Rüzgar sörfü nerede öğrenilir ?

Bazı sporlar ilgimizi çeker ama hadi yapayım demek için birinin sizi itmesi gerekir. Hep görüp de yapamadığımız o sıcak sahillerin püfür püfür sporu rüzgar sörfüne başlamaya ne dersiniz ?
Rüzgarla gerçek bir oyun olan sörf sporunu yapmak için geçtiğimiz haftalarda Marmaris Hisarönü’ndeki UCPA merkezindeydim.
İşletmenin müdürü dünyanın en sempatik insanı ” Deniz Özkan ” kamp merkezini ve aktivitelerini tanıttıktan sonra hemen odama yerleştim ve kendimi sahile attım.
Merkezin eğitmenleri uluslararası yeterliğe sahip ve bu çok net anlaşılıyor. Hemen belirteyim ki rüzgar sörfü çok zor görünen fakat iyi bir eğitmenle hiç de öyle olmayan bir spor. Belkide bu nedenle yapmaya başladıkça aldığınız haz artıyor. Bölgenin rüzgarları da son derece belirgin olduğundan merkez eğitim almak için çok elverişli bir konuma sahip.
Buranın bir kamp merkezi olduğunu hatırlatmak isterim. Spor kamplarında lüks beklentiniz olmamalı. Otelin klimalı 2 veya 3 kişilik 51 adet odası var. Son derece sıcak ve düzeyli personeli ve dikkatle seçilmiş spor menüsü olan bir restorana sahip. Çiçeklerle bezenmiş yemyeşil bir bahçesi, palmiyelerle çevrili büyük ve küçük havuzu gün batımını keyifle izleyebileceğiniz bir teras ve yemeklerinizi denize karşı yiyebileceğiniz bir gölgelik de düşünülmüş.
UCPA-Kirkit Hotel Marmaris- Hisarönü körfezinde 19 yıl önce yöresel mimariden esinlenerek inşa edilmiş. Ege denizi ve Akdeniz’ in birleştiği yerde, denize sıfır, koruma altında olan olağanüstü güzellikteki yöre içerisine kurulmuş. Kuruluş sırasında hedefleri rüzgar sörfü ve katamaran gibi sporları güzel ve kaliteli bir ortamda, uygun fiyatlara uygulatmak ve öğretmek.
Ucpa 50 Yıllık geçmişi olan bir kurum (Fransız açık hava sporları merkezleri birliği) Türkiye merkezi olan Hotel Hisarönü’ne gelen misafirlerine yarım gün veya tam gün şeklinde tamamen güvenli koşullarda, uygun malzeme ile ve küçük gruplar halinde her seviyede katamaran ve rüzgâr sörfü dersleri sunmakta Programlar genellikle bir haftalık. Diğer taraftan yelken sporları dışında aktivite isteyenlere gizli koylarda veya patikalarda bisiklet, kano ve doğa yürüyüşleri sunan çok yönlü spor programları da var.
Spor derslerinin dışında, aksam yemeği öncesi de çeşitli etkinliklere katılabilir, farklı heyecanlar yaşayabilirsiniz. Su topu veya plaj voleybolu oynayabilir, bisiklet ile gün batımını izlemeye gidebilir hatta deniz kanosu ile su kaplumbağalarını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrası 40 yıllık dostunuz kadar yakın hissedeceğiniz hocalarla animasyon ve oyunlara katılabilir, özel dans partilerine katılabilirsiniz.

HOTEL HİSARÖNÜ birinciblog takipçilerine özel 2013 fiyatlarında yüzde 10 indirim yapacak , Marmaris veya Dalaman’dan otele ulaşımınızı sağlayacaktır.  Bunun için  Birinciblog.com takipçisiyim demeniz yeterli.

“Otel çevresindeki limon ağaçlarından tüm gün bol bol tatlı limon yemeyi ihmal etmeyin”

Ucpa-Hotel Hisarönü

www.hotelhisaronu.com

info@hotelhisaronu.com

U.Deniz ÖZKAN

0252 466 63 32
+90 537 579 3959

 

www.facebook.com/pages/Hotel-HISARONU-UCPA/117103321638849

Comments
 1. If you want to add further drivers, you have to pay out a modest
  charge for every single driver extra. The cost all over again depends around
  the place along with the time you would prefer to lease
  an automobile. *To hire a vehicle in Singapore, you is going to be
  needed to own a main bank card within your term.

 2. If you want to add further drivers, you have to pay out a modest charge for
  every single driver extra. If you are contemplating of
  producing a trip to Alicante you’ll be able to research
  with the low-cost vehicle rental firms in excess of the net.

  *To hire a car in Singapore, you should have held your
  driver’s license for at the very least a complete season.