Müzik dünyasından haberler

Merhaba. Biraz da Hard’n Heavy dünyasının haberlerini, yeni albümlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yine sitemiz yazarlarından sevgili Metin Tiryaki’nin bu konuda yaptığı çalışmaları da takip ettiğimi ve onun da ışığından faydalandığımı belirtmek isterim. Bu da benim küçük paylaşımlarım olsun :-)

Pink Cream 69 – Ceremonial Almanların 1989 ilk albüm çıkışlı melodic rock grubu Pink Cream 69’nın 2012 tarihli ‘Ceremonial’ isimli albümünü müjdelemek isterim. 2007 tarihli “In10sity” adlı stüdyo albümlerinden sonra uzun süre pek bir çalışma yapmamışlardı. Vokalde David Readman solo kariyerinde bir albüm çıkarmış ve Voodoo Circle ile olan beraberliğine devam etmişti. Uwe Reitenauer (gitar) aktif olan müzik yaşantısına Sunstorm, Place Vendome gibi gruplarda devam etti. David Readman (vokal), Uwe Reitenauer (gitar), Alfred Koffler (gitar), Dennis Ward (bas gitar), Chris Schmidt (davul)

Voodoo Circle – More Than One Way Home Primal Fear gitaristi Alexander Beyrodt‘un süper proje grubu Voodoo Circle’ın 3. albümleri. 2011 yılında çıkardıkları ‘Broken Heart Syndrome’ albümlerini dinlemeye doyamamıştık. Bu albümün de inanılmaz olacağını ve gönüllerde taht kurup, kulaklarımızın pasını alacağını umuyorum. Gitarlarda Alex Beyrodt, David Readman (vokal; Pink Cream 69), Matt Sinner (bas gitar; Primal Fear, Sinner), Jimmy Kresic (klavye), Markus Kullman (davul)

Jorn – Symphonic Norveçli hard rock ve heavy metal solisti Jorn Lande‘nin solo kariyerine devam ettiği kendi grubunun 9. stüdyo albümü de 2013 yılı itibariyle sevenleriyle buluşacak. 2010 yılında Ronnie James Dio anısına yaptıkları “Dio” adlı albümleriyle herkesin takdirlerini toplamışlar ve bir anlamda da Dio’ya saygıda kusur etmemişlerdi. Özellikle Symphony X solisti Russel Allen ile beraber yaptıkları Magnus Karlsson (Primal Fear) önderliğindeki düet albümler gerçekten şahanedir. Jorn Lande ( vokal), Tore St Moren (gitar), Jimmy Iversen (gitar), Nic An gileri (bas gitar), Willy Bendiksen (davul)

Snakecharmer – Snakecharmer Grup üyelerinin tamamının bir aralar Whitesnake, Wishbone Ash, Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Tina Turner, Gary Moore, Magnum, Thunder, Michael Schenker Group, Brian May Band gibi önemli gruplarda görev yapmış müzisyenlerden kurulu bir süper grup projesi. Önderliğini Micky Moody ve Neil Murray yapıyor. Hard rock severlerin kaçırmayacağı bir albüm olarak kulakları çarpıyor. Micky Moody (gitar, slide gitar, vokal), Neil Murray (bas gitar), Laurie Wisefield (gitar, vokal), Harry James (davul vokal), Adam Wakeman (klavye, vokal), Chris Ousey (vokal)

Alex De Rosso – Lions and Lambs Bir ara Dokken grubunun da gitaristliğini yapmış İtalyan müzisyenin 4. albümü. Albümde çalışan müzisyenleri duyunca bu çalışmanın kötü olabilceği ihtimalini hiç düşünemiyorum. Don Dokken, “Disappear” song! (Dokken), Reb Beach (Winger, Whitesnake), George Lynch (Lynch Mob), Timothy Drury sing in “Chasing illusions” (Whitesnake, the Eagles), Doug Aldridge (Whitesnake), Steve Lukather(Toto). Alex De Rosso (guitar, vokal) Bob Parolin (davul) Fabrizio Grossi (bas gitar)

Yeni albümleri ve haberleri duydukça ve öğrendikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Alex De Rosso – Lions and Lambs

YouTube Preview Image

Voodoo Circle – More Than One Way Home

YouTube Preview Image

Jorn – Symphonic

YouTube Preview Image

Snakecharmer – Snakecharmer

YouTube Preview Image

 

Comments
  1. Metin Tiryaki

    Hepsi süper albümler. Büyüksün Okan Baba :)