Kristen Stewart bir kitap kurdu ve stil ikonu

Çoğu zaman ünlülerin en ilginç yönleri hakkında hiçbir fikrimiz yok. Örneğin? Daha geçenlerde “Pamuk Prenses ve Avcı”’da; son olarak da Alacaranlık Efsanesi: Şafak Vakti 2’de izlediğimiz “Bayan Vampirella” Kristen Stewart gerçek bir kitap kurduymuş! Ortalıkta solgun tişört, dağınık saçlar, jean ve kafasında beyzbol şapkasıyla dolaşmadığında; ya da son zamanlarda olduğu gibi, film galalarında veya ödül törenlerinde birbirinden şık elbiselerle boy göstermediğinde, onu bulacağınız yer kitapçı ve kütüphaneymiş.

Bu doğru olmalı çünkü kendisine hangi yazarı/kitabı sorsanız, hepsini ezbere biliyor. John Steinbeck diyorsunuz: “Tümünü okudum “diyor. Favorilerini de bir çırpıda söylüyor: “Cennetin Doğusu” (benim de öyle!) ve “Sardalye Sokağı”. Jeffrey Eugenides, Martin Amis, Aleksandar Hemon, Jack Kerouac, Bukowski’nin şiirleri … Hepsini biliyor, hepsini okumuş, hepsi hakkında uzun uzun yorumlar yapıyor. İllüstrasyonlu kitaplara bayılıyor. Sevdiği yazarlara, ilgisini çeken kitaplara bakılırsa, gönlü pembe dizilerden, romantik hikayelerden çok uzak. Bu arada, Kristen Stewart, daha yeni barıştığı sevgilisi Robert Pattinson’la ilk olarak 2007’de, bir “test çekimi” sırasında tanışmış. “Alacakaranlık”ta rol alacağı kesinleşen Kristen’e, yani Bella’ya yakışacak vampir bir sevgili, yani Edward Cullen aranıyormuş. Rob ve Kristen bir araya geldiklerinde filmdeki bir sahneyi oynamışlar. Filmin yönetmeni aralarındaki elektriği o anda hissettiğini itiraf ediyor.

Dünyanın dört bir yanındaki Bella/Kristen hayranları bir kenara, genç oyuncunun çok önemli bir hayran kitlesi daha var: Moda tasarımcıları ve markalar. Ve neredeyse her giydiğini örnek olan genç kızlar. Oyunculuğa çok küçük yaşta başlayan Kristen Stewart, uzun bir süre film galaları ve davetlere jean, Converse ve deri ceketle katıldı. İlerleyen zamanlarda daha iddialı, daha şık seçimleriyle dikkat çekmeye başladı. Bu manada bir evrim geçirdiğini söylemek yanlış olmaz. Şimdilerde Kristen Stewart sadece oyuncu olarak değil, stil ikonu olarak da övgüler toplamaya başladı. Paris Moda Haftası’nda da boy gösterdiğine, ve Balenciaga’nın yeni Florabotanica adlı parfümünün yüzü olduğuna göre, galiba bu yakıştırmaya bir itirazı yok.

Ancak Kristen hakkında söylenmesi gereken önemli bir şey daha var. Güzel oyuncu ister Zuhair Murad, Chanel, Vivienne Westwood, Emillio Pucci ister Balenciaga giysin, farkını ortaya koymasını biliyor; her seferinde, minik bir detayla dahi olsa, gönlünde yatan aslana, “rock chic” tarzına gönderme yapıyor, ya saçı, ya makyajı ya da ayakkabılarıyla bunu “hatırlatıyor”. Solgun ten rengi de bunu destekliyor diyelim.  Son olarak, Kristen Stewart bugünlerde internette stil konusunda en çok aranan isim oldu.

 

Comments
  1. İbrahim Sali

    Acikcasi yaptigi malliklardan dolayi kendisini sevmezdim ama su kitap kurdu olayi ile gozumde degeri artti.

    • Suzan Yurdacan

      Hakısınız ama işte, hatasız kul olmaz:) kitap kurdu olması onu benim gözümde de yıldızlaşırdı