Kiralık çanta… İyi fikir!

Ev, yazlık, araba, gelinlik kiralandığını tabii ki biliyoruz, hepsi bize çok olağan geliyor. Peki beğendiğimiz çantayı da kiralayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu sadece kendime saklayamazdım, bilenler bilmeyenlere söylesin: Artık en lüks, tasarımcı çantalara “sahip olmak”, yani bir ya da birkaç gün sizin olmasını sağlamak mümkün.

Bir kadın neden çanta kiralamak istesin ki? Çünkü bahsettiğimiz ürünler, lüks markaların, yani Bottega Veneta, Dior, Chanel, Fendi, Oscar de la Renta, Marc Jacobs veya Prada’nın tasarımları. Zaten bildiğiniz gibi, bir kadın (bir ayakkabı) veya bir çantayı aklına koyduysa, bahanesi de hazırdır J. Diyelim ki bir partiye veya çok önemli bir davete gideceksiniz ve şık bir gece çantasına ihtiyacınız var. Ve o minik mavi Bottega Veneta hem kıyafetinize çok yakışıyor, hem de tam hayalinizdeki aksesuar. Tahmin edeceğiniz gibi, fiyatı çok ucuz değil. Sorun değil, onu günlük kiralayabilirsiniz. Hemen söyleyeyim, bunu ben de denedim. Çok da memnun kaldım. Alıyor, o gece kullanıyor sonra da çantanızı iade ediyorsunuz. Gayet pratik ve fiyatı makul bir uygulama. Yurt dışında kiralık tasarım/lüks çantayla ilgili onlarca seçenek ve web sitesi var. Bazıları çanta kiralamak için üye olmanızı istiyor; çoğu zamansa sadece ücreti ödemeniz ve teslimat adresini bildirmeniz yeterli oluyor.

Çanta kiralamak iyi fikir çünkü bir gece çantasını defalarca kullanmak istemeyebilirsiniz, yani satın alıp aynısını sık sık her davette yanınızda taşımak size cazip gelmeyebilir, “kendinizi” tekrarlamamak namına… Bazen beğendiğiniz model çok iddialı veya uçuk, o çantayı satın alıp da bir daha kullanmamak çok daha manasız oluyor.

Peki en çok kimler çanta kiralıyor?

  • Aniden şık bir davete gitmek durumunda olanlar.
  • Gardırobunda, giyeceği kıyafete uygun bir çantası olmayanlar.
  • Lüks bir çantaya astronomik fiyatlar ödemek istemeyen veya veremeyenler.
  • Bunun eğlenceli bir fikir olduğunu düşünenler.
  • İlla benim olsun, “başkasının da kullandığı bir aksesuarı kullanmam” gibi bir düşüncesi olmayanlar.
  • Çantaya düşkün olanlar.
  • Pratik kadınlar.
  • Çağımızın yeniliklerine sıcak bakanlar.
  • Modada yenilikleri takip etmekten zevk alanlar.

Kıssadan hisse: Denemekten, çanta kiralamaktan çekinmeyin. En azından böyle bir seçeneğiniz olduğunu bilin. (Belki de çoktan biliyorsunuz. Öyleyse bunca zaman neden söylemiyorsunuz? Çok ayıp!) Dediğim gibi, yurt dışında bununla ilgili pek çok adres var. Alıcısı da çok. Eminim yakında bizde de bu hizmeti veren siteler çoğalacak. Buyurun: www.luxinabox.com bunlardan biri. Sloganları da güzel: En son ne zaman şımartıldınız? Hepimizin zaman zaman şımartılmaya ihtiyacı var…