Osmanlılar zombilere karşı!

Bizi gündemi yakalayıp “iş çıkaran” Türk aklına bir kez daha hayran bırakan, yepyeni bir oyun haberiyle karşınızdayız sevgili BirinciBlog okurları. Zira son bir kaç yıldır ekranı kasıp kavuran zombileri ve Osmanlıları aynı oyunda karşılaştırmak bir Türk şirketinden başka kimin aklına gelirdi ki?

01-tr

Çiçeği burnunda oyun şirketi Gorilto‘nun piyasaya sürdüğü ikinci oyunu Zombi Muhaberesi (İngilizce adıyla Oriental Wars: Zombies!) AppStore’daki yerini aldı. Son zamanların en çok beğenilen türlerinden ‘kale savunma’ kategorisindeki Osmanlı temalı oyunun amacı, farklı stratejiler kurarak kalenizi haçlı ordusunun zombi akınlarına karşı korumak. Oyunun tamamlanması tam 1 yıl sürmüş; ama gördüğümüz kadarıyla bu uzun bekleyişe değmiş.

03-TR

Oyunda strateji yeteneklerinizi zorlayan 20 harita, 40 bölüm  ve 3 farklı tema bulunuyor. Emrinize amade yeniçeri, okçu, cengaver, mehteran, hezarfen ve katapult gibi farklı savaşçılar ve 12 farklı geliştirme ile zombi yok etmenin tadına varabilir, dilerseniz oyundaki karakterinizi (Hürrem Sultan ve “Muhteşem Sülüman” da dahil olmak üzere) enteresan kıyafetlerle gönlünüzce kişiselleştirebilirsiniz.  Cenk Taner Dönmez’in hazırladığı özgün müzikler ise oyun keyfini pekiştiren ayrıntılardan.

02-TR

Çağlar Çorumlu ve Talha Sayar’ın sesleriyle renklenen oyun şu anda tamamen Türkçe ve İngilizce seslendirmeye sahip. Aldığımız bilgilere göre pek yakında İspanyolca, Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça ve Çince versiyonları da piyasada olacakmış.  iPod Touch, iPhone 3GS, 4, 4S ve 5 uyumlu Zombi Muharebesi, daha detaylı bir oyun deneyimi arzulayan oyuncular için çok yakında iPad versiyonuyla da Apple App Store’da yerini alacak.

Hünkarınız, Osmanlı mülkünü meftalardan savunmak için sizi çağırıyor! Herkes mevkilerine!

zmPoster

“Bu oyun ne menem bir şey yahu?” diyenler için şöyle bir video hazırlamışlar:

YouTube Preview Image

Gorilto hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz diye de, şöyle linkler var:

Web: www.gorilto.com

Facebook: www.facebook.com/goriltogames

Comments
  1. Berk Kondur

    Fantazma adeta, oyna oyna öldük bittik! :)