Yeni komedi ‘Seed’

‘Seed’ doğum yeri Kanada olan sit-com’dan daha havadar bir atmosfere sahip ama esprileri bakımından zaman zaman mikrodalgadan alınıp servis edilmiş hissiyatı vermeyi de ihmal etmeyen, 2013 yapımı ilk bölümüyle bende -çok hızlıydı- intibası bırakan yeni komedi seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

Harry adında ki müzmin bekarımız hayatını barmen olarak kazanan ve yaptığı işin bir artısı olarak çok eşliliğin dibine vurmuş bir adamdır. Öyle ki birlikte olduğu kızların isimlerini bile aklında tutamaz. Hayatta sahip olduğu ve sorumlu hissettiği tek şeyi vardır; özgürlüğü! Fakat kahramanımız hiç beklemediği bir anda hayatının ortasına çökecek yeni sorumluluklarla yüz yüze gelmek zorunda kalacak. Biri dokuz diğeri onbeş yaşında olan ve vakti zamanında sadece biraz para kazanmak uğruna bir kaba boşalttığı spermlerinden olma çocukları ve onların garip aileleriyle geniş feodal bir yapının içine hapsolma tehlikesiyle karşılaşacak. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir tesadüf sonucu ayaküstü ayartmaya çalıştığı, kişilik olarak hayli karmaşık, biyolojik saatinin çığlıkları ile baş etmek için kliniğin yolunu tutan fakat maddi imkansızlıklardan dolayı bir barda sarhoş olup hamile kalma olayını  oldu bittiye getirmeyi aklına koyan Rose ile yolları kesişir. Bu durumda hangisi daha şansız Rose mu Harry mi ben karar veremedim… Ama durumun komik olduğu bir gerçek!

Baş rollerini Kanadalı aktör Adam Korson ve Carrie-Lynn Neales’ın paylaştığı ‘Seed’ son zamanlarda benim gibi daha çok dram, fantastik dizilere sarmış ve birazda sıkılmış ‘gülmek istiyorum yahu!’ diyenler için çerez tadında bir alternatif olabilir, şimdiden iyi seyirler!

Seed Fragman

YouTube Preview Image