Muhteşem Yaratıklar

Son bir kaç yıldır beyazperdede olsun televizyonda olsun doğaüstü güçlere sahip varlıkların işlendiği filmler, diziler oldukça revaçta. Twilight serisiyle atağa geçen bu yapımlar genci yaşlısı herkes tarafından severek izleniyor. Ha bundan önce vampirdi ne bileyim kurt adamdı filmleri, dizileri yok muydu? Tabii ki vardı! Fakat Stephenie Meyer’in kaleme aldığı Twilight serisi bu tarz filmlere farklı bir bakış açısı getirerek sonrasında gelen diğer yapımlarında bir nevi önünü açtı.

jacob-taylor-lautner-edward-bella-twilight-breaking-dawn-2

Neydi yıllar sonra bu tarz filmleri birden böylesine milyonların sevgilisi yapan? Daha önce hiçbir yazarın ya da yönetmenin görmediği ya da belki de görüp de işin korkutmak duygusunun daha ağır basacağını düşünüp vazgeçtikleri bişeydi; aşk! Son dönemde izlediğimiz bu tarz yapımlarda hep gördük ki; ister kana susamış bir vampir olsun ister kurt adam, ister zombi olsun ister bir cadı bu doğaüstü varlıkların da atmayan birer kalpleri de olsa aşık olabiliyorlarmış : )

Neyse efenim girizgah biraz uzadı hazır söz aşk’tan açılmışken geçtiğimiz aylarda vizyona giren fakat bir türlü vakit bulup da izleyemediğim tam da bu konuya uygun bir filmi sizlerle paylaşmak isterim. Başlıkta da gördüğünüz üzere filmimizin ismi Muhteşem Yaratıklar. Muadili diğer filmler gibi bu filmimizde de genç yakışıklı çocuklar, güzel kızlar cirit atıyor : ) Filmin asıl yaş grubu olan 13-18 civarı özellikle genç kızlarımızın ağızlarının suyunun aktığını hayal edebiliyorum : )

bg

Neyse efenim gelelim filmimize… Filmdeki esas oğlan olan Ethan tüm hayatını doğduğu küçük kasabada geçirmiş ve kasabadan ayrılmak için tek umudu olan üniversiteye gitmek için gün sayan bir lise öğrencisi. Okulun yeni döneminin ilk günlerinde kasabaya taşınan ve Ethan’la aynı sınıfta olan Lena ise uzun yıllardır kasabada yaşayan ve oranın halkıyla hiç iletişim kurmayan garip amcası yüzünden okuldaki herkes tarafından dışlanır. Kilise ve dini inançların oldukça ağır bastığı halk tarafından Lena ve ailesi satanist olarak görülmektedir.

20470830.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Evet Ravenwood ailesi kasaba halkından bir şeyler saklamaktadır. Lena’nın amcası Macon Ravenwood yeğeni Lena’yı 16. Yaş gününe kadar yanında kalması ve korktukları o sırdan uzak tutmak için kasabaya getirmiştir ve Lena’nın hiç kimseyle yakınlık kurmasını istememektedir.

Fakat Macon’un planları suya düşmüş Lena ve Ethan birbirlerine aşık olmuşlardır. Tüm ailesi gibi kendisi de cadı olan Lena, 16. Yaş gününde bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. 16. Yaşına bastığında iyi ya da kötü tarafa geçecek olan Lena’yı başka bir problem daha beklemektedir. Bir cadının bir ölümlüye aşık olması aynı zamanda kötü bir lanetin de habercisidir. Bakalım Lena’yı neler bekliyor?

20470831.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Bence izlemeye değer bir film olmuş. Twilight gibi daha önce çekilen birçok muadiliyle görsel efektler ve kurgu konusunda sıkı bir yarış içine girer. Kami Garcia ve Margaret Stohl’un aynı adlı roman serisinden beyazperdeye taşınan Muhteşem Yaratıklar’ın yönetmen koltuğunda ise Water for Elephants gibi filmlerle tanınan Richard LaGravenese oturuyor.

İyi seyirler : )

 

YouTube Preview Image