Postkolik ile tanıştınız mı?

Sizlere BirinciBlog olarak güzel bir haberimiz var. Birinci yılımızı tamamlayacağımız bu günlerde artık bir de dergimiz var. İsmini muhtemelen duymuşsunuzdur: Postkolik.

Özetle şöyle anlatalım: BirinciBlog ekibi tarafından hazırlanan Postkolik, 40 sayfalık bir şehir kültürü dergisi. İlk sayısı geçtiğimiz şubat ayında ‘Aşmış Lego dizaynları’ başlığıyla çıktı. İstanbul’un önde gelen mekanlarına ücretsiz olarak dağıtılıyor. Şimdilik yaklaşık 500 noktadayız. Bizi İstanbul’un dikkat çeken tüm mekanlarında bizi bulabilirsiniz. Örneğin Starbucks ve Cafe Nero gibi kahve noktalarında… Big Chefs ve CookShop gibi restoran zincirlerinde…MAC ve Club Sporium gibi spor merkezilerinde… Tam listeyi öğrenmek isterseniz internet sitemize girebilirsiniz.

Postkolik bir blog dergisi. İçeriğimizin önemli bir bölümünü dünyanın dört bir tarafındaki blog’ları inceleyerek oluşturuyoruz. Ayrıca BirinciBlog ekibi tarafından hazırlanan özgün bir içerik de var. Malum, sanal dünya öylesine büyük ki, gelişmelerin ancak çok ufak bir bölümüne hakim olabiliyoruz. İşte Postkolik burada devreye girecek ve sizlere gözden kaçan ayrıntıları elinden geldiğince göstermeye çalışacak. Moda, teknoloji, dizi, çizgi roman, tasarım, müzik… Ne ararsanız Postkolik’te bulabileceksiniz.

Sosyal medyayı son derece etkin kullanmak gibi bir de hedefimiz var.  Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden okuyucularımızla sürekli temas halinde olmak istiyoruz. Facebook sayfamız sadece 1 ay içerisinde 3500’ün üzerinde beğeni alarak, bu konuda ne kadar doğru yolda olduğumuzu da gösterdi. Önümüzdeki günlerde reklam filmimiz sosyal mecralarda da yayınlanmaya başlayacak. Postkolik’i tanıtabilmek için son derece eğlenceli bir video hazırladık. Bu sayede bilinirliğimizin çok daha artacağını düşünüyoruz…

Gelelim ikinci sayımıza… Sizlere gerçekten çok güzel bir dergi hazırladığımızı söyleyebiliriz. Kapağımızda bir dünya yıldızı var. Aksiyon filmlerinin dünyaca ünlü ismi American Ninja Michael Dudikoff, Postkolik için Amsterdam’da kamera karşısına geçti. Doğru duydunuz Amsterdam’da.

Postkolik’in özel bir dergi olmasını istiyoruz. Bu yüzden de Amsterdam’ın dikkat çeken fotoğraf ajanslarından biri olan CT Photography ile çalışmaya başladık. Dudikoff’un fotoğraflarını bizim için çektiler. Bundan sonra da beraber çalışmaya devam edeceğiz. Çok keyifli sayılara şimdiden hazır olun deriz.

Comments
  1. idil

    Merhabalar Birinciblog ekibi

    Derginizle Aziz Hoca sayesinde tanıştım ve çok hoşuma gitti.Özenle hazırladığınız bu dergiden okulumuz kütüphanesinde de görmek isteriz. Acaba mümkün müdür? Mümkün ise, e-mail adresimden benimle iletişime geçebilir misiniz?

    Selamlar