Mutluluk asla yalnız gelmez

Parmakları piyano tuşları ve güzel kadınların vücutları üzerinde dans eden hayatı geldiği gibi yaşayan ve asla fazla sorumluluk almayı göze alamayan keyif adamı Sacha Keller (Gad Elmaleh) ve orta yaşın güzelliğini süren hayatına hem iki evlilik, üç çocuk ve hatırı sayılır bir kariyer sığdırmış Charlotte Posche’un (Sophie Marceau ) tatlı hikayesi Mutluluk Asla Yalnız Gelmez / Un Bonheur N’arrive Jamais Seul dün vizyonda yerini aldı.

Zıttım Aşkımdır mottosu üzerine kurulu olan hikayede tek kişilik hayatını tek gecelik ilişkilerle süsleyen Sacha annesinin desteği ve yaptığı reklam müziklerinden kazandığı para ile sürdürmekte olan bir bestekar ve yetenekli bir müzisyendir. Bir iş toplantısı çıkışında kafasının üzerinde kara bulutlarla gezen bir nevi talihsiz serüvenler dizisinde yaşayan sakar (sakarlık onun durumunu tanımlamaya yetmez) Charlotte ile tanışır… Ancak filmlerde başa gelebilecek ardı ardına yaşanan küçük kazalar sonucu çift birbirine oracıkta aşık olur. Ama hayatları bir birinden çok farklıdır. Başta bu durum iki karakteri birbirine çekmek için en güçlü etken olsa da zamanla işler değişir. Değişir değişmesine ama çapkınlık unvanı sorununu, üç çocuklu kadına alışmanın zorluğunu vs. aşan ikili çok başka bir engele takılacakdır.

Film romantik olmanın dışında daha çok komik olmaya yakın olduğundan baştan sona izlerken eğlendirmeyi başarıyor. Malum bir aşk başlarken verdiği mutluluğun yerini zamanla gel gitlere soru işaretlerine, acabalara ve yer yer kalp, mide ve baş ağrılarına bırakır. Bir ilişkide yaşanması Allahın emri olan bu parçalı bulutlu duyguların  hepsi filmde hem dokunaklı hem de oldukça iyimser bir dille anlatılıyor.

Gad Elmaleh’in canlandırdığı karakterin vur patlasın çal oynasın yaşam stilini zamanla bir kadına duyduğu aşk uğruna değiştirmeyi göze alabilmiş olması ona aşık olmak için yeterli bir sebep (dönüşebilen adam candır!) ama  ben filmde Sophie Marceau’a aşık oldum. Hem evini, işini, çoluğunu çocuğunu çekip çevirebiliyor hem de bunları dominant bir karaktere değil yumuşacık sakar, şaşkın tatlı bir kadına giydirebiliyordu filmde. Anneliğin seksi hali de diyebiliriz onun için. Büyüledi beni :)

Romantik komedi sevenlerin bence aradıklarını tam olarak bulabilecekleri filmin yönetmeni James Huth ise Frank Capra ve George Cukor’un filmleriyle büyüdüğünü ve bu filmlerin hayatın ne kadar güzel olduğunu ve her kötülüğün içinde bir iyilik olduğunu anlatan filmler olduğunu ve bu filmle o eski zamanların romantik komedilerine dönmek istediğini söylemiş.

Kısaca; gidip izleyin… İyi seyirler

Mutluluk Asla Yalnız Gelmez Fragman:

YouTube Preview Image
Comments
  1. elif sarıoğlu

    fragmanını izledim bu filmin merak ediyordum, gidip izleyelim madem :)