Nihayet! The Walking Dead Sezon 3

“ÖLÜLERLE SAVAŞ, YAŞAYANLARDAN KORK!”

The Walking Dead’in yeni sezon sloganı, üçüncü sezonun ilk ikisini sollayacağının mesajını veriyor sanki.

Uzun süren sancılı bekleyiş nihayet sona eriyor… Televizyon tarihinin en başarılı işlerinden biri olan The Walking Dead, üçüncü sezonuyla Amerika’daki yayınından sadece bir gün sonra  15 Ekim Pazartesi 21:30’da FX’de başlıyor. Sonra aman efendim,duymadık söylemediniz, ooo yooo falan denmesin kızarım.  BirinciBlog takipçileri bilirler. Daha önce The Walking Dead’i neden sevmeliyiz? diye detaylı bir yazı yazmıştım.

Bu dizinin neden bu kadar iyi olduğu üzerine kendimce bazı görüşlerim var, onları paylaşmıştım sizlerle. Çok kısaca hatırlamak gerekirse:

1-İşin içinde karakter yaratmayı ve onları ete kemiğe büründürmeyi çok iyi bilen bir adam vardı: Frank Darabont

2-Dizinin ana teması zombilerin önüne geçmeyen ve celebrity içermeyen iyi kast seçimi ve aralarındaki kimya.

3-Kana susamış “walkers” ların hep kamera önünde olmayışı sayesinde onları kanıksamamamız.

4-İnanılmaz sezon açılışları ve finalleri. Sezon ikinin sonundaki kılıçlı kadını hatırladınız mı? Hani iki elinde boyunlarından zincirle bağlı kolsuz iki walkers çekiştireni!

5-Makyaj ekibinin yarattığı harika zombi makyajları. Favorilerim belden aşağısı olmayan sürüngen kadın zombi ve tabii ki ikinci sezonun sonundaki kolsuz köleler!

Yeni sezonda neler olacakmış çok ipucu vermeden bir göz atalım.

Rick ve arkadaşları ıssız, terk edilmiş (normal insanlarca terk edilmiş tabii ki, yoksa zombiler gani gani var) bir dünyada walkersların arasından sıyrılıp kendilerine bir sığınak aramaya devam ediyorlar. Bu arada Lori’nin hamileliği giderek ilerlemektedir. Ve çok kısa bir süre içerisinde yaşayan ölülerden çok daha fazla korku verecek güçlerin olduğunu keşfederler. Arayışları sırasında ekip, büyük bir hapishane kompleksine ulaşıyor. Acaba burası kurtuluşları mı yoksa cehennemleri mi olacak hep beraber izleyip göreceğiz. Hayatta kalma mücadeleleri hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı diyor basın bülteni. Heyecan verici yeni karakterler ve eski dostlar (büyük bir sürpriz var) bu sezonda epey bir boy gösterip aklımızı alacaklar gibi duruyor.

The Walking Dead alemi ve merak ettiğiniz her şey için aşağıdaki resmi linkleri şiddetle tavsiye ederim. FX Türkiye ekibi bu konuda çok iyi çalışıyor haklarını vermek lazım.

http://www.facebook.com/FXTurkiye

http://www.facebook.com/thewalkingdeadfans

http://www.fxtv.com.tr/

https://twitter.com/FXTV

Son Söz: Sizlere bir de sürprizimiz var gene. İki şanslı takipçimiz Fox International Channels Türkiye bünyesindeki FX Türkiye tarafından sağlanan The Walking Dead tişörtünün sahibi olabilir. Nasıl mı? Dizide bu güne dek en sevdiğiniz karakter kim ve neden? sorusunu yazının altındaki yorum bölümünde cevaplayın. En iyi yorumu yapın, tişörtü kapın!

The Walking Dead Sezon 3 Fragmanı

 

YouTube Preview Image

 

Comments
 1. tooo

  Daryl, çünkü crossbow ile zombi öldürmek çok zevkli :)

 2. Kıvanç Taş

  Heyecanla bekliyoruz :)

 3. banu ones

  Yorum.birakiyorum..:)

 4. Batıkan

  Yeni oyuncu kadrosu ve mükemmel biten geçen sezonun ardından mükemmel bir başlangıç olacak gibi gözüküyor Okan abi :)))

 5. Yetkin Uygun

  O tişörtlerden birini istiyorum.

 6. Mert Ali Dölek

  3. Sezonu merakla bekliyorum 2. Sezon çok heyecanlı bi noktada bitmişti. Gitarist programında duyup baktım. Güzel blog olmuş

 7. Nurgül Aktürk

  Bazen kollaları bazen belden aşağıları olmayan walkers lar.

 8. Sercan Cüre

  İyi niyetine rağmen insanlardan aldığı ters tepkilerden dolayı en sempati toplayan: Dale. :)

 9. Emre yıldız

  Shane’den ziyade Rick Grimes’i tercih ederim. Tecavüzlerle falan soğuk duruşuyla Shane’ye hiç ısınamadım bir türlü:) ayrıca ölmesi de iyi oldu:D

 10. Burak Çıdamal

  Yasasin zombileerr sabirsizlikla bekliyoruz

 11. ufuk

  Üstadım, açıkcası bu serinin fan’ı değildim ama yazını okuyunca merakım arttı. sanırım serinin tüm filmlerini izlesem iyi olacak. Arada gerilmeye de gerek var her ne kadar içinde yaşadığımız dünya yeterince geriyorsa da. Belki de kötünün kötüsü olduğunu idrak edip biraz relax’a geçeriz. Sevgiler

 12. Cengiz Bektas

  İlk sezonununda bölüm kaçırmamıştım cnbce de. İkinci sezon bitmş de üçüncüsü başlamış… Çok yönlü hitap eden bir seri… İkinci sezonu bulmak lazım….

 13. Barış Baysal

  Shane diyorum ben.. Rick bi alpha-dog olabilir ama shane in cesareti hep takdire şayandı..zombisiz dünyada da beklenmedik şiddetle iyi başa çıkıyodu bence :)

 14. fatih

  umarım ilk sezondaki tadı alırız.

 15. rdc

  Glenn, her işe bi katkısı oluyor. on parmağında on marifet.

 16. Batıkan

  Yeni oyuncu kadrosu ve mükemmel biten geçen sezonun ardından mükemmel bir başlangıç olacak gibi gözüküyor. Shane olmamasına rağmen atraksiyonu bol bir sezon olmasını bekliyorum.Güzel olmuş Orhan meriç ayrıca okan abiye sevgiler =))

 17. Mert Ali Dölek

  3. sezonu heyecanla bekliyorum. 2. sezon çok iyi bi noktada bitmişti. Gitarist programını yeni dinlemeye başladım ve orada duydum çok güzel bi blog yapmışsınız. emeğinize sağlık …

 18. Sercan

  Rick, çünkü gerçek bi lider.

 19. Mert Ali Dölek

  Bu arada bence en iyi karakter Rick, çünkü ekibe çok iyi liderlik yapıyor ve 2. sezon da yakın arkadaşı Shane’i grubun iyiliği için öldürmesi beni çok etkiledi.

 20. Burak Çıdamal

  Yaşasın Zombileer Sabırsızlıkla bekliyoruz başlasın artık

 21. Orhan Meriç

  TWD tişört kazananlar:
  Tooo**
  Serkan Cüre**
  Barış Baysal**
  Mert Ali Dölek**

  Konser bileti kazananlar:
  Sercan
  Rdc
  Emre Yıldız

  Konser bileti kazananlar Rock FM’den Okan Meriç/Gitarist programı ile temasa geçsinler lütfen. tişört kazananlar ile ben ilgileneceğim :-)

  Tebrikler…