Kızlar, 53’e kadar bekliyoruz!

İkili ilişkiler… Büyük umutlarla başlayan sonrasında daha da büyük hüsranlarla biten aşklar. Hepimiz zamanın birinde belki geçmişte belki de şu an bunları yaşadık yaşıyoruz da. Kendim de içlerinden biri olarak tüm kadınların hayalidir “Romantik” bir erkekle birlikte olmak. Ama kaideyi bozmayan istisnalara bakarsak ruh ikizimizi ararken ruh öküzümüze çarptığımız da çok olmuştur.

1 (119)

Sokakta 10 kadın çevirin ve hayalindeki erkeği anlatmalarını isteyin eminim ki 8 tanesi hayalindeki erkeği anlatırken romantik olsun diyecektir. Zaten romantik olarak tanımlanabilen erkeği bulmak zorken bakın İngiliz araştırmacılar yaptıkları açıklamayla bu hayalimizi nasıl suya düşürdü?

Efendim İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre meğersem erkeklerin en romantik çağı 53 yaşmış! Yaşları 18 ila 65 arasında değişen 2 bin erkek arasında yapılan araştırmaya göre 51 ila 55 yaş aralığındaki erkeklerin 4’te 3’ünün eşlerine her gün romantik bir jest olarak bilinen Seni Seviyorum ifadesini kullandığı saptanmış.

Araştırmada ortaya çıkan diğer bir konu ise 50’li yaşlarında olan erkeklerin genç hemcinslerine göre aşka daha düşkün olduğu ve yine onlara göre daha çok sürpriz yaptığı şeklinde. 50’lerindeki erkeklerin yarısının şiir yazarak diğer yarısının da eşlerine romantik hafta sonu tatilleri planlayarak sürpriz yaptığı da araştırmada ortaya çıkan sonuçlar arasında yer alıyor.

romantizm_118464

Araştırmacı Jim Forward, 53’üne gelen bir erkek eşini mutlu etmek için neyin işe yaradığını bilen kişidir diyor. Araştırmaya göre 20-25 yaş aralığındaki erkeklerin sadece 4’te 1’inin eşini son zamanda yemeğe götürdüğü ortaya çıkarken 53’ündeki erkeklerin neredeyse  yarısının eşini yakın zamanda yemeğe götürdüğü ortaya çıkmış.

Hal böyle olunca şimdi ne yapmak gerekir diye düşündüm. Ya biz hatunlar olarak 50’li yaşları bekleyip kuruyup yaşlanacağız ya da siz erkekler biraz daha çaba göstererek mutlu ilişkilere hep birlikte yelken açacağız. Sevgili erkekler şimdi ki sözlerim sizlere bakın biz hatunlar için “Romantik”in tanımı neymiş?

Kadınları mutlu etmenin 10 kolay yolu siz erkekler için geliyor J Bol aşklı günler dilerim J

1-      Duygularınızı ifade edin, saklamayın

Biliyoruz ki bazılarınız duygularınızı kelimelere dökmek de zorlanıyor hatta çekiniyorsunuz. Eğer duygularınızı konuşarak ifade edemiyorsanız sevgilinizin göreceği yerlere minik minik notlar bırakarak ne kadar “romantik” bir erkek olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

2-      Beraber romantik bir film izleyin

Erkekler bol aksiyonlu, vurdulu kırdılı filmler dururken buram buram aşk kokan romantik filmleri izlemeye pek yanaşmıyorlar malesef. Ama bu seferlik sevgilinize bir jest yapın ve birlikte bir aşk filmi izleyin, ölmezsiniz J

3-      Kahvaltı ya da bir akşam yemeği hazırlayın

Bir sabah uyandığında ya da akşam iş dönüşü eve geldiğinde o’na özel hazırlanmış bir masa görmek hem sevgilinizi çok mutlu edecek hem de sizin romantizm hanenize artı bir puan ekleyecektir

4-      İlişkinizi anlatan, sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir playlist hazırlayın

İlişkinizin zaman zaman önemli anlarına eşlik eden şarkılar illa ki vardır, bu şarkıları bir CD de toplayıp hediye edin inanın çok mutlu olacaktır

5-      Hafta sonları için minik tatil kaçamakları planlayın

Şehir stresinden ikinizin de uzaklaşabileceği ve başbaşa kalabileceğiniz yakın lokasyonlarda minik hafta sonu tatilleri organize edin.