Malta’lı Gozo Summer Carnival Sahnesi’nde Bir Türk Ekip

Dün itibariyle mevsimsel anlamda koskoca yazı bitirip sonbahara merhaba desek de sıcak havalar malumunuz hala devam ediyor. Deniz ve güneş, şüphesiz yazın en büyük 2 temel eğlencesi ama genellikle yazları gerçekleşen ulusal ve uluslararası müzik festivallerini de yabana atmamak lazım.

Türk müzik severler özellikle son yıllarda festivallere katılım konusunda hızlı bir yükseliş gösteriyor, ülkemizde düzenlenen festivallere katılmanın yanı sıra yurt dışındaki festivalleri takip ediyor, programını aylar öncesinde yapıyor ve müziğin keyfini sonuna kadar çıkarıyor.

Mevsim bitmeden gerçekleşecek festivallerden bir tanesi de 7 Eylül’de kapılarını ilk kez açacak olan Gozo Summer Carnival! Malta takımadalarının en büyük adalarından biri olan Gozo’da gerçekleşecek festivalin konsepti Tropical Circus; Türkçe mealiyle ‘Tropikal Sirk’. Dünyaca ünlü DJ’lerin performansları, ses ve sahne şovlarıyla müzik severlerin heyecanla beklediği festival rengarenk geçeceğe benziyor.

1149219_159711560887229_1726528820_o

Bu festivali özel yapan ve blogumuza taşıyan bir diğer özelliği ve bence en güzel özelliği ise Gozo Summer Carnival’in ana sahnelerinden bir tanesinin arka planında bir Türk ekip olması! 7 Eylül’de başlayıp 8 Eylül’de sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek festivalin ana sahnesi ve konseptini oluşturan Amsterdamlı Elevator Passion, Shi Tv ve 365mag’ın iş ortağı Hfk çatısı altındaki bir Türk ekip! Müzik konusundaki geçmişi ve özellikle önemli birçok organizasyonda sergilediği DJ performanslarıyla eğlence dünyasının sevilen isimlerinden Furkan Kozanlı, çıtayı bir tık yükseltip deneyimlerini yurt dışına taşımaya karar vermiş. Bu yıl ilki gerçekleşecek Gozo Summer Carnival’in ana sahnelerinden bir tanesinin tüm konsept ve görsel şovlarına destek veren Furkan Kozanlı, yurt dışında önemli bir sınav vermeye hazırlanıyor.

ilkan eren 1

Amsterdam’ın ünlü Into The Wild konseptinin Gozo sahilleri ve dolayısıyla karnaval sahnesinde yeniden canlanması için çalışacak olan Hfk ekibi, festivalin ana konsepti olan Tropical Circus’a yaraşır bir şekilde, 3D mapping uygulamaları ve görsel şovlarla sahneyi vahşi bir ormana çevirecek!

Türkiye’de birçok önemli etkinliğin arka planında ve sahnesinde önemli işlere imza atan Hfk, Elevator Passion, Unisacademy ve 365mag gibi Amsterdam merkezli ve uluslar arası arenada birçok projeye imza atmış bu büyük şirketlerin ülkemizdeki çözüm ortağı. Özellikle Amsterdam merkezli görsel ve işitsel eğitim kurumu ‘Unis Academy’nin 2012, 2013 ve 2014 eğitim yıllarında ülkemizde gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği elektronik müzik prodüksiyonu ve ableton live kurslarında çözüm ortağı olan Hfk, 3 genç ve başarılı DJ’iyle önümüzdeki günlerde de Türk eğlence hayatının nabzını tutmaya devam edecek.

elcin

İlkan Eren: Genç yaşına rağmen müzikteki büyük başarısı ve yüksek enerjisiyle önemli podcast çalışmalarına imza atan İlkan Eren, Kafe Pi Group bünyesindeki Curcuna’nın resident DJ’liğinin ardından bu yaz gerçekleştirdiği DJ performanslarıyla önemli Beach’lerin aranılan isimlerinden oldu. Müzikteki başarılarıyla kısa sürede ülkemiz House Music otoritelerinin dikkatini çeken İlkan, çalışmalarına Hfk çatısı altında devam ediyor.

Elçin Aktaş: Uzun yıllar Number One Tv’de kendi hazırlayıp sunduğu televizyon programlarıyla tanınan VJ Elçin Aktaş, Audio Visual eğitimlerini tamamladığı 2012 yılından bu yana Hfk çatısı altında 3D mapping projelerinin yanı sıra VJ ve Dj’liğe devam ediyor.  memo tuz

Memo Tuz: Reklam sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra müzik alanında kariyerine devam etme kararı alan Mehmet Tuz, MemoDisko ve Verona Discoteca isimli konsept programlarıyla çalışmalarına devam ediyor.

 

 

 

YouTube Preview Image