Pretty Little Liars’ın erkekçesi: Twisted

teendramas.preview

Teen Drama başlığı altında toplanan yapımları sevmek için illa teenager olmak gerekmiyor çok şükür. Aksi halde Beverly Hills 90210 ile başlayan gençlik dizileri serüvenimi Dawson’S Creek’in finaliyle rafa kaldırmam gerekirdi. Bu da zaman zaman (zamansızlıktan) pas geçmek zorunda kaldığım ‘Ulu Vampir – Damon Salvatore’yle Görüşme’ fırsatını tamamıyla ortadan kaldırırdı. 30’lu yaşlarına sayılı dakikalar kalan biri olarak ‘ara ara saçmalıyorlar ama izlemeyi seviyorum’ dizilerimin arasına sanırım bir tanesi daha eklenmek üzere. Yine de tam olarak emin olmak için birkaç bölüm izlenmeli. Dizi hakkında detaylara geçmeden önce itiraf edeyim, başrole yerleşen Avan Jogia için ilk tepkim memnuniyetsiz bir iç geçirmeyle ‘ııy başrolde bu mu oynuyor?’ oldu. Dizinin ilk bölümü bittiğinde içimdeki ön yargı böceği ‘ama öyle deme çok şeker çocuk’ demeye başladı :)

773x557

ABC Family’nin üç sezondur başarıyla süren dizisi Pretty Little Liars’dan alışagelmiş bir kalıpla başlayan dizi yine ABC Family’den ve hikayesi kısaca şöyle. Danny (Avan Jogai), Jo (Maddie Masson) ve Lacey (Kylie Bunbury) aynı mahallede yaşayan yakın arkadaşlardır fakat Danny ip atlama halatıyla teyzesini öldürünce ıslahevine gönderilir geride kalanlarınsa hayatı bir daha aynı olmaz. Yaşanan trajedi sonrası ‘katilin arkadaşları’ unvanını alan ikili zamanla birbirlerinden uzaklaşır ve ikiliden biri okulun en gözde kızı olurken diğeri looser’ı oynamayı tercih eder. Durumlar böyleyken aradan geçen beş yıl sonunda Danny cezasını tamamlar ve salıverilir. Okul koridorlarına gizemli, ürkütücü ve bir o kadar da çekici yeni çocuk olarak geri dönen Danny’nin dönüşü kimilerinde afrodizyak etkisi yaratsa da Jo ve Lacey için durumun adı gerilimdir. Ayrıca bu gerilim Danny’in kasabaya gelişiyle gerçekleşen garip olayların yaratacağı gizemle artacak gibi görünüyor. Cevaplanması gereken bir sürü soru doğuyor. Fakat bu soruların cevaplarını almaya Haziran ayında başlayacağız çünkü dizinin yayın tarihi Haziran olarak açıklandı.

i773x557 (2)

Pretty Little Liars’ın birkaç bölümüne bakmış akabinde devam etmemeye karar vermiş olabilirim ama hali hazırda PLL severlerin ve türün meraklısının izleyebileceği bir dizi. Avan Jogia’da Mystery & Romance konusunda garanti vermiş. Tabi göze batan bazı eksikler de var. Her şeyden önce beni en çok rahatsız eden Danny’nin annesini oynayan Denise Richards’a bakınca bu çocuk bu kadından çıkmaz, cami avlusundan mı almışlar Danny’i demeden edemiyor insan. Görmezden gelinebilir tabii.

773x557 (1)

Hazirana şunun şurasında ne kaldı ‘sneak peek’ olarak internet ortamlarına salınan pilot bölüme göz atar izlerim ben bunu derseniz tavsiye ederim. İyi seyirler!

 Twisted 2013 Trailer:

YouTube Preview Image

 

 

 

 

 

Comments
  1. İrem Kumcağız

    Hangi siteden izleyebilirim?