Nostradamus 1999-2025 Kehanetleri

Nostradamus… Kimilerine göre tarihte görülen en büyük şarlatanlardan biri kimilerine göre de eşi benzeri bir daha dünyaya gelmeyecek gerçek bir kâhin.

Yukarıdaki bir kitap başlığı… Zamanında Gün Yayıncılık’tan çıkan kitabın yazarı Jean-Charles De Fontbrune. Fontbrune, Nostradamus ve kehanetleri alanında gerçek bir otoriteydi. 2010 yılında hayatını kaybeden Fontbrune, Nostradamus’un ünlü dörtlüklerini yorumlarken kelime kelime çeviri, anagramların deşifresi, tarihsel ve astrolojik veriler dâhil olmak üzere hâkim olduğu pek çok yolu kullanmıştır. Benim bu kitapta gördüğüm bir özellik de şu: Fontbrune pek çok yerde (internet, gazeteler ve diğer kitaplar) karşımıza çıkan ve Nostradamus’un genellikle çok bilinen kehanetlerine dahi farklı okumalar getiriyor ve çok farklı yorumlara varıyor.

1995 yılında Fransızca basılan bu kitapta, 11 Eylül’de İkiz Kuleler’e yapılacak olan saldırıları açıkça belirten dörtlükler tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

İşte Jean-Charles de Fontbrune’un Nostradamus’un 11 Eylül ile ilgili satırları;

“Fanatik dünya görüşü olan bir kişi,

Tüm dünyanın dehşet içinde kalmasına neden olacaktır.

Öyle bir olay yaşanacak ki;

Irak yüzünden Hıristiyan âlemi korkunç acılar çekecek.”

Jean-Charles de Fontbrune, 30 yıldan beri Nostradamus’un kehanetlerin en ciddi ve gerçeğe yakın çeviren yazar olarak tanınmıştır. 23 Mayıs 1999 tarihinde çağırıldığı bir televizyon programında (Brenard Pivot “Bouillon de Culture”) fanatik İslamcılık ve bunun getireceği tehlikelerle ilgili yaptığı kehanetleri o zaman için alay konusu olan dikkate almayanlar, 11 Eylül 1999 günü gerçekleşen saldırılarla dehşete düşmüş ve yazar büyük bir saygınlık kazanmıştı.

Kısaca hatırlamak gerekirse Nostradamus kimdir?

14 Aralık 1503’te İtalya’dan göç etmiş Yahudi bir ailenin oğlu olarak Fransa’da doğdu. Ailesi engizisyonun yoğun baskılarıyla Katolik oldu. Olağanüstü yetenekleri daha küçük yaşta ortaya çıkan Nostradamus tıp, astroloji, astronomi, felsefe, Yunanca, Latince ve İbranice eğitimi gördü. Montpellier Üniversitesi’nde tıp eğitimine başladı. Veba salgınına karşı mücadelesiyle “harika doktor” olarak adını duyurdu ama ne yazık ki kendi karısı ve iki çocuğunu vebadan kurtaramadı. Bu büyük yıkımın ardından gezici doktorluğa başladı. Salon de Provence’a yerleşip yeniden evlendi ve altı çocuğu oldu. 1550 yılında yıllıklar ve teşhislerini yayımlamaya başladı. 1555’de kehanetlerini ilk kez yayınladı. 1559’da kral II.Henry ile ilgili kehaneti doğrulanınca ünlendi. Sarayın doktoru ve astrologu oldu. 2 Temmuz 1566’da öldü.

Nostradamus hayatı boyunca yüzlerce dörtlük kalem aldı ve pek çok kehanette bulundu. Bunların kimi gerçekleşti kimi ise gerçekleşmedi. Gerçekleşenlerden bazıları şöyle:

At üstünde yapılan ikili mızrak dövüşünde başından ağır biçimde iki darbe alan Fransız Kralı II.Henry  1 Temmuz 1559’da öldü.

1666 yazında Londra’da büyük bir yangın çıktı.

16 Ekim 1793’te Marie Antoinette idam edildi.

Branau Am Inn’da 20 Nisan 1889’da Adolf Hitler doğdu.

1945 yılında Hitler evlendi ve öldü.

1948 yılında İsrail devleti kuruldu.

1954 yılında Birleşik Arap Cumhuriyeti kuruldu.

1990 yılında Orta Doğu’da bir Arap lideri (Saddam Hüseyin) tüm batıya kafa tuttu.

Yazara göre insanlık tarihinde pek çok yeteneğin hepsiyle donatılmış sadece birkaç çok özel kişi bulunmaktadır. Leonardo Da Vinci nasıl hiç kimsenin hayal dahi edemediği denizaltı, helikopter gibi araçların ayrıntılı maketlerini yaptıysa ve Einstein elinde hiçbir kanıt olmadan izafiyet teorisini açıkladıysa Nostradamus da o nadir yeteneklerden biriydi.

Fontbrune’ün Nostradamus’un kehanetlerini nasıl gerçekleştirdiği ile ilgili teorisi ise oldukça cesurca: Onun bir zaman ve paralel evrenler yolcusu olduğu ve olayları bu sayede bu kadar detaylı ve doğru tasvir edebildiği yönünde.

Nostradamus’un bir kehaneti var ve oldukça tüyler ürpertici. Gerçi engin astronomi bilgisiyle 11 Ağustos 1999 yılında gerçekleşen son bin yılın son güneş tutulmasını hesaplamış olabilir. Ama hepimizi acılara boğan 17 Ağustos 1999 depremi de aynı yıl gerçekleşmişti. Bu konuyla ilgili bir dörtlüğü de bulunmakta kitaba göre. Nostradamus bu güneş tutulmasının Dünya’ya Deccal’in inişini haber verdiğini ve 25 yıl boyunca (1999-2025) tüm milletlerin acılar, savaşlar ve yıkımlarla titreyeceğini ve dünyanın çöle döneceğini buyurmuş. Ancak 25 yılın sonunda yeryüzünün yeni Altın Çağı’nın başlayacağını da müjdelemiş.

Nostradamus 1999-2025 kitabına göre gerçekleşmemiş 4 kehanet kaldı ve ne yazık ki birinde Türkiye’nin de adı geçiyor. Kehanet şöyle:

V,25

Mars, Güneş, Venüs Arslan burcunda,

Arap prensi, kilisenin egemenliğini denizde yenecek.

İran’da bir milyondan fazla insan birleşecek.

Gerçek yılan Türkiye ve Mısır’a girecek.

Detaylı yorumu bir kenara bırakarak özetlersem:

“Arap komutan Batı ordularını dize getirdikten sonra bir milyondan fazla asker İran’da toplanacak ve Çin (yılan) Türkiye ve Mısır’a saldıracak.”

 

Bu ürpertici kehanetin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ömrümüz yeterse hep beraber göreceğiz ama Nostradamus’un gerçekten öngördüğü bir şey var bu kehanette. Her yerimizi ucuz Çin malları çoktaaan sarmış durumda!

Diğer üç kehanet ve daha fazlası için kitaba bir göz atabilirsiniz.

 

Comments
 1. Kerem Önol

  Yazı gerçekten çok güzel . Ama bir o kadar da tüyler ürpertici. Sadece gerçekleşmeyen dört kehanet kaldı demişsiniz. Peki gerçekleşen olaylar hangileri acaba ? Kitaba da bakabilirim ama gerçekleştiğinden haberim olmayan kehanetler olabilir. O yüzden bilginiz dahilinde ise bir kaç tanesini yazabilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

  • Orhan Meriç

   Beğenmenize sevindim yazıyı. Gerçekleşmeyen 4 kehanet kaldı derken aslında kehanette bulunduğu 4 olay var demek daha doğru olur. Olup olmayacakları tabii ki meçhul ama tarih boyunca tutan kehanetlerin olduğu da göz ardı edilemez. Tutan bazı kehanetlerin kısa bir listesini yukarıya yazmıştım ama buraya da yazayım bir iki tanesini: Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarını ve Deli Dana Salgını’nı bildiğine inanılıyor. Kehanet 103’ün şu iki satırına diyecek kelime yok zaten: “Samanların içinde ahırda gizlenmiş bir başka hastalık, Telef edecek hayvan sürülerini.”

 2. Vedat

  Okudukça yeni bilgiler ve hayretler uyandı bende , kim düzenlemişse minnettarım

 3. ferhat

  arkadaşım türki,ye ve mısıra girme oldu yılan abd errdoğan ve mursi ile girdi

 4. Kaim Tevhid Devlet

  Arap prensi, kilisenin egemenliğini denizde yenecek.
  Burda Bahsedilen Arap Prens Hz Mehdidir ve Çok Az Kaldı Prensimiz Yer Yüzüne Teşrif Etmek Üzeredir Büyük Bir Aşk’la Bekliyoruz Sultanımızı…!

 5. When someone writes an article he/she keeps the idea of a user in his/her mind that how a
  user can know it. Therefore that’s why this post is perfect.
  Thanks!

 6. Zafer

  Bütün kehanetleri gerçekleşti dört tane mi kaldı?

 7. Nalan

  3 tane kaldi o zaman. hangi ülkede olduğunu hatirlamiyorum fakat henüz 2 gün önce izledim haberleri. sizde duymuşsnuzdur. 70 küsür koun sürüsü (kizil, zehirli bir çiçek yedikleri tahmin ediliyor) nedeni belirsiz bir şekilde sesler çikarip başlarini vura vura intihar etmişler.hepsi ölmüş

 8. edenknight

  Gerçek yılanı Çin değil de Amerika olarak değiştirirseniz, aslında tam da günümüzde yaşanan olayları özetlemiş oluyorsunuz. İran’da askerlerin toplanmasını bütün orta doğudaki savaşlar ve yıkımlar olarak görebilirsiniz. Arap prensin batıyı denizde yenmesi kısmını çözememiş olsam da, Mısır’da yapılan askeri darbe ve ülkemizde üst üste yaşanan olaylar gerçek yılanın saldırısının çoktan başladığını işaret etmektedir aslında… Emeğiniz için teşekkürler..

 9. mehmet

  Okudugum ve arastirdigim kadariyla burada adi gecen çin zaten amerika ile bir surtusmeden sonra birleseceler ordunun iran da olmasida bundan kaynaklaniyor

 10. Our Homepage

  Astounding troubles here. I’m extremely content to talk to your post. Thanks a ton using this program . having a look in advance to the touch an individual. Can you kindly decline me a e-mail?

 11. teleskop

  Arap prensi sufyandir hz mehdi ise turk prenstir evet bekliyoruz Allahin izniyle bakalim nerden cikacak hilafetin dustugu yerden cikaca insallah selametle kalin

 12. Bilgin Hoca

  Bakin arkadaslar denizde diya egemenlini salicak yani turkiye yakin bi ada o ada kilise olcak ordaki savasi yencek ve bu arda bir keanete şole yazar (misrda decal kor testereyle diyo tum ordulari yencek ) ve decal kendini alah guvendirdikten sonra bu seyler basi licak ayrica tum peygamberlerimiz onu yenmek icin savascaklar bu savaş pazertesiden basliyip cuma aksam namazina kadar surecek ve savas eşitlencek izaman bir boru sesiyle tum insanlar ölüp dikircek bu tam 3 kere olcak sonra siraya cekilcez ve evrenin mutlak sonu gelecek

 13. hasan

  Bence Iran degil Irak dan bassediyor . Isid turkiyeye ve misira saldiracak. Ilk once bati kualisyon güclerini yenecekler

 14. cagdas

  Hayatim boyuncabu nosturacilari anlamadim kardesim adam-BEN SARLATANİM diye bagiriyor ama duyan yok,olay ortada degil mi?Adam sallamis bir kaci tutmus(zaten siir yazmis baskasi eviriyor ceviriyor,virgul atiyor isim koyuyor,eee ne oldu burdan bakinca boyle oluyor diyor..Yani koy gotune gitsin.

  Hatta bir beyitte benden gelsin!!!
  -Aydan gelecek bir firtina ve desecek tum dunyayi,
  Akili olan suzecek amayi ama o firtina birakmayacak dunyada
  Ne bir dal ne bir kus ne de bir bas…
  Hadi cozun bakalim

  • mustafa kaynak

   Hay ağzına sağlık.ulan nekadar mal varsa …..

 15. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and
  wished to say that I have really enjooyed rowsing your
  blog posts. In anny case I’ll be subscribing
  to your rsss fed and I hope you write agaijn very soon!

 16. atılgan

  o ylan rusya olmasın

 17. muhammed

  merhabalar. youtube kanalımda sitenizdeki yazıları video haline getirip sunabilirmiyim ? . isterseniz açıklama kısmında orjinal sayfasını link halinde belirtebilirim ?

 18. serkan

  o yılan fetönün arkasında ki karanlık güç. mısıra girdi ama türkiyeye giremedi