Okçuluk sporunun yükselişi

tir_a_l-arc_credit_Studio_Berthier(1)

Eğitim ve iş hayatında dikkatim dağınık kafam çok dolu, stresliyim ve çekip gidesim var gibi sözleri çok duyarız. Aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız ve bu hisleri taşıyorsanız size insanlık tarihi kadar eski ama yeniden popüler olmaya başlayan okçuluk sporunu öneriyorum.

Okçuluk sanılanın aksine çok masraflı bir spor dalı da değil. Araştırınca gördüm ki öncelikle size yakın bir kulüple bağlantıya geçiyorsunuz ki artık sayıları oldukça fazla. Kulüplerin size uygun grup çalışmalarından birisini seçerek randevu alıyorsunuz. İlk zamanlarda üyelik ücreti ötesinde bir şey ödemeniz gerekmiyor. Bir çok kulüp malzemesinden faydalanmanıza olanak sağlıyor.

Okçuluk sporu yeni trend olmasının yanında katılımcısına bir çok özellik kazandırmayı vaat ediyor. Konsantrasyon ve odaklanma gerektirdiği için zamanla kişinin dikkat dağınıklığını gideriyor. Kişinin kendi kontrol ve sınır noktalarını belirleyip kontrol altına almasına yardımcı oluyor. Kontrol bozukluğu durumlarında sakinleştirme ve soğukkanlılık kazandırma yanı var. Dikkat yoğunlaştırırken kendini ve karşındakini daha kolay analiz edebilme yeteneğini de besliyor.

Okçuluk sporunu yapan okul öğrencilerinin sınav stresini yaşamadıklarını gözlemledim. Çağımız sorunu olan her şeye çabuk ulaşma sonucu oluşan sabırsızlığı da törpülüyor okçuluk0df5b

Özgüven eksiği olan bireylerin de kolay adapte olabildiği spor dalı kişilerin sosyal çevrelerini geliştirip içe kapanıklığı aşmaya da yardımcı oluyor.

Küçük çapta bir araştırmayla size en yakın çalışma ortamına ulaşabilirsiniz. Bu konuda iddialı olduğu kadar ciddi bir kulüp olan Demka son günlerde dikkatleri üzerine çekiyor. İleriye dönük altyapı gruplarının yanı sıra, yetişkin ve kurumlara özel çalışma programları hazırlayan alanında iddialı eğitmenlere de sahipler.

İstanbul Demka okçuluk spor Kulübü

http://www.demkaokculuk.com/tr/