Kafes dövüşçüsü Murat Kazgan anlatıyor

Uzakdoğu sporlarıyla uzun süre ilgilendim. Oldukça başarılı olduğum bir alandır. Yıllarca çeşitli branşlarda ülke çapında dereceler de aldım. Asıl branşım Kung-Fu da siyah kemer sahibiyim. Bu spor dalında katıldığım tüm müsabakalarda derece kazandım. Spora ara verdiğim 1992 yılına kadar tüm stillerde açık para ödüllü ring müsabakalarında da bulundum. Tüm bu müsabakalarda temas noktaları ve vuruşlarla ilgili çok net kurallar vardır. Son zamanlarda duyduğum bir spor dalı var ki müsabakalarında sınırsız bir vuruş serbestliği var.

Adı “Kafes dövüşü” olan bu mücadele sekizgen tel bir kafes ring içerisinde yapılıyor ve içinden çıkmak için ya kazanacaksınız ya da kendinizden geçip sağlam kalmayacaksınız. Her türlü vuruşun serbest olduğu müsabaka ayakta başlıyor yerde boğuşma şeklinde sürüyor. Yere düştüğünde de rakibe vücudun her heriyle vurmak serbest. Boğma tutuşu kırış pozisyonuna getirme ve hatta rakip pes etmezse bunları sonuçlandırmak serbest. Maçlar 5 dakikalık 3 round, ünvan mücadeleleri 5 round ve 5 dakika sürüyor. Dünyada çok izlenmeye başlanan bu spor ülkemizde de hızla yayılıyor.
Bu alanın ülkemizde en iyisi kimdir diye ilk araştırdığımda karşıma bir isim çıktı. Lakabı Lord Pitbull olan bir sporcumuz, ülkemizde pek yeni olmasına rağmen kafes dövüşü denen MMA (Mixed martial arts) alanında dünyaca tanınmaya başlamış. Hemen kendisiyle konuşup randevulaştım ve karşınıza bu röportaj çıktı.

Lord Pitbull Murat Kazgan ilk bakışta ne kadar sert görünüşlü bir arkadaş anlatamam! İstanbul Anadolu yakası Çamlıca’ da kendi adını taşıyan Murat Kazgan Fight Academy’ nin verandasında beni bekliyordu. Doğrusu bu denli sempatik bir arkadaşla karşılaşmayı ummamıştım. Kısa bir tanışma sonrası bir şeyler içerek sohbete başladık. Masada yanımızda üç sporcusu oturuyordu ama hani  çıt çıksa da zıplasak şeklinde hazır kıta zımba gibi sporcular bunlar. Masadakilerden biri sonradan kardeşi Kaan olduğunu öğrendiğim çok genç bir arkadaş.  Murat artık en önemli hedefimiz Kaan diye söze başlarken ne kadar önemli bir sporcunun yetişmekte olduğunu anladım.

Murat MMA  dövüşleri , kendinden ve Kaan’dan biraz bahseder misin?
MMA karma dövüş sanatı 90 yıllardan beri yıldan beri yapılan bir kafes dövüşü sporu. Ben bu sporu Türkiye de ilk profesyonel hayata geçiren kişiyim. Dünyada sayısız müsabaka ve kampta bulundum. Son bir kaç yıldır Kardeşim Kaan’ ı çalıştırıyor ve profesyonel sporcu olması için uğraşıyorum. Onun çok büyük bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki ay Kazakistan’ da Bushido FC müsabakasına katılacak. Bu maçlar daha önce İngiltere Litvanya ve Letonya’da yapılmıştı bu kez Kazakistan’ da yapılacak.  Dünyanın her yerinden dövüşçülerin menajerleri aracılığıyla davet edildiği müsabakaya Türkiye den sadece Kaan davet edildi. Bizim menajerimiz “Birol Topuz”. Kendisi Türkiye’nin bu alanda en iyisi. Onun bize desteği ve katkıları çok fazla.

Bu müsabakaların sonucunda bir unvan kazanılıyor mu?
Kaan henüz 17 yaşında ve bu ilk müsabakası. Ünvan için belli bir kariyeri olması gerekiyor.

Peki, bu işin en iyileri Brezilyalılar diye duymuştum doğru mu?
Aslında Brezilyalılar Jui jitsu alanında iyi oldukları için  yerde iyiler. MMA’ de karma bir yetenek gerekli. Kick boks, tai boks, klasik boks ve güreş alanlarının her birinde iyi olmalısınız kazanabilmek için. MMA 94 yılında gerçek anlamda başladı. İlk zamanlarında müsabıklar tekil alanlarda uzmandı. İşte o dönemde yer dövüşü henüz daha gelişmemişti ve Brezilya jui jisucularının hakimiyeti vardı. Günümüzde komple bir yeteneğin gerekliliği anlaşıldı. Şimdi UFC (Ultimate fight championchip) dünyanın en önemli organizasyonu.

Nasıl ortaya çıktı MMA ?
90’lı yılların başında dünyanın her yerinden tüm branşlardan dövüşçüler bir organizasyona davet edildi. Hangi branş daha iyi sınandı. Jui jitsucuların üstünlüğü burada ortaya çıktı çünkü ayakta yapılan bir darbe sonrası yerde kalan sporcuyu etkisiz hale getirme noktasında jui jitsucuların üstünlüğü fark edildi. Ben de daha önce güreş yapmıştım ama MMA den sonra daha fazla önem vermem gerektiğini anladım.

Müsabaka izlerken sporcuların branş ağırlıklarını fark edebiliyor musun ? Mesela çok tekme ağırlıklı bir sporcunun Tae-kwon docu olduğunu gözle ayırt edebiliyor musun?
Eskiden evet ancak son zamanlarda MMA’in gelişmesi ile bağlantılı olarak sadece MMA ağırlıklı çalışarak ortaya çıkan sporcular var,  kardeşim Kaan gibi. Bu sporcuların branştaki üstünlüğü fark edilir hale geldi.(4,24) Bu sporcular branşı daha ileriye taşıyorlar. Artık neredeyse ayda iki organizasyon yapılıyor ve bunlar uluslararası organizasyonlar. Televizyonların da yayınladığı bu maçlar hızla yayılıyor. 50- 60 bin seyircinin canlı izlediği maçlar olabiliyor. İngiltere ve özellikle Amerika’ da müthiş bir ilgi var

Kafes dövüşünde hangi ülke daha başarılı?
Maçın sonucunu yer mücadelesi belirlediği için özellikle üniversitelerde branş olarak güreş dersi bulunan Amerika ve Rusya bu alanda başarılı sporcular çıkarıyor. Ama dediğim gibi artık başlı başına bir spor olan MMA da onlarında üstünlüğü kaybolup Kaan gibi MMA’in kendisine yönelik çalışan sporcuların üstünlüğü geliyor.

Kategoriler nasıl belirleniyor? Mesela Kaan 17 yaşında, hangi kategoride mücadele edecek?
Kategorileri yaş belirlemiyor. Sadece kilo dikkate alınıyor. Kaan  57 kilo kategorisinde 27 yaşında çok tecrübeli Kazak bir sporcuya karşı mücadele verecek. Bu sporcu 14 maçta hiç yenilmemiş ve Kazakistan’ın  kendi kilosunda en iyi sporcusu. Sıkletler  94+,84, 77, ve benim de müsabık olduğum 70 kilo ancak katılım arttığı için bu yıl 66, 61 ve  57 kilo sıkletleri de eklendi.

Takımımın tüm antrenmanlarını sen yönlendiriyorsun. Bu alanda kendiniz nasıl geliştirdin?
Sporcu yetiştiren takım olarak tekiz. Daha önce takım kurmaya çalışan sporcu arkadaşlar oldu ama şu anda sadece ders veriyorlar. MMA takım oluşturmak gerçekten zor bir iştir. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinden sporcular takımımıza girmek istiyorlar. Mesela Onur Marmaris’ te yaşıyordu. İki kez Kick boks Türkiye şampiyonluğu var. Takımımıza girmek için İstanbul’da yaşamayı seçti ve artık bizimle. Yakın ülkelerden bile takımımıza girmek isteyen sporcular oluyor. Takımımıza girmek gerçekten zor. Sizde bilirsiniz ki takım olmak zor olduğu gibi bizim antrenmanlarımıza dayanabilmek de zor. Günde iki antrenman yaptığımız oluyor. Bunun dışında dayanıklılık ve kuvvet için ayrı çalışmalarımız da oluyor. Hayatımızın tamamı burada geçiyor. Kabul edersiniz ki buna herkes dayanamıyor. Sürekli yurt dışına gidiyorum en son Brezilya’da antrenman teknikleri konusunu araştırmak için iki ay kaldım. Dünyada bir çok ülkede seminer ve eğitimlere gittim. Ben zaten MMA ile internette araştırma yaparken tanıştım. Araştırmayı okumayı ve kendimi sürekli yenilemeyi seviyorum. Antrenman model ver teknikleri konusunda çok kitap okudum bu konuda İsveç’te bir süre eğitim gördüm. Önümüzdeki ay San Diego’ya  bir organizasyon için davetliyim  Haziran ayında yapılacak olan özel bir turnuva  öncesi kamp  kamp yapmış olacağım hem de antrenman teknikleri konusunda çalışmalar yapacağız. 2007 yılında ilk yurt dışı deneyimimde gördüm ki profesyonel hedeflerime ulaşmak için dünyaya açılmalıydım.

Filmlerde uzak doğuya gidip manastır kamp yapan sporcuları görürdük.  Sporcu Uzak doğuya gider ve orada eğitim görür. Sen bu deneyimi yaşadın mı?
Dünya’nın bir çok yerine gittiğim gibi Tayland ve Singapur’da da kamp yapıp müsabakalara katıldım. Kendimi geliştirmem için bu şart.

Çok yoğun bir programın var sen yokken burada işler nasıl yürüyor?
Biz takım antrenmanlarını birlikte yapıyoruz. Takımda her branşta çok iyi sporcular var. Mesela boksör arkadaş boks antrenmanını, Kick boksçu kendi programını, Güreşçi sporcum kendi antrenmanını yaptırıyor böylece program sürebiliyor.

İşin çok kolay değil hem sporcu hem antrenörsün bunun yanında da sistemin devamlılığı için işletmecisin. Dünyada federasyonu bile olmayan bu sporda kendi maddi imkanlarınla ayakta durmak çok güç. Kulübünüzü görüp gezince gerçekten masraftan kaçmadığını gördüm. Ciddi giderleri olmalı kurduğun bu sistemin…

Kulübümüze katkılarından dolayı buradan “Yazıcı İnşaata” ve sayın Oğuzhan Yazıcı’ ya teşekkür etmek isterim. Kendisi her zaman bizim yanımızda oldu. Organizasyonlardan da gelirimiz var tabi. Büyük organizasyonların ödülleri de büyük. Bu maçları dediğim gibi 30-40 bin seyirci izliyor. Önlerde izlemek isteyenler bu maçlara 10 bin doları bulan bedeller ödüyor. Normal biletler 250 dolardan başlıyor. Önümüzde bir organizasyon var temmuz ayından beri buna hazırlanıyorum diyebilirim. Ödülü 1 milyon dolar olan bu müsabakaya dünyanın her yerinden 16 dövüşçü seçildi,  biri de benim. Fikstürü bile önceden belli olan çok büyük bir organizasyon. ilk Rakibim Roger Huerta benim bu işin daha başında örnek aldığım kişi o nedenle zevkli bir karşılaşma olacak.
Bu turnuva MMA tarihinde en büyük ödüllerini verecek. Bu turnuvada birincilik alan ülke MMA’in dünyadaki merkezi gibi görüleceği için de ayrıca önem taşıyor. Şampiyon neredeyse insanlar oraya gidecek. Ben bu güne kadar yaptığım her şeyi geleceğe dönük yaptım günü kurtarmayı hiç düşünmedim. Ben yatırımlarımı hep bu spor üzerine yapmayı tercih ettim ve bu da beni m ve sporcularımın bu noktaya gelmesini sağladı. Eğer 17 yaşında bir sporcu olan kardeşim Kaan’ı bu noktaya getirip çok usta bir dövüşçünün karşısına çıkartabiliyorsam ve yine Kaan için dünyanın her yerinden maç teklifleri geliyorsa ne kadar doğru yolda olduğumu anlıyorum.

Murat , hani bir söz vardır yere düşene vurulmaz denir :) Kafes dövüşünde her şey serbest yerdekine Allah yarattı demiyorsunuz çok vahşice değil mi ?
Görüntü olarak öyle ancak şunu unutmamak gerek karşıma çıkan sporcu da benim gibi hazırlıklı ve hiç de boş biri olmuyor. Antrenmanlarla biz tüm darbe ve ataklara antrenmanlıyız. Nereden ne gelir tahmin edebiliyoruz. Satranç gibi bir sonraki hamleyi düşünüyoruz. Bizde de kısıtlanmış vuruşlar var mesela göze parmak sokamaz, ısıramazsınız gibi.

Ama adam yerdeyse vurmaya devam değil mi?
Evet ama yerde kapanıp kendini koruyarak bir sonuca ulaşamazsın bizim sporda kapan kapan nereye kadar . ya pes edeceksin ya sen de atağa kalkacaksın. Yani aslında asıl mücadele o vahşi görünen yerde veriliyor. Ben acıya çok dayanıklıyım benim avantajlı yanım da bu. Acıya dayanmak ve belirli kuvveti sonuna kadar koruyabilmek çok önemli bizde.

Özel hayatına gelelim biraz nasıl beslenir, nasıl uyursun? 
Takımımız sekiz kişi ve hepimizin tek işi MMA ve günde en az iki antrenman yapıyoruz. Bu nedenle de takıma sporcu kabul etmemiz çok güç oluyor. Her sporcu bu tempoya uyum sağlayamaz. Hayatımdaki insan beni bu şekilde kabul ediyor ve müsabakalarımı izlemeyi çok seviyor.

Murat’ la çok içten bu söyleşimiz sonrası teknikleri yakından görmek ve kafes dövüşünü denemek için ben de ringe çıktım. Gerçekten çok etkili sıkıştırma teknikleri ve kilitlemeleri dikkatimi çekti. Benim Lord Pitbull da tespit ettiğim en önemli özellik devamlılığını koruyabildiği kuvveti. Yerde çok hızlı ve güçlü.
Bu sakin görünüşlü arkadaşla sakın sokakta karşılaşmayın derim. Karşılaşırsanız da göze parmak saç çekme ve ısırma gibi kural dışı hareketlerden kaçının yoksa bir daha yapma şansınız olmaz benden söylemesi :)

Twitter:@KazganMmaTeam

www.muratkazgan.com

Tel: 0555 970 19 43

Murat Kazgan’ın dövüşünü izlemek için:

YouTube Preview Image
Comments
 1. Serdar Öker

  Murat abi ben dövüşçü olmak istiyorum ve hergün çalışıyorum günde en az 2-
  3 kez tekme antremanı çalışıuyorum ve çook istiyorum biraz daha eğitilip antremanalra çımayı ve istanbul adana nere olursa olsun gelirim yeterki beni kabul edin murat abi yaşım 16 kilam: 60 boyum 1.80 lerde 05062725284 arayın lütfen

 2. emrecan

  murat abi ben ercan aslen giresunluyum döüş konusunda korkusuzum beni egit murat abi destek ver seni asla madur etmicem abi yaşım 32 cesaretim çok var 05079286230
  ist esenlerde yaşıom

 3. Selim Karaaslan

  Murat Abi Boks ve güreşe merakım var. Karma dövüşe de çok meraklıyım. Kick Boks yapıyorum şu anda. 14 yaşındayım, 53 kiloyum boyum 1,70. Meraklıyım ama destek çıkan yok. Bir el atsan çok mutlu olurum. Sizi seviyorum, kalın sağlıcakla…

 4. Can

  Adım can soy adım danyıldız kilom 58 boyum 1.65 yaşım 15 meraklı değilim sadece sevdiğim insanları koruyabilmek için istiyorum bana destek çıkmanı vede öğretmeni istiyorum sadece öğretmesende canın sağolsun.05354432981 numaram abi

 5. Katana

  Excellent troubles totally, you only acquired a new viewer. What exactly can you suggest in regards to your posting that you just created a 1 week in past times? Any kind of optimistic?

 6. MERT

  Murat kardeşim 17 yaşındayım kick boks tecrübem var yaklaşık 1 senedir profosyonel bodybuilding yapıyorum 5 ay kick boks egitimi aldım ilgilenirsen telefon numaramı veririm

 7. aydın

  Hocam sporda ve hayatta başarı sadece insanları ezmekle, kin ve nefretle olmaz…!Başarı centilmen olmayı, kendini ve insanları sevmeyi gerektirir. Bu duruş insanın kalitesini belli eder… videoyu izledikten sonra gördüm ki dünya şampiyonu bile olsanız bence boş birisiniz asla sizin öğrenciniz olmak istemezdim…teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim…

 8. sero

  Abi ben 27 yasindayim, kili 80 boy 1.80 daha once krav maga, box ve kickbox yaptim. Giristigim en buyuk kavga 1 e 5 idi hepsini dovdum. Fakat alkol problemim var sence profesyonel sporcu olup meslek olarak icra edebilirmiyim abi, saygilar.

 9. hüseyin

  yaşım 17 kilom 62 boy 1.60 boy dan dolayı bi sıkıntı olurmu orasını bilmiyorum ama bu dövüş sanatını öğrenmeyi çok istiyorum umarım destek çıkan olur ve bnde sizin kadar başarılı olabilirim tek becerim zaten dövüştür.

 10. Mesut Akay

  Murat abi ben mesut zaza yim dövüş konusnda kndime çook guvnyorum bndn emin olablrsniz tabi sizin yardimnz dahada iyi olbilirm sizi mahçup etmiycmdn emin olun

 11. harun kılıc

  dövüş teknıklerı öğrenmek ıstıyorum çevreme zaralı bır olarak deyıl sadece kendımı ve sevdıklerımı korumak ıcın

 12. yasar demet

  Merhaba murat abi ben izmirden ulasiyorum sizlere . Yazilarinizi okudum ve cok etkilendim sizn gibi bi dovuscunun yaninda olmayi kim istemez ki . Kisaca soyle anlatym abi ben motorsiklet yariscisiyim ayni zamanda vucut gelistirme sporuyla baya bi ilgileniyorm fizigim ve vucudum gayet duzgun eger ki abi bi elemena ihtiyacin olursa beni arar misin hem benim hocam olursun hemde senin bi kardesin olurum bu konuda kendime cok guveniyorm abi seni de mahcup etmm asla bunu sna kanitlayabilirim abi . Denemek bazi seyleri kaybetmek degildir abi bilirsin . Yasar Demet 05534337113

 13. Mustafa Bozkurt

  Selamun aleyküm hocam ben cok okumadım yazdıklarınızı ama spor gercekten her zaman olmalı zaten hayat spor gibi koşuyorsun her tarafa birşeyler elde etmek için sizi nasıl bulabilirim ben den birşeyler cıkarmı bilmiyorum ama iradem güçlü sayılır 1.79 68 72 kilo arasındayım daha önce 1 2 yıl bodybuilding yaptım yeterli ama hocam beni bir kezde olsa deneyin iş varmı diye baksanız olur konyadan

 14. Atakan

  Murat abi ıyı bı dovuscu oldugun ortada yaptıgım sporda kımse elımden tutmadıgı ıcın acılamadım. Ve sadece buludugum bolgede derece aldım yasım 18 boy 1.76 kılom ıyı 8 senelık boksorum hıc yenılgım yok 2 gosterı macı ve 26 teknık nakauvt um var sadece benı bıyerlere getırebılecek ıyı bı antronor veya ıyı bı destekcı gerekıyor bu sporda sadece ıyı sonuclar degıl ıkıncı bı murat olucagıma adım gıbı emınım sadece bıraz elımden tutman yeterlı. 05303098937

 15. tuna

  slm ben tuna benim arkadaşım var yurt dışında duruyor turkiyede kixboks yapmak istiyor kapalı kafeslerde ilgilenen olursa ben arayabilirsiniz benim cep 05412091216

  • murat

   O ondaki hevestir. Krala denk gelmemiş… en güçlü kafes dövüşçüsü benin arkadaşımdir….

 16. murat

  Turkiyenin en güçlü kafes dövüşçüsü ayup shavandidir….

 17. Reis6165

  Murat abi ben 22 yaşındayim hirsliyim ve korkusuzum trabzon luyum vanda yaşıyorum abi ben dövüşü olmak istiyorum destek ol bana abi her türlü dövüş é çıkarım pes etmeyen bi yapıya sahibim desteğini esirgeme gençlerden abi saygilar 05448001171 arayın beni abi nereyi diyorsanız oraya geleyim

 18. Reis6165

  Abi birde bizim paylaşımlara cvp versen destek olacakmisin bize

 19. ibrahim

  meraba murat hoca benim memleket kirgizistan men dovuşmeden duramam dovüşmeya alışkanım kafes dovuşu ölüm dovüşu farketmez benı yanına alırsan çok sevınırım lutfen benı ara bekliyörum 05417803872

 20. ibrahim

  meraba murat hoca benim memleket kirgizistan men dovuşmeden duramam dovüşmeya alışkanım kafes dovuşu ölüm dovüşu farketmez benı yanına alırsan çok sevınırım lutfen benı ara bekliyörum 05531164419

 21. taha

  İSMİM TAHA AKKUL 14 YAŞINDA KAYSERİDE YAŞIYORUM. KAFES DÖĞÜŞLERİNDE KENDİMİ DAYAK YİYEREK SAĞLAMLAŞTIRMAK İSTİYORUM DAYAK YİYECEĞİMİ BİLİYORUM AMA KAZANACAĞIMADA İNANIYORUM.0553 524 20 36

 22. Ferdi

  Dôvüşmek ve ölmek için savasiyorum

 23. caner taş

  simdi onu bunu bırakında murat kardesim adım caner 28 yasındayım 168 boy 63 kilom askerlıgı sat komandosu denizci olarak yaptım düzenliye biliyorsan eger düallo olarak yüksek para varsa işin içinde düzenle önüme itedıgını cıkar imzada atalım sorun yok bana mailimden ulasabılırsınz slm ederim iyigünler..

 24. bottle

  Ergebnisse einer explorativen Studie zu Maßnahmen der Entwicklung von eLehrkompetenz.

 25. ceyhun

  yaşım 15 zonguldakta yaşıyorum dovuşmeden duramam dovüşmeya alışkanım kafes dovuşu ölüm dovüşu farketmez benı yanına alırsan çok sevınırım lutfen benı arayın bekliyörum 05452567586

 26. Canberk

  Türkiye dereceleri olan milli boksörüm.Patlayıcı kuvvet vr hızım cok yüksek 27 yasındayım 183 boyunda 100 kiloyum
  .Bu isten para kazanmak isterim. 0554921331 nodan bana ulaşabilirsiniz saygılar.

 27. Yusuf

  Murat Abi Ben Muhammed Yusuf Konya’da yaşıyorum 14 yaşındayım 45 kilom 7. Seviye Wingtsuncuyum , Kafes Dövüşlerine Katılmak İstiyorum Beni Alıp Eğitir Ve Kafes Dövüşüne Sokarsanız Emin Olun Sizi Utandırmam. Bana E posta Adresimden Ulaşabilirsiniz.

 28. Oğuzhan

  Bende katilmak istiyorum bende kendimi gostermek istiyorum bu isede onem veriyorum daha katildigim hic. Bi macta kaybetmedim karsisinda duramayacagim biri varmi merak ediyorum 0530 895 2442

 29. mehmet

  adım kral 26 yaşında 1.84 boy kilo 82 para lazım hiç dövüşmedim ama dövüşmek isterim çook borç var ödemem için en iyi yol dövüş hırsızlık yapacahım adam öldürecehime dövüşüyüm daha iyi bana kısaca para lazım onun içinde dövüş lazım yardımcı olabilecek her kimse aramasını bekliycem 538 301 54 67

 30. mehmet

  lakabım kral para lazım o yüzden dövüş şart yaş 26 boy 1.84 kilo 82 beni dövüştürecek her kimse aramasını bekliyorum hiç dövüşmedim ama kendime güvencim tam 5383015467

 31. Serdar

  Ben serdar tetik bende katlmak istiyom 1.75 buyndaym ve kendime güveniyormm beni eyitirseniz yenilmez olurmm yaşm 20 05386821791

 32. Oğuzhan

  Yaş 16 MMA cı olmak istiyomum lütfen yardım et MURAT ABE KİLO 60-65ARASI BOY170-175

 33. EYYÜP

  HOCAM ADIM EYÜÜP 15 YAŞINDA KARETE DERSİ GÖRMEYE BAŞLADIM 1.5 SENE SONRA ARA VERMEK ZORUNDA KALDIM EVDE EKSİKSİZ YAPMAK İÇİN SPOR ODASI YAPTIM 1 SENEDİR MUAİ THAİ VE KİCK BOKS DERSİ GÖRÜYORUM BUNDAN SONRA GÜREŞ DERSİDE GÖRÜÇEM VE BİLEK GÜREŞİNDE MİLİLİK DÜŞÜNÜYORUM 2017.DE SENİNLE YOLUMA DEVAM ETMEK İSTİYORUM 0546 580 26 99 BANA DÖNMENİZİ BEKLİÇEM (YAŞ 18 BOY 167 KİLO 62)

 34. faruk

  merhaba murat hocam ben 25 yaşındaym ve dahaönce hiçspor yapmadm diyeblrm askerlik hariç ama gerçekten abe spor beni mutlu eden tek şey ve dısardan hep bi sporcuyum gozuyle bakyrlar bana ALLAH vergisi çok şükür çogu sporcudan daha kalplym ve gercekten abe benim elimden tutarsanız çok büyük sevap kazanmışolursunuz ne olur abe bu kardeşini gör 0543 854 82 65 FARUK ALTUĞ

 35. faruk

  merhaba murat hocam ben 25 yaşındaym ve dahaönce hiçspor yapmadm diyeblrm askerlik hariç ama gerçekten abe spor beni mutlu eden tek şey ve dısardan hep bi sporcuyum gozuyle bakyrlar bana ALLAH vergisi çok şükür çogu sporcudan daha kalplym ve gercekten abe benim elimden tutarsanız çok büyük sevap kazanmışolursunuz ne olur abe bu kardeşini gör 0543 854 82 65 FARUK ALTUĞ

 36. TARIK HASBEY KONYA

  MERHABA MURAT HOCAM BEN 25 YAŞINDAYIM ASKERLİGİ YAPTIM VE BİRSÜRE BOKS YAPTIM 3 VE DÖRT AY ŞİMDİDE MUAYTAİ VE KICIK BOK YAPIYOM MUAYTAİ LİSANSIMDA VAR BOKS BENİM COCUKLUK HAYALİM AYLEM KÖYDE OTURUYO BENDE BU SPORLA UGRAŞMAK İŞİN MERKEZE GELDİM HEM İNŞATTAT ÇALIŞIYOM HEMDE BU SPORLA UGRAŞIYOM YARDIM CI OLURSAN DÜNYALAR BENİM OLUR ÇÜNKÜ BU SPORUN HASTASIYIM ELİMDEN TUTARSAN SENİ ÖLSEM BİLE
  UNUTMAM 0531 505 5487

 37. TARIK HASBEY KONYA

  MERHABA MURAT HOCAM BEN 25 YAŞINDAYIM ASKERLİGİ YAPTIM VE BİRSÜRE BOKS YAPTIM 3 VE DÖRT AY ŞİMDİDE MUAYTAİ VE KICIK BOK YAPIYOM MUAYTAİ LİSANSIMDA VAR BOKS BENİM COCUKLUK HAYALİM AYLEM KÖYDE OTURUYO BENDE BU SPORLA UGRAŞMAK İŞİN MERKEZE GELDİM HEM İNŞATTAT ÇALIŞIYOM HEMDE BU SPORLA UGRAŞIYOM YARDIM CI OLURSAN DÜNYALAR BENİM OLUR ÇÜNKÜ BU SPORUN HASTASIYIM ELİMDEN TUTARSAN SENİ ÖLSEM BİLE
  UNUTMAM HOCAM 0531 505 5487

 38. Aptullah

  18 yasindayim dovusmk istyorum 0539 885 89 56 cok hırslıyım bana ulaşablirseniz iyi iş yapicazz

 39. mehmet

  hocam ben 8 yildir amator kicboks yaptim sayisiz maca ciktim istanbulda birincilik lerim var ama hep maddi durumum iyi olmadigindan birsey yapamadim ve cok kafes dogusune katilmak istiyorum ve biraz para kazanmak istiyorum bana yardimci olurmusunuz 05318451695