Nisan’da Da Vinci’nin İblisleri geliyor

417661_354503764665918_1310002829_n

Dün akşam Spartacus’un final sezonunun altıncı bölümünü izledikten sonra ne olurdu ki hiç bitmeseydi diye geçirdim içimden. Genel olarak tüm sezonlarının ve özelikle merhum Andy’nin hayranı olmama rağmen final sezonunun verdiği tat sanırım tüm sezonların üstüne çıkmaya başladı. Öncelikle bunun en büyük sebebi artık hikayenin sonuna yaklaşıldığından daha gerçekçi bir anlatım yoluna girmiş olmaları. Bütün Roma’lılar pislik olsa da! Spartacus’u ezecek olan adamın nevi şahsına münhasır zeki bir karakter olması ve Caesar’ın Spartacus’un düşüşünde oynadığı rolün etkisi,  gerçekliği ve heyecanı arttırıyor. Maalesef gün itibariyle kaldı son dört bölüm. Ama Starz’dan Nisan ayında başlayacak ve Spartacus’un  boşa bırakacağı Cuma gecesini dolduracak dizi; Da Vinci’s Damons ile ilgili haberler geldikçe onu da heyecanla beklemeye başladım.

537925_343715379078090_547602628_n

Dizi adından anlaşılacağı üzere Rönesans Döneminin dahisi Leonardo Da Vinci’nin hayatı üzerine kurulu. On parmağında on marifet olan (düşünür, mimar, müzisyen, ressam, botanist, mucit, yazar, matematikçi…) Da Vinci’nin hayatını gençlik yıllarından anlatmaya başlayacak olan dizi, gizemli karaktere uygun bir biçimde fantastik öğeleri de barındıracakmış. Senaryosu The Dark Knight, The Dark Knight Rises ve son olarak vizyona girmesini beklediğimiz Superman filmi  Men of Steel ‘in senaristliğini yapmış olan David S. Goyer’ın kaleminden çıkıyor. Bu durum bile ne beklememiz gerektiği konusunda bizi uyarır nitelikte. Son olarak  Starz’ın Medya Yönetmeni Carmi Zlotnick’in yaptığı bir açıklamada ‘Modern dünyanın Tony Stark’ı varsa, Rönesans’ın Da Vinci’si vardı’ demesi ve senarist Goyer’ın bir basın açıklamasında Batman – Da Vinci arasında bulduğu benzerliklerden bahsetmesi dizinin gidişatını belli ölçüde belirlemiş oluyor. Leonardo Da Vinci’nin anlatılmamış hikayesini anlatacak olan yapımda Da Vinci’yi Rönesans’ın süper kahramanı olarak izlemeye hazır olun!

Leonardo-da-Vinci-Tom-Riley640_0

Dizinin oyuncu kadrosu da şöyle; Leonardo DaVinci’yi ilk başrolünü oynayan lakin daha önce İngiliz dizilerinde boy göstermiş Tom Riley canlandırıyor. Dönemin en güçlü ailesi olan Mediciler’e de yer verecek olan dizide Lorenzo Medici Elliot Cowan, onun zeki ve göz alıcı karısını da beni Sherlock’ta Irene Adler karakteriyle çok etkilemiş olan Lara Pulver canlandırıyor. Nisan 12’de başlayacak dizi Spartacus finalinden bir hafta sonra yayınlanacak. Meraklısına duyurulur..

72327_331664686949826_1845531484_n

Şimdiden iyi seyirler

Da Vinci’s Damons Fragman:

YouTube Preview Image