lol!

Kadının Monreo’su erkeğin James Dean’i … Her kadının, her erkeğin, aslına bakarsanız yeryüzündeki her canlının mutlak gayesi değil mi herkesten kendine özgü sebeplerle farklı olmak. Öyleyse, dikenlerin gülleri kıskandığı doğrudur. Tavukların, kanat çırpa çırpa süzülen kuşları, kadınların kadınları, erkeklerin de kadınları.

Üzerimize boşalttığımız parfümlerle, dudağımıza yedirdiğimiz rujlarla, örtündüklerimiz ve takıp takıştırdıklarımızla başlı başına bir “ikon” olmanın peşinde değil miyiz biz? Görünüşüyle, kimse ama kimse bir memur zihniyetinin punk’ı, çılgın liselilerin hipster’i olmayı istemez öyle değil mi?

Ne kadar Punk?  Neresi Hipster?  Neymiş? – Reklamcı (*Spoiler alert – Yaratıcı)

O kim?

“Hilarious”

Nereden gelmiştir?

Kafası mı güzel?

Neyin peşinde?

Hemen açıklayayım;

Geçmişten gelen… Yunan mitolojisinin tanrı ve tanrıçalarından; Apallon ve Phantos’un tekne kazıntısı. Antik çağların mistik, fantastik, jimnastik, elastik görünümlü “Hilalriouss”u.

Kendinden vaklı saçlarını sosyal medya ağlarına düğümlemiş biri olarak; taş plak kıvamındaki ses tonuyla fikirlerini söyler, küçük ve biçimli gözleriyle like edilesi leke’ler bulur.

Kendileri ismini vermek istediğim (ama veremediğim) bir reklam ajansında Dijital Stratejist olarak görev almaktadır. Kendileri yaklaşık 2 yıldır chopstick şeklindeki parmaklarının ve yaratıcılığının yardımıyla “Pixe lol” adını verdiği küçük renkli boncuklarla; hipster’lere, punk’lara, marjinal reklamcılara ve daha birçok kişiye tasarım kolye ve badge’ler tasarlamaktadır.

Pixelol nedir? Nereden türemiştir diyenler için;

İki reklamcı kızın kafa kafaya verip “güzel, eğlenceli bir şeyler yapalım” demesiyle ortaya çıkmış; sırtını pixel art’a dayamış tasarım kolye ve badge’lerdir. Pikselleşmelerin, önceleri hobi, efendime söyleyeyim psikolojik destek, ruhsal rehabilitasyon, iş stresinden sıyrılma sebebi ile başladığını söylüyor sevgili Hilal Kara.

Aslında Pixe lol, “piksel” ve “eğlenmek” söyleminden ortaya çıkıyor.  Biliyorsunuz ki “lol” uluslararası dilde “gülmek-eğlenmek” anlamına geliyor. Hayranı olduğumuz birçok film ve masal kahramanlarından tutunda, aklınıza gelebilecek her türlü nesneyi tasarlayabiliyor. Ve size de onları yakalarınıza iliştirmek kalıyor. Zamanla, pixe lol bir fantazi haline dönüşüyor. Şahsen benim için öyle…

365 güne ayrı ayrı kombinleyip örtüneceğim paçavralarla dolu değil benim dolabım. E hal böyle olunca yazın çok işime yaradılar tabii.
Ne giyeceğim derdi pek olmadı. Koca yaz boyunca t shirt ve jean’lerle  pixe lol’ledim. Tarz mıydım? Evet.

Tipinize güveniyor ama tarzınız konusunda ikilem yaşıyorsanız, para sizdeyse, biraz yakışıklı, az buz güzel, birazda uçuk kaçıksanız tam sizlik.

Gelin, hazır Noel’de kapıdayken; renkli fantazilerden hoşlanan arkadaşlarınıza bir güzellik yapın.

Star Wars tutkunlarına, superman’i arayıpta bulamayanlara, evli, mutlu ve çocuklulara, yazarlara, çizerlere, çarpıp bölenlere, uzaktaki komşunuza ve tüm sevdiklerinize…

Fantazinin kurbanı olmak isteyenler;

hilalpr@gmail.com

İnternet sitesi

Facebook sayfası

Comments
  1. elif sarıoğlu

    bu kolyeler yine mi moda olmuş ya? bundan 3 yıl önce falan bizim evde seri üretime geçmiştik biz baya da satış yapıyorduk :)))

  2. CH

    Verinays!

  3. inatcikiz

    henüz hiçbirinizkullanamamış olsam da çok ama çok güzeller… ^^